ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower elektryczny-zestaw
Autor Wiadomość
Piotr82 
początkujący
Piotr


Wiek: 41
Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 16
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   Rower elektryczny-zestaw

Na początek Przywitam się z wszystkimi. Jestem pełen podziwu. Robicie ładne potwory. Forum bardzo wartościowe i przydatne. Może najpierw coś o sobie. Jestem z Wodzisławia, aktualnie mam dużo czasu i trochę środków na ten cel.
Pomysł na rower elektryczny u mnie narodził się już z 4 lata temu. chciałem zmniejszyć koszty dojazdu do pracy (35 km w jedną stronę). Projekt porzuciłem, wtedy nie odpowiadało mi wlec się 30 km/h. Teraz widząc jak to się wszystko rozwija (silniki, baterie).
Choć już nie jeżdzę do pracy. Mam zamiar poskładać elektryka.
Co mnie interesuje? prędkość ok 45km/h zasięg z 40km. Oczywiście będzie więcej na godzinę i zasięgu to się nie pogniewam :mrgreen: .
Jak to widzę? A więc myślę o zestawie z UK coś w tym typie
https://www.ebay.pl/itm/P...119.m1438.l2649
lub
https://www.ebay.pl/itm/1...119.m1438.l2649

Jest tam praktycznie wszystko oprócz baterii i pojemnika na baterie. Cena do zaakceptowania. Są też zestawy z bateriami które wyglądają dobrze. Ale czy są lepsze od waszych? Nie wiem i dlatego tu pisze. Zestaw z bateriami
https://www.ebay.pl/itm/P...OZpHg-_d4b-kqrQ
Jak się domyślacie rower mam na kołach 26. Obserwuję też aukcje na olx i myślę że potencjał jest w ogniwach np.z Łodzi,Żywca,Bielska,Zawiercia,Dąbrowy itp. Co do baterii to jakie? nowe, prawie nowe, używane? Z BMS, czy tylko z woltomieżami, czujnikami temperatury. Rozumiem że Bateria musi mieć odpowiednią wartość prądu rozładowania z zapasem i czytałem że ponoć lepiej ładować baterie do 4 a nie 4,2 co przedłuża żywotność
czyli dla 48V lepiej jest mieć pakiet 13 lub 14 cel po np 6 ogniw czyli 84 ogniw dobre ogniwa widziałem po ok 6 do 10 zł czyli 840zl plus robocizna kable (bms) obudowa. No mogło by wyjść porównywalnie co na ebey. Mogę się mylić. Rozpoczynając moją zabawę z elektrykami chętnie wstąpił bym do jakiegoś forumowicza z doświadczeniem. Coś kupił lub zlecił. Sam pomimo wykształcenia "monter urządzeń elektrycznych" po szkole pracowałem w górnictwie, nie związany z elektryka w ogóle. Mam opory aby się podjąć lutowania pakietów. I z chęcią zlecę to profesjonaliście.
Pozdrawiam
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017   

Moge ci powiedzieć jak ja to zrobiłem. Kupiłem silnik Nine Continent 7x9 ze sklepu nexun za 795 zaplecione juz w koło. Sterownik kupiłem sinusoidalny u kolegi z forum za 250zł, ty mozesz kupic w nexunie, już są sinusoidalne. Do tego manetka za 50zł i już masz zestaw na którym możesz jechać. Oprócz baterii oczywiście. Te baterie z aukcji w bidon mieszczą 65 ogniw. Kolega glebor z forum zrobi ci taką baterię z najlepszych ogniw SANYO. Ja baterie zrobiłem sam. 60V 21AH, 16s6p z ogniw LG MJ1. Ogniwa mnie kosztowały 1000zł (z forum od kolegi redback, polecam) BMS 180, koszyki i inne duperele ze 100zł, ładowarka 250zł. Najwięcej zachodu jest z budową akumulatora, z tym zeszło mi kilka dni, z tym że ja to wszystko lutowałem lutownicą :)
 
 
Piotr82 
początkujący
Piotr


Wiek: 41
Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 16
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017   

Witam. U góry w pierwszym poście to był tylko projekt. zdecydowałem i dałem do zrobienia obudowę do Tasa z Bielska a resztę biorę od Nexusa z Żywca. Koszty może i ciutkę większe ale postawiłem na profesjonalizm którym dysponują.Poskładać chce spróbować sam. Co do baterii jeszcze nie wiem ale myślę zrobić dwie jedną ze starych ogniw z laptopów (bo mam ich z 100) a drugą na ogniwach z Nexusa (czy oni będą zgrzewać jeszcze nie wiem ale chyba tak). Pozdrawiam
 
 
Piotr82 
początkujący
Piotr


Wiek: 41
Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 16
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017   

Dzięki o wszystkich wartościach i wiadomościach Scuda. Zapisałem i jestem za. Projekt jest sensowny. Gratulacje projektu.Pozdrawiam
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017   

Scuda dobrze radzi, przy zakupach w nexunie masz chyba najlepsze doradztwo w temacie jakie można znaleźć :)
 
 
krzychu666 
początkujący
krzychu666


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 36
Skąd: Wiskitki
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017   Rower elektryczny-zestaw

jak nie chcesz sam wszystkiego skręcać to możesz zamówić gotowy zestaw w E-bikerze w Poznaniu. kupiłem od nich kilka różnych zestawów i nie było żadnych problemów.W NEXSUNIE też kupowałem silniki i też wszystko w :lol: porządku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group