ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Słonecznik i co z nim dalej?
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   Słonecznik i co z nim dalej?

Po zlocie uwalony mam silnik i kontroler. Dostałem spory silnik, który powinien spokojnie pociągnąć tego kolosa. Z tym, że ma rozstaw widelca 160 mm. Szukam czegoś na przód o takim rozstawie, ale totalna porażka, nic takiego nie widzę. Pozostaje naprawa starego zestawu, albo totalna przeróbka przodu. Trzeba by było rozciąć półki i je poszerzyć na ten rozmiar 160mm. Lub szukać kompletnego przodu od jakiegoś motocykla i to przerabiać. Sam nie wiem w jakim pójść kierunku. Macie jakieś pomysły, co dalej ze słonecznikiem?
Pomijam już sprawę baterii, które niestety już padają. Trzeba się będzie w końcu przesiąść na lity. To samo mam z akumulatorami w rowerze. Teraz mam 10 km zasięgu i akusy do wywalenia. Jedynie dwie sztuki mają się w miarę dobrze.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Piekło zamarza na naszych oczach, zmień nick ana Liitom :D

Ja bym spawał nowy widelec
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Przeżegnałem się lewą ręką po przeczytaniu tego :mrgreen:

Również popieram tasa, chyba najlepiej pospawać nowy wideł pod ten silnik
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Jak zobaczyłem cenę nowego akumulatora do mojego rowerka, to chyba skuszę się na rozbiórkę i sprzedaż słonecznika na części. Trochę tego będzie, może uzbieram na nowe akumulatory ;)
Albo może ktoś chce go w obecnym stanie za 2.000? Nieco dołożę i będę miał fajny akumulator do rowerka. 48V 50Ah ;)
Rower muszę mieć, słonecznik niekoniecznie.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Wideł pospawaj se standardowego, to są zwykłe stale łatwospawalne MMA czy MIG.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Tyle tylko, że zbliża się lato i czymś trzeba jeździć. Do nowego silnika i tak będę musiał dokupić mocny kontroler. Widelec też jakiś konkretny, nawet do spawania, bo mój stary już trochę przeszedł. To koszty, a w rowerze i tak muszę wymienić akumulator. Więc szybciej i łatwiej wymienić akumulator i jeździć, niż bawić się teraz w następne wydatki i przeróbki. Silnik naprawię, bo po skręceniu przewodów poleciały pewnie halle. Sprzedam silnik i panele słoneczne i już będę miał na pół nowego akumulatora do roweru ;) Rusztowanie z aluminium też jest coś warte :) Nie wspominając o reszcie wyposażenia ;)
Klocek też chyba rozbiorę. Jest fajny sterownik i silnik BLDC 650W 24V w nim, też warty parę groszy. Przynajmniej będę miał jeden konkretny rower do jazdy ;)
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   Re: Słonecznik i co z nim dalej?

zeeltom napisał/a:
.... Dostałem spory silnik, który powinien spokojnie pociągnąć tego kolosa. .....


Przy tej mocy, wadze i przeznaczeniu i tak musisz spawać własny widelec. :lol: chyba się spóźniłem :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Kupiłem nowy kontroler 48V 1500W. Silnik z kołem w trakcie naprawy i centrowania. Może do zlotu postawię go znów na nogi. Nie mam pomysłu na przedni widelec 160mm by zmieścić w nim nowy silnik. Pewnie pozostanie stary do czasu, aż się zupełnie rozpadnie. Ze względu na zwiększony ciężar muszę pomyśleć o jakichś kołach od komara na tył. Nie ma ktoś zbędnych kół, lub obręczy komarowych przednich?
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Jak ten Twoj slonecznik wyglada? Wiele o nim slyszalem ale nie mielisny okazji sie poznac :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Gru, 2017   

Wystarczy przejrzeć archiwum Zlotów z ostatnich lat, pełno tego ;)
Takie niebieskie z panelami słonecznymi na dachu ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Koło wycentrowane. Teraz zabawa z kabelkami, które uległy przetarciu po skręceniu się osi koła na zlocie. Zastanawiam się, czy ciągnąć to dalej, czy wymienić silnik na większy i przespawać półki amorów na większy rozstaw. Obawiam się, że przy większym silniku nie wytrzyma widelec przedni napędzany tak mocnym silnikiem. Masa całości zaczyna powoli dochodzić do 300 kg. Łącznie z pasażerami.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Najprostsze rozwiązania są najlepsze: pospawać sztywny widelec z przewymiarowanych profili stalowych np 30x40x2.

Amortyzowany generalnie też dało by się samemu zrobić, zerknij na mój album może coś Cię zainspiruje:
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409/album/AF1QipPZ7Vt2h0EVCSGD8tpvJCESlqIg2X7p2GXR1Ii3

Generalnie fotki amorków powinny być głownie w albumach ''update'':

https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

ja bym wyciął z blachy 8-10mm 2 trójkąty na trasował otwory pod lagi np z jawy wueski czy innego wynalazku i poszedł do frezera. albo sam rozwierał ale nie mam takie go frezu :( nabił bym rurę sterowa i osadził lagi
problem miałbym tylko z frezem bo takiego fi nie mam ale frezer ma pewnie, zmieścił bym sie w 100zł
taka rada :wink:
oczywiście pod ten silnik 160mm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group