ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Arbiter
Wto 06 Mar, 2018
Zlot EV 5-6 maja 2018
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Gru, 2017   

Pytanko: czy warto rozwinąć zlot na piątek? Zlot by trwał od piątku kole połednia do niedzieli kole połednia?
Od paru lat ludzie przyjeżdżają już w piątek, może warto rozwinąć to o jeden dzień wcześniej?
Wysłałem zapytania do kilku firm lokalnych i nie tylko w sprawie zlotu i nikt nie odpowiedział.
Możliwe, że będziemy bazowali tylko na sponsoringu forumowym. Nie chcę już się prosić o dofinansowanie z UM, bo to jakaś paranoja. Może będzie biedniej w nagrody i będzie mniej konkursów, ale duch zlotu pozostanie z nami :) Może macie jakieś pomysły na sponsorów? Sam nie jestem w stanie wszystkiego ogarnąć. Nie musi być to kasa. Wszelakie gadżety mile widziane ;)
Od Lutego robimy reset o zaczynamy wspomaganie zlotu od zera, czyli darczyńcy ze zlotu 2017 będą zresetowani i zaczynamy zabawę od początku. Jak zawsze od kilku lat.
 
 
ZenekFr 
początkujący


Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 25
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 18 Gru, 2017   

Dokładnie, olej Urząd miasta szkoda zachodu. Forumowiczów jest coraz więcej więc myślę, że do wiosny cosik się uzbiera :wink:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Gru, 2017   

Po Nowym Roku zamierzam wysłać do UM pismo następującej treści:

"Żyrardów dn. 02.01.2018

Do Prezydenta Miasta Żyrardowa
Wojciecha Jasińskiego

Tomasz Wierzchoń
96-300 Żyrardów
ul. Kutnowska 6B
tel. 606116824
email: zeeltom@gmail.com
PROŚBA

W roku 2018 planuję zorganizowanie VIII Zlotu Pojazdów Elektrycznych w Żyrardowie.
W związku z tym zwracam się z prośbą o udostępnienie Toru Kolarskiego w dniach 5 - 6 maja 2018. W tym roku, poza przygotowaniem toru, czyli jego doprowadzeniem do stanu używalności (koszenie trawy, wysprzątanie toru ze śmieci), nie będę potrzebował dalszej współpracy i pomocy Urzędu Miasta przy organizacji zlotu zgodnie z sugestiami Daniela Jarosza z Wydziału Promocji UM. Wszelkie opłaty związane z organizacją zlotu pokryję z własnego zaplecza finansowego.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Z poważaniem: Tomasz Wierzchoń"

Z niecierpliwością poczekam na odpowiedź.
Dodatkowo załączam projekt znaczka zlotowego na rok 2018 do bezpłatnego wykorzystania przez wszystkich chętnych.

znaczekev_wektor.png
Pobierz Plik ściągnięto 412 raz(y) 73,19 KB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Sty, 2018   

Pismo poszło, czekam na odzew.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

W związku z nowym otwarciem zlotu w 2018 roku, stare nominacje zostaną zlikwidowane z końcem stycznia i zaczynamy zabawę od nowa. W tym roku olałem wsparcie UM w Żyrardowie i całe zaplecze finansowe będzie skierowane do Was. Może będzie mniej nagród, ale klimat powinien pozostać ;) Czekam na potwierdzenie przekazania toru kolarskiego na Zlot. Pismo poszło i poinformowany jeden z v-ce prezydentów przychylnych zlotowi. Może będzie dobrze :)
Swoją drogą dziwię się władzom Żyrardowa z tak nieprzychylnym przyjęciem Zlotu w budżet miasta...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 10 Sty, 2018   

Troszkę się pospieszyłem, ale ze względu na brak pomocy ze strony UM, wolę wiedzieć wcześniej, na czym stoję.
Podziękowania dla wodnik7 z forum samochodyelektryczne.org za wsparcie.
Zaczynamy zabawę od nowa. Nie lubię robić wszystkiego na ostatnią chwilę, już się na tym przejechałem. Na dziś mamy 400 zł wsparcia. I nie będę ukrywał, że parę zł z tej dotacji pójdzie na opłaty niekoniecznie związane z zakupem gadżetów, a część na opłaty typu kibel, woda, prąd itp.
Tak, że zapraszam do wspierania zlotu trochę wcześniej, bo trzeba ogarnąć całą logistykę, co zostanie, to pójdzie na nagrody w konkursach, na zaplecze socjalne (w zeszłym roku chyba źle nie było ;) )
Startujemy od nowa. Damy radę?
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 14 Sty, 2018   

Damy radę, damy...
To pierwsze wpłaty wpłynęły :)
przenikanie oraz glebor. Mocny team e-rowerowy z Łodzi.
I coś jako nagrody na konkursy szykujemy niezależnie od wpłat w gotowiźnie :)

Co do rozszerzania zlotu na piątek - to dobry pomysł (bo jest duże prawdopodobieństwo, że w ciągu 3 dni musi się zdarzyć chociaż jeden z ładną pogodą). Ale z drugiej strony trzeba zapewnić ludziom noclegi (zwłaszcza tym z daleka), jakoś to ogarnąć organizacyjnie, aprowizacyjne może też i logistycznie... Spore to wyzwanie jednak. Więc pomysł średni. Chyba, że pojawi się jakiś modus vivendi. Powiązanie dobrego pomysłu z ogarnięciem kompleksowym uczestnictwa kolegów z daleka...
I tak sobie myślę, że jednak wczesnojesienny zlot (przełom, sierpnia i września) to pomysł ciut lepszy niż wczesnowiosenny. Pogoda bardziej stabilna, cieplej, grzybki są w okolicznych lasach (zeeltom pokazywał na zdjęciach, co uzbierał), elektrykami do lasu można wjechać...
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 14 Sty, 2018   

Greeengo napisał/a:
A co byście powiedzieli żeby zorganizować zlot np w Poznaniu na torze samochodowym . Jest w jego części tor gokartowy na którym są organizowane takie imprezy. Jest wielu dealerów samochodów, którzy chętnie postawią w ramach sponsoringu swoje auta. Władze toru są pozytywnie nastawione. Jest duża baza hotelowa. Można przyjechać na 2-3 dni z całą rodziną i zwiedzić Poznań i okolicę. Można zaprosić miłośników elektryczności z Niemiec, Danii. Porozmawiać z takimi firmami jak Red Bull.
Generalnie zorganizować event na skalę europejską, zrobić mega piknik dla całych rodzin.


OK, a może dwa zloty?
Podstawowy, wiosenny, w Żyrardowie? Nasz tradycyjny?

I drugi, jesienny, pod hasłem "Pożegnanie sezonu"? W Poznaniu? Jeśli władze są za, co nam szkodzi się promować, pokazać swoje maszyny w Wielkopolsce, jeśli ktoś chce i ma blisko?

Pytanie do Greeengo: potrafiłbyś udźwignąć tak doskonałą organizację zlotu jak od lat robi to Zeeltom?
Pytanie do reszty kolegów z forum: czy chcielibyście wziąć udział w zlocie w Poznaniu?

To nie jest namawianie do zlotowej schizmy. Zlotów e-maszyn jest w Polsce wbrew pozorom wiele. Warszawa, Kielce, nawet Łódź. Aczkolwiek żadna z tych imprez nie ma nawet ćwierci znaczenia i atmosfery tego, co dzieje się w Żyrardowie. Ale jeśli jest opcja, żeby z pomocą przychylnych urzędników pokazać się także na zachodzie Polski, to czemu nie?
Kto za? Kto przeciw? W Żyrardowie sezon otwieramy, w Poznaniu zamykamy.
Oczywiście pod warunkiem, że Greeengo nie rzuca słów na wiatr :)

Poczekajmy na odpowiedź Greeeengo i jeśli zadeklaruje się, że potrafi to udźwignąć, to otworzę nowy wątek ZLOT POZNAŃ 2018, gdzie można będzie zgłaszać udział i ewentualne wsparcie. I w ogóle wszelkie sprawy organizacyjne. Reszta zależy od naszej gotowości udziału i ewentualnego wsparcia. A póki co to na razie luźny pomysł zależny przede wszystkim od możliwości pomysłodawcy.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

co do noclegów - od lat nocleg jest zapewniony ... na torze, ja śpię od kilku lat w aucie(zaleta minivana), ludzie rozbijają namioty, a bardziej wygodni wynajmują hotele :wink:
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Spałem w samochodzie i lekko polamany ale szczęśliwy wstałem na następny dzień:) brama na noc zamkniętą więc nikt nie przeszkadza:)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Jest też nocna ochrona, więc tragedii nie ma. Można spać spokojnie na torze. Prąd jest, woda jest, można się ugrzać i umyć. W okolicy jest kilka hotelików dla bardziej wybrednych.
Zorganizowanie zlotu wydaje się prostą sprawą dla laika. A ile trzeba w to włożyć czasu, pieniędzy i samozaparcia w walce z wiatrakami, to wie ten, kto coś podobnego organizował ;) Ze o nerwach nie wspomnę ;)
Nie wiem jeszcze, czy w tym roku będzie wręczenie nagród przez prezydenta miasta na placu przed UM.
Prezydent, jak widać było ostatnio, sprawę zlotu traktuje po macoszemu, tak jak i podległy mu wydział promocji miasta. Może uda mi się namówić v-ce prezydenta, pana Kaczanowskiego na podtrzymanie tej tradycji. Ten ostatni, jako jedyny w UM, ma jeszcze sentyment do zlotu i pomaga, jak może, ale nie wszystko od niego zależy, niestety...
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

to zamieńcie prezydenta na vice i po kłopocie ;)



Co do spania -zazwyczaj ludzi śpiących poza torem omija integracja i nocne rozmowy ;)


"akcja Kokos" - kto był ten wie :mrgreen:
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

jatko napisał/a:
to zamieńcie prezydenta na vice i po kłopocie ;)

Żeby to było takie proste...
Mieszkam tu już parę ładnych lat i zauważyłem, że zaraz po wyborach, to każdy nowy był lekarstwem na całe zło. Po roku, dwóch następuje przestawienie myślenia o 180 stopni.
Prezydenci zapominają kto i po co ich wybrał. Czy wszędzie władza tak uderza ludziom do głowy?

Akcja Kokos? Coś mi się o uszy obiło, ale chyba wtedy brałem udział w innej akcji, lub skleroza mnie dopadła, albo i jakieś inne dolegliwości ;)
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

zeeltom, czy nr konta, który podałes kilka postów wyżej jest aktualnym nr pod którym można wesprzeć zlot?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   

Mam dwa konta, jedno tylko na zlot, ale na jakie by nie przyszło, to dam sobie radę proszę tylko w tytule zaznaczyć, że to "darowizna na zlot".
To jest konto zlotowe: 77 1140 2004 0000 3202 7681 5636
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group