ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosiarka akumulatorowa
Autor Wiadomość
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   Kosiarka akumulatorowa

Cześć. Coraz popularniejsze są kosiarki akumulatorowe. Zbliża się koniec żywota mojego wysłużonego nac n1f-460js i muszę coś kupić. Trawnika jest dosyć sporo i niekiedy 60m przedłużacza nie wystarcza, dlatego żadne elektryczne na kabel już nie wchodzą w grę. Spalinowej też nie chce, bo jest głośna, ciężka i śmierdząca no i paliwo trochę też kosztuje. Używa/używał ktoś z forumowiczów takiej i może się pochwalić?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

A może zrobić samemu z popularnego ostatnio silniczka BLDC? Łatwo będzie to przerobić, zamocować do dekla nóż plus jakiś wózek dziecięcy i po sprawie ;) Wykorzystać do pracy akumulator od roweru i będzie cacy za małą kasę ;)
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Heh, wydaje mi się, że 250W to trochę mało no i obroty nie takie jak trzeba. Mam gdzieś silnik DC z magmy 2750obr i chyba ze 350/400w 24v. Zastanawiam się jakbym go puścił na pakiecie 10s6p,(500wh) który też mam, Zaadoptować go do starej kosiarki ( metalowa obudowa + łożyskowane koła ). Ale chyba też będzie za słaby taki silnik.
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Przyznaj się lepiej ,że łatwiej ci będzie zaadaptować koła z hoverboarda do sterowania tym ;P

Ja się też za taką akumulatorową rozglądałem dla ojca ale ceny odstraszają.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Wcześniej miałem B&D (chyba 30 cm), kupioną bez aku za 80 zł, była na 12V aku, ale zrobiłem do niej pakiet 4S8p z ogniw laptopowych, można było kosić godzinę. Rodzice podupadli na zdrowiu, to im dałem bo jest bardzo lekka. Teraz mam Sterwins-a 36V (kupiona na złomie bez aku i ładowarki za 30zł), na razie zasilana 3AGM 6Ah (nie zrobiłem jeszcze zgrzewarki do ogniw) i też daje radę, ale na styk (mam ok 100 m²). Kosiarka na aku to jest to :grin: , żadnego smrodu, hałasu szarpania, można dać dzieciom (bez obawy że wykoszą kabel). Do kosiarki można używać silniki od wentylatorów chłodnic samochodowych, są wersje BLDC razem ze sterownikami, niektóre dużych mocy (mam od mercedesa ML, który pobiera 70A przy 12V).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Mitar napisał/a:
...

Ja się też za taką akumulatorową rozglądałem dla ojca ale ceny odstraszają.

Oglądałem dziś i do 200 zł, bez akumulatora i ładowarki, są dostępne bez problemu, a są i takie do licytacji od 1 zł ;)

Co do mocy i obrotów, wystarczy dać mniejszy nóż i też zadziała, tylko jeżdżenia po trawniku będzie nieco więcej ;) Kiedyś zrobiłem nóż do kosiarki z brzeszczota od ręcznej piłki i cięło, jak ta lala ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Mam kosiarkę RYOBI 36V, 40 cm ale jeszcze nie użyta bo .... na 'gwiazdkę' 2017 :-) .
NA wiosnę zreferują wrażenia. Powody zmian j.w..
Takie aku (36) używam od kilku lat w pile RYOBI i jestem b.zadowolony mobilnością i brakiem hałasu.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Wykoś trawę pod śniegiem ;) Widziałem w sieci, że drogowcy koszą trawę już teraz ;)
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Powiem szczerze ,że patrzyłem tylko na ceny nówek.

Ale jeśli faktycznie można do 200zł wyrwać taką do "dopieszczenia" to dobra wiadomość.

Ilu watowe warto, aby to jakoś furgało? 12V warto brać pod uwagę?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

https://allegro.pl/listing?string=kosiarka%20akumulatorowa&order=d&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-3-0115

Warto się męczyć? ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Mitar napisał/a:


Ilu watowe warto, aby to jakoś furgało? 12V warto brać pod uwagę?

Wg mnie nie. Są np modele (róznych firm) na 2 x 18 V. Oczywiscie warto brać pod uwagę te firmy których ma się elektronarzędzia na takie same pakiety.
Mój model to Ryobi RLM36X40
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Napięcie nie ma większego znaczenia, bo jak będzie na 12V, to weźmie 3x większy prąd niż na 36V, ale czas koszenia będzie zależał od ilości ogniw. Moim zdaniem warto kupić coś bez aku i dorobić dobrą dużą baterię. Nowe mają dość słabe baterie i ogniwa dostają w kość, co kończy ich żywotność. Jak się zrobi aku np. z VTC5 10s4p, to przy mocy 360W mamy obciążenie aku 1C.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Ten ryobi za 200zł z allegro jest na 1 aku 18v. Ciekaw jestem czy nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia przed podpięciem innego aku. Mam aku 5s6p na wysoko-prądowych ogniwach i ciekaw jestem by ruszyła i na jak długo starczyła.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

lobudek napisał/a:
Ten ryobi za 200zł z allegro jest na 1 aku 18v. Ciekaw jestem czy nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia przed podpięciem innego aku. Mam aku 5s6p na wysoko-prądowych ogniwach i ciekaw jestem by ruszyła i na jak długo starczyła.

Na 99 % niema zabezpieczenia a popularne firmowe pakiety sa 5S1P lub mocniejsze 5S2P.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Wto 23 Sty, 2018   Greenworks pro

Na początku może się przywitam :)
To mój pierwszy post na tym forum, ale czytam Was od dawna.
Jakiś czas temu kupiłem kosiarkę Greenworks Digipro 80V.
Szczerze polecam tą firmę. Kosiarka nie była tania, ale jakość wykonania jest na najwyższych poziomie.
Koszę 2-3x w tygodniu (oczywiście nie teraz :) około 900m2 na jednym ładowaniu i jeszcze zostaje trochę prądu w akku. Poza tym kosiara mulczuje więc oszczędzacie na nawozie (jak ktoś lubi mieć ładny trawnik) plus brak smrodu, kabla, kosztów paliwa.
I najważniejsza sprawa- kosiarka stoi w garażu na stojąco pod ścianą - dla tych co lubią oszczędzać miejsce.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji. Temat kosiarek na akkku mam dość dobrze rozpoznany, bo dużo czytałem przed zakupem i w końcu padło na Greenworks.

greenworks.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 511 raz(y) 6,39 MB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group