ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Ekonapędy - mała recenzja
Autor Wiadomość
nerdyyy
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009   Ekonapędy - mała recenzja

Witam,

Właśnie jestem świeżo po pierwszym teście zestawu z ekonapędy silnik 408 + akumulatory SLA 12Ah. Zestaw z tempomatem i sterownikiem z odzyskiem. Zamontowałem do miejskiego roweru Kross z kołami 28. Dojechałem właśnie do pracy 25km i jestem zachwycony :) Cała droga zajęła ok. 55 minut czyli o 15 minut krócej niż autem i jakieś 30zł taniej :) , chociaż wyraźnie dało się wyczuć, że przy końcówce akumulatory miały o wiele mniejszą moc (mimo, że prawie cały czas pedałowałem). Prędkość średnia z trasy 25kmh, maksymalna 40. Wkazania mogą być mylące ponieważ mogę mieć rozkalibrowany licznik. Światełko "LOW" wkazujące na słabe baterie zapalało się przy mocniejszym przyspieszaniu w drugiej połowie trasy.

Tempomat to sprawa rewelacyjna, w zasadzie korzystałem praktycznie tylko z niego podczas jazdy. W połowie drogi silnik nagle się wyłączyć i zaczął stawiać bardzo duży opór. Po wyłączeniu i włączeniu stacyjki wszystko wróciło do normy.

Silnik może nie ma jakoś strasznie dużo mocy (jestem motocyklistą więc mam troche zbaczone spojrzenie) ale spokojnie starcza do podtrzymania prędkości niewielkim nakładem energii własnej nawet przy prędkościach powyżej 30km/h.

Ogólnie polecam bo produkt jest w miarę bezproblemowy.
 
 
DruhRafal
stażysta
Jeździec bez głowy



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 138
Wysłany: Śro 09 Gru, 2009   Re: Ekonapędy - mała recenzja

nerdyyy napisał/a:
(...)
Ogólnie polecam bo produkt jest w miarę bezproblemowy.


Gratuluję, brzmi całkiem nieźle, fajnie, że pojawiają się nowe jednoślady - chociaż potrafię sobie wyobrazić pedałowanie, przy obecnej temperaturze otoczenia ;)

Można prosić o zdjęcie roweru? Który zestaw zamówiłeś?

Pozdrawiam
_________________
EVE - Electric Enduro Project
http://evenduro.blogspot.com
 
 
nerdyyy
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009   

Hej, zdjęcie postaram się wykonać do końca tygodnia. Zamówiłem zestaw niestandardowy tj. silnik 408 wpleciony w koło 28, sterownik z odzyskiem, tempomat, klamki hamulców, pakiet SLA 12Ah 48V w postaci sakw, ładowarka 150W...

Właśnie skończyło się ładowanie - trwało 3 godziny... Jak to możliwe? Podobno pełne ładowanie trwa 8 godzin. Czy to możliwe, że zużyłem mniej niż połowę pojemności akumulatorów?
 
 
DruhRafal
stażysta
Jeździec bez głowy



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 138
Wysłany: Śro 09 Gru, 2009   

nerdyyy napisał/a:
Hej, zdjęcie postaram się wykonać do końca tygodnia. Zamówiłem zestaw niestandardowy tj. silnik 408 wpleciony w koło 28, sterownik z odzyskiem, tempomat, klamki hamulców, pakiet SLA 12Ah 48V w postaci sakw, ładowarka 150W...

Właśnie skończyło się ładowanie - trwało 3 godziny... Jak to możliwe? Podobno pełne ładowanie trwa 8 godzin. Czy to możliwe, że zużyłem mniej niż połowę pojemności akumulatorów?


Heheh ;) nigdy nie wiadomo. Nie znam się na tych rowerowych zestawach ;)
_________________
EVE - Electric Enduro Project
http://evenduro.blogspot.com
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009   

Zmierz prąd ładowania. Ja na silniku 250W BLDC z maksymalną szybkością 28 km/h na prostej drodze przejeżdżałem do 35 km. Akumulatory 12Ah 36V. Z szybkością niecałe 20 km/h udało mi się nawet 45 km przejechać, ale to było w lato i temperatury były wyższe.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 09 Gru, 2009   Re: Ekonapędy - mała recenzja

nerdyyy napisał/a:
Witam,

W połowie drogi silnik nagle się wyłączyć i zaczął stawiać bardzo duży opór. Po wyłączeniu i włączeniu stacyjki wszystko wróciło do normy.



Skoro stawiał duży opór to znaczy, że hamował. Widocznie sterownik dostał sygnał do hamowania odzyskowego i trochę go "poniosło" ("zawiesił" się) ??
 
 
nerdyyy
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009   

w drodze powrotnej trzymałem gaz prawie cały czas na maksa - 25km i cały czas paliło się "high" i "low" nawet nie mrugneło
oczywiscie caly czas pedalowalem na tyle, zeby mi bylo cieplo
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009   

to może pedałowałeś na tyle że silnik praktycznie nie był używany ostatnio jest chłodno :P i dla tego tak szybko się naładowały te akumulatory
ja sobie jakoś tak nie mogę wyobrazić pedałowania przed 7 rano jak jestem strasznie zaspany marze o jeszcze 5 minutach drzemki i na zewnątrz jest mróz ostatnie co mi się chce wtedy to ćwiczenia :P w takiej sytuacji zastygam nieruchomo i wtedy jest mi najcieplej, jak się ruszam to mi zimne powietrze pod kurtkę wlatuje dla płuc i gardła też chyba nie jest zdrowo wdychać gwałtownie bardzo zimnego powietrza
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Ile z akumulatorów sie pobierze, to tylko tyle można naładować, dlatego krócej trwa ładowanie.
Sprawność pojemnościowa akumulatorów zależy od poboru prądu i od temperatury. Jest jeszcze kwestia jakości tych akumulatorów.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
nerdyyy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

wydaje mi się, że istotna może być też temperatura -> rano jak jechałem to rower z aku stał w garazu przy tych 5*C a jak dojechałem do pracy to przez 8 godzin aku ładowały się w komfortowych 20 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group