ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
elektryfikacja Authora - czyli rower na dojazdy do pracy
Autor Wiadomość
pawel_niki 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 24
Skąd: BB
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018   

Wczoraj testowo zaplotłem silnik, podłączyłem sterownik i wszystko uruchomiłem używając ładowarki jako zasilacza testowego. Na szczęście wszystko działa jak należy i już wiem do czego służą poszczególne przewody:
- żółto czarny kabel okazał się zasilaniem świateł po włączeniu na wyświetlaczu daje pełne napięcie ze źródła prądu.
- czarno niebieski to tempomat
- hamulce mają 3 przewody by móc używać sensorów z czujnikami halla.

Z minusów dopiero teraz zorientowałem się że mój rower miał jednak 8 przerzutek z tyłu a nie 7 jak mi się wydawało, więc muszę wymienić wolnobieg w silniku- niestety klucz do wolnobiegu nie wchodzi na oś m14 i będę musiał go przerobić...
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

pawel_niki napisał/a:
Wczoraj testowo zaplotłem silnik, podłączyłem sterownik i wszystko uruchomiłem używając ładowarki jako zasilacza testowego. Na szczęście wszystko działa jak należy i już wiem do czego służą poszczególne przewody:
- żółto czarny kabel okazał się zasilaniem świateł po włączeniu na wyświetlaczu daje pełne napięcie ze źródła prądu.
- czarno niebieski to tempomat
- hamulce mają 3 przewody by móc używać sensorów z czujnikami halla.


Uważaj na to sailanie świateł co tam podłączasz bo zaraz zjarasz tą malą płytkę w sterowniku, ja tam dałem około 10w poboru i po dłuższej chwili zaśmierdziało o przestało działać, jak otworzylem to płytka spalona i przewód żółty w miejscu styku z płytką przypalony. Także max 5W jak potem gdzieś znalazłem.

Rozwiń myśl o tych hamulcach z czujników halla...że niby jak? bo tez mam 3 przewody ale podłączone tylko 2 do czujników przy klamce normalnie.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
pawel_niki 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 24
Skąd: BB
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

chciałem tam zamontować właśnie konwerter dc-dc i zasilać zwykłe lampki rowerowe i jedną 10W, ale obawiam się że jak to takie słabe to może nie wytrzymać.
Chodziło mi o takie czujniki

fajna rzecz jak ktoś ma klamkomanetki jak ja i nie chce się ich pozbywać
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Przetwornice jak chcesz to tylko wprost pod aku a nie pod takie wyprowadzenia, tam to się daje lampkę z przetorniczką już wbudowaną czy coś, ja mam taką i przy napięciu około 40v było 10 wat i sie zjarało.

To co wkleiłeś od hamulca to na linke to łeeee już myślałem, że jakoś idzie czujniki z klamek zastąpić.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
pawel_niki 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 24
Skąd: BB
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

jako że podoba mi się idea sterowania wszystkim przez wyświetlacz, to po prostu będę musiał zamontować przekaźnik uruchamiany własnie przez ten przewód - tam napięcia są znikome
 
 
pawel_niki 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 24
Skąd: BB
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Dotarło trochę części - silnik ma wymieniony wolnobieg na 8 rzędowy z 7 (trzeba było rozwiercić klucz na oś m14), został też zapleciony, potrzebuje tylko wycentrowania.


Odebrałem też plastikowy koszyk 13*5 i komplet blaszek do zgrzewania, niestety w międzyczasie stwierdziłem że będę robił większy pakiet 13*7 więc ten zestaw mam do sprzedania (póki co nie mam jak go wystawić tutaj na forum.)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group