ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektroniczna głowica termostatyczna do grzejnika
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   Elektroniczna głowica termostatyczna do grzejnika

Witam Panowie, z uwagi iż planuję w tym sezonie grzewczym zamontować kilka sztuk elektronicznych głowic termostatycznych chciałem spytać was o doświadczenia z takimi cudami, poczytałem opinie ale nic konkretnego z nich nie wynika, chce zamontować jakieś tanie co by mi nie rozerwało portfela, czy ktoś z was miał do czynienia z np taką Eurotronic sparmatic Zero
jakie są jej minusy ? czytałem także ze potrafią być głośne ale co to oznacza jeśli będą zamontowane w sypialniach, czy da się przy nich spać ?
co o nich myślicie albo jakie możecie polecić?
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

Po półtorej miesiąca testowania elektronicznych głowic termostatycznych mogę śmiało polecić każdemu, jak dla mnie zmienił sie komfort cieplny w ciągu dnia jak i w nocy wcześniej bywało tak że wieczorem w sypialni było tak ciepło że nie dało sie spać teraz jest tak jak ustawię, kolejna sprawa już widzę oszczędności na opale piec nie spala jak leci i pakuje ciepło w grzejniki tylko czeka aż głowica otworzy zawór i wtedy bardziej sie rozpala, co do głośności to można powiedzieć że to mit są cichutkie choć te w sypialni mam ustawione od 6.30h na podniesienie temperatury i gdy nagle otwierają sie zawory to można sie obudzić w ciągi dnia czasami słychać przez 0.5-1 sekundę krótkie bzzz, ogólnie polecam choć nie jest to najtańsza opcja lecz gdybym miał jeszcze raz zakupić kupił bym na pewno.
pozdrawiam
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Witam też mam elektroniczne z lidla kupiłem okazyjnie nówka na OLX. Działają znakomicie ze zwykłymi był problem te są dokładne. Zwykłe włączały się jak chciały i kiedy chciały.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 06 Gru, 2017   

dla mnie największą zmorą zwykłych było to ze grzały w zasadzie cały czas równo, nie było nas w domu grzały, przyszliśmy grzały, szliśmy spać grzały, a tak jesteśmy grzeją wychodzimy nie grzeją idziemy spać w komfortowej temperaturze a nie w nagrzanej na max sypialni, no ale żeby było ekonomicznie muszą być na każdym grzejniku wtedy czuć różnice w opale, jedynie nie mam w łazience ale jest to ostatni grzejnik i podobno dobrze dla instalacji żeby ostatni był zawsze otwarty
tak że polecam
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Jak bys chcial to ja mam do opylenia danfoss link :lol:
Glowice + wyswietlacz centralny...
A powiem ci ze dla mnie to kibel i tyle.... zmienac ciagle bateryjki w tych badziewiach to masakra
Gowno i tyle.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018   

Przemku jakiej masz firmy te głowice?

Ja myślałem o sypialni, bo śpię na poddaszu i jak się idzie spać jest tak nabuzowane, że nie można zasnąć, a nad ranem wstaję podkręcić piec.

Też się poważnie zastanawiam nad zakupem, baterie jeżeli są do zmiany w 2 pomieszczeniach raz w tygodniu, to... najwyżej sie li-iona podciągnie i gitara... wtedy z miesiąc pochodzi.

Chyba, że baterie trzeba zmieniać co drugi dzień?
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018   

Saku napisał/a:
Jak bys chcial to ja mam do opylenia danfoss link :lol:


dzięki ja już mam założone na wszystkich grzejnikach

Saku napisał/a:
A powiem ci ze dla mnie to kibel i tyle.... zmienac ciagle bateryjki w tych badziewiach to masakra
Gowno i tyle.


kolego co ty to pier....sz :lol:
producent deklaruje trwałość baterii 2 lata
proszę cie, co tydzień zmieniać baterie tak to tylko zmieniam w Ferbim u córki

glebor napisał/a:
Przemku jakiej masz firmy te głowice?


ioio ht 2000

glebor napisał/a:
Ja myślałem o sypialni, bo śpię na poddaszu i jak się idzie spać jest tak nabuzowane, że nie można zasnąć, a nad ranem wstaję podkręcić piec.


z głowicami będziesz Pan zadowolony

glebor napisał/a:
baterie jeżeli są do zmiany w 2 pomieszczeniach raz w tygodniu, to...


Producent deklaruje trwałość baterii na DWA LATA

Gebor montuj komfort termiczny wzrasta 200% powaga
 
 
matys 
młodzik


Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 71
Skąd: Warmia
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018   

Mam taką głowicę zakupioną w Lidlu, 3 lata na tych samych bateriach już chodzi (dwa paluszki AA), też mam sypialnie na poddaszu i ogólnie bardzo polecam takie rozwiązanie z głowicą
_________________
Ebike Kross Evado 1.0 MXv3 GT1500 20s2p
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018   

Często zmieniane BATERIE???
Przecie to akumulatorowe Forum! :grin:

A jeśli AA Ni-MH mają zbyt małe napięcie to istnieją handlowe akumulatorki AA Ni-Zn, napięcie nominalne 1,6V; dzisiaj dopiero to odkryłem :oops: , a współpraca tej pary metali już ponoć od 100 lat jest znana.

Też się poważnie zastanawiam nad takimi elektronicznymi termoregulatorami, rozwiązałyby kilka problemów - szczególnie ten z dziurawą, starczą pamięcią :mrgreen:
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018   

Jak działa taki regulator? Odkręca grzanie jak jest zimno i zakręca jak jest już ciepło?
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 10 Sty, 2018   

Z tego co czytałem (i dobrze zrozumiałem), jest kilka metod regulacji:
1. można ustawić określoną temperaturę pomieszczenia (także w określonych przedziałach czasu) i termostat zaworu stara się ją utrzymać, sterując odpowiednio napędem -> grzybkiem zaworu.
2. można zaprogramować timerem w określonych punktach czasowych pełne zamknięcie i otwarcie zaworu.
3. można ręcznie zamknąć/otworzyć zawór.
Poszukałem przekrojów takich zaworów, żeby poznać ich budowę - bardzo sprytna miniaturka elektromechaniczna :grin:
W zaworze jest silniczek elektryczny i przekładnia zębata - czas życia baterii uzależniony jest oczywiście głównie od częstości załączeń silniczka; byłem naprawdę zaskoczony informacją, że wymiana baterii jest np. co 2 lata :!:
Na pewno to optymistyczny wariant, dla najlepszych (optymalnych) warunków - ale i tak to jest zaskakujące.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Pavyan napisał/a:

W zaworze jest silniczek elektryczny i przekładnia zębata - czas życia baterii uzależniony jest oczywiście głównie od częstości załączeń silniczka; byłem naprawdę zaskoczony informacją, że wymiana baterii jest np. co 2 lata :!:
Na pewno to optymistyczny wariant, dla najlepszych (optymalnych) warunków - ale i tak to jest zaskakujące.


Też mnie to zaskoczyło, ale... to można łatwo policzyć. :mrgreen:
Zaworek wcisnę palcem, załóżmy, że to jest jakiś 10kg czyli 100N. Ustępuje jakieś 2 milimetry. Więc żeby wcisnąć zaworek, trzeba wykonać pracę 0.1 J. Zakładając sprawność układu napędowego na 50%, otrzymujemy 0.2 J na wciśnięcie. Dobry akumulatorek AAA powinien mieć blisko 1000 mAh, co przy zaokrągleniu w dół da 1Wh, czyli 3600J. Z czego wynika, że jeśli założenia były prawdziwe, to z 1 bateryjki mamy ponad 18 tys. załączeń/wyłączeń. :)
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Saku, jaki masz zestaw (ilość) i jaki model? cena?
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018   

i jak Glebor nabyłeś głowicę /
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018   

No właśnie nie miałem kasy, ale jak 2 raz się przeziębiłem od stycznia to coś we mnie pękło i zamówiłem tydzień temu.
Zakupiłem model EQ3 - N.

jak za skromne 45zł to rewelacja!!!

Faktycznie minimalnie brzęczą, ale nie przeszkadza to wcale, komfort jest duży, bo niwelują praktycznie całą zmianę temperatury, na razie chodzą prawie tydzień na bateriach alkalicznych. Zamówiłem do nich sanyo eneloop te najmocniejsze 2500mah, bo wiadomo, sanyo, to sanyo są w rowerze, są w laptopie, pilocie, to i w głowicach muszą być :D

Szczerze wszystkim polecam, do puki przekładnia nie padnie, to będzie dobrze. Zastanawiam się jak zachowuje się głowica po wyczerpaniu baterii. Bo działa to dość specyficznie - otwiera się zawór, grzeje mocniej, potem bzyczy i ciszej i tak aby skompensować temperaturę. Jedynie głupia sprawa, że termistor jest w główce pod parapetem -> kiedyś go wyciągnę na ściane z pół metra od głowicy.

Ten model EQ3 - N kupiłem, aby to sprawdzić, ale teraz kupiłbym wyższy model z EQ3 droższy i może będzie cichszy i bardziej solidny.

Jeżeli to będzie działać ze 2-3 tygodnie na sanyo, to będę bardzo zadowolony, a baterie i tak ładuje do myszek i mam w zapasie, więc teraz będę częściej ładował :)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group