ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc dla starszego człowieka
Autor Wiadomość
piotrccs 
początkujący


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   Pomoc dla starszego człowieka

Witajcie

Na wstępie przedstawię się: mam na imię Piotr i jestem z Krakowa. Od pewnego czasu interesuję się tematyką EV w rowerach i w samochodach. Na razie tylko teoretycznie - zbieram wiadomości czytam, oglądam różne konstrukcje (blog i filmy TASa - super).

Postanowiłem się zarejestrować na forum a mój pierwszy post jest trochę nietypowy bo związany z materiałem filmowym jaka zobaczyłem w teleekspresie. Chodzi o starszego człowieka w wieku 75 lat który od dawna wozi innych, bardziej potrzebujących swoją rikszą. W materiale padają słowa, że ma problem z kolanami i że marzy o wspomaganiu elektrycznym do swojego pojazdu bo wciąż czuje się potrzebny a sił coraz mniej.

Wiem, że na forum jest masa ludzi o olbrzymiej wiedzy technicznej i pomyślałem, że może jest szansa aby mu pomóc? Co o tym sądzicie?

Materiał jest dostępny pod tym linkiem.


Pozdrawiam
Piotr
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Już raz była taka akcja na forum i zakończyła się sukcesem. Myślę, że damy radę i tym razem. Ryksza już jest. Silnik w koło, kontroler i bateria nie będzie dla nas chyba problemem. Na dziś dysponuję klamkami hamulcowymi, stacyjką i manetką. Mogę to oddać komuś, kto ma bliżej do potrzebującego i chce się tym zająć. Mam też jakiś pojemnik na baterie na tylne koło, bez koszyczka, ale z bebechami.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

no to z mojej strony leci sterownik dajcie znać jaki potrzeba i kto składa bestie
 
 
piotrccs 
początkujący


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Fajnie, że jest zainteresowanie. Ja niestety mogę wspomóc tylko finansowo. Jakby trzeba to w miarę możliwości pomogę.
Najlepiej byłoby faktycznie gdyby ktoś z okolic Warszawy to ogarnął. Jeśli okazałoby się, że jest szansa na powodzenie takiej akcji pewnie trzeba by się skontaktować z redakcją, która by nas skontaktowała z tym człowiekiem.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Jaki to sterownik? Trzeba dobrać baterię. Skoro pomoc finansowa, to może właśnie da się sklecić jakąś uczciwą baterię do tego pomysłu?
Jestem jak najbardziej za.
Choć mam pewne obawy w stosunku do wieku. Nasz rowerek dla inwalidy wygląda obecnie, jakby nie wyglądał. Został dość ostro zniszczony przez syna inwalidy, a ostatnio był wypadek z udziałem tego roweru i nasz inwalida leży w szpitalu. To takie wieczorowe harce po żyrardowskich ulicach, pomimo prawidłowego oświetlenia. Inna sprawa, to serwisowanie rowerka, bo serwisowany nie był. Było jeżdżone dopóki się da. Poprawiałem hamulce, wymieniałem baterie, w końcu zaspawałem przedni amor, bo go już nie było, ale rower jeździł ;)
Może ten gość podejdzie poprawnie do jazdy takim pojazdem, ale siła w nas. Jak się nie uda, to trudno, ale nie był bym za jakimiś mocnymi wspomaganiami.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

zeeltom napisał/a:
Jaki to sterownik?


Przemek napisał/a:
no to z mojej strony leci sterownik dajcie znać jaki potrzeba i kto składa bestie


no tak ja napisałem ... jak będzie potrzebny taki zostanie dostarczony ,

temat niełatwy../.. trudny.. ale 30 lat pomagać ...

no tyle tu BYKÓW na forum...
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 24 Sty, 2018   

Jak cos mam baterie 7s5p z jakiejs serii w alu obudowie z bagaznikiem do niej, tylko ze troche technicznie zmeczona
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Potrzeba raczej coś w dobrym stanie, by nie wyszło, że jakieś używki wkładamy. Mam ładną obudowę w bardzo dobrym stanie, jakby coś, to można bebechy przełożyć, lub zrobić nową baterię. Przydało by się coś na 36-48V i ze 20Ah. Jak szaleć, to szaleć ;) Takim ludziom, jak gość z reportażu warto pomagać, choć to nie WOŚP ;) W kupie siła ;) Poruszyłem sprawę na forum samochodowym i jest już jakiś odzew. Potrzebny jest ktoś z okolic Legionowa, kto się zajmie pilotowaniem sprawy. Mamy takich na forum? Jakby co, to udostępniam swoje konto zlotowe na ewentualną pomoc finansową. Kasę przekażę osobie, która będzie chętna do zajęcia się tematem.

77 1140 2004 0000 3202 7681 5636

w tytule "darowizna dziadek" i nick forumowy

Wydaje mi się, że silnik 500W minimum powinien wystarczyć do wspomagania rikszy. Tylne koło wygląda na 28 cali.
 
 
krzychu666 
początkujący
krzychu666


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 36
Skąd: Wiskitki
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

jakby co mogę podarować nowego bms-a 13 s 30 A
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

No to powoli coś uzbieramy. Na razie poprosiłem Teleexpress o udostępnienie kontaktu do tego pana.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Do tej rikszy to w sumie 4 żelki też by podeszły , konsttrukcja jest w sumie i tak masywna. No tylko wlasnie , musialby być ktoś kto się zaopiekuje na miejscu tym rowerem co jakiś czas od strony technicznej. Bo inaczej może być ciężko utrzymać go technicznie.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Dlatego pytałem o osobę zajmującą się rowerami z forum z okolic Legionowa.
Ja mam trochę daleko jeździć przez Warszawę w tamtą stronę. Gdyby doszło do przeróbki, to pojadę, ale trzeba by mieć wszystkie elementy gotowe.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Sty, 2018   

Chyba sobie odpuścimy. Teleexpress nie raczy odpowiadać na maile, ani nie odbierają telefonów. W ciemno nie ma co się pchać przed szereg.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Sty, 2018   

Podano mi kontakt do Legionowa. W poniedziałek zadzwonię do nich.
Okazuje się, że gość ma trzy riksze. Kontakt z nim koniecznie potrzebny, robimy tylko jedną.

 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 28 Sty, 2018   

zaoferował się jeszcze ktoś ? dostałeś może jakiś miłą ofertę pomocy na PW?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group