ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kross evado 4,0
Autor Wiadomość
termos0000 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: skarżysko-kamienna
  Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   kross evado 4,0

Na wstępie chciałem wszystkich przywitać , na poradnik Tasa i forum trafiłem przypadkiem około 7 m-cy temu,no i od tego się wszystko zaczęło :mrgreen:
Jest to moja pierwsza elektryfikacja więc zacząłem od tego co mam,czyli rower kross evado 4,0 z roku 2015, wszystkie potrzebne rzeczy wraz z baterią kupiłem od kolegi Glebor dla którego podziękowania.Chciałem żeby rower był z wyglądu jak rower myślę że cel został osiągnięty.Dziś była pierwsza jazda i oczywiście pełna radość, jest dobrze :mrgreen: Jedyny problem jaki miałem to musiałem zmienić przedni hamulec z hydraulicznego na mechaniczny bo widełki były za wąskie i w żaden sposób nie mogłem zmieścić tłoka pomiędzy tarczę a silnik, jak dawałem podkładki to tarcza obcierała o widelec a bez podkładek to nie wchodziło , z całą resztą już bez problemu.

IMG_20180102_133930.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 529 raz(y) 5,15 MB

IMG_20180102_153215.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 488 raz(y) 7,38 MB

IMG_20180102_153203.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 391 raz(y) 8,63 MB

 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   

I jak się sprawdza ten silnik w przednim kole? i czemu na właśnie na takie rozwiązanie się zdecydowałeś?
 
 
termos0000 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: skarżysko-kamienna
Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   

Dlaczego? dobre pytanie,chciałem większość zrobić sam i trochę się bałem że sobie nie poradzę z montażem silnika w tylnym kole,(wolnobiegi, podkładki, i takie tam), myślałem jeszcze o przekładniówce ale był akurat taki zestaw więc się zdecydowałem. Jak się sprawdza trudno mi coś powiedzieć bo po pierwsze dopiero dzisiaj wszystko poskładałem i uruchomiłem i nie mam z czym porównać , nigdy nie jeździłem żadnym elektrykiem.Pierwsze wrażenia są bardzo fajne,na 36 V prędkość na prostej około 37km/h , pod górkę ciągnie bardzo dobrze , rusza się spokojnie , bardzo płynnie bez szarpania, więc dla mnie na razie ok
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   

Mega wielki ten silnik z przodu, inny rozkład masy niż w klasycznym układzie z silnikiem na tylnej osi. Pytanie czy nie buksuje jak rusza na żwirku czy innym podłożu o gorszej przyczepności ?
 
 
termos0000 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: skarżysko-kamienna
Wysłany: Śro 03 Sty, 2018   

Dzisiaj rano o 8,30 był pierwszy test, bateria naładowana , prędkość max. bez zmian około 37km/h, przejechałem 35km została jeszcze jedna kreska na baterii, średnia prędkość 27,6km/h a więc prawie cały czas opór.Rower prowadzi się bardzo stabilnie i pewnie.Przednie koło nic nie buksuje nawet na mokrym piasku ( moja waga 77kg), jak już pisałem rusza bardzo łagodnie
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

Wbrew obiegowej opinii, taki rower jest stabilny, względnie równomiernie obciążony tyl/przód i ekonomiczny przy naturalnej dla roweru, jeździe ze wspomaganiem.
Mozesz w przyszłości pomyslec nad zmianą tylnej przerzutki na planetarna 3 biegową.
Wtedy rozwiązują się dwa 'problemy', szybka zmiana biegów oraz co ważne skuteczny hamulec tylny w pedalach.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group