ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa rama ebike by CyklonEbike
Autor Wiadomość
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

To ile będzie kosztować taka rama? Bez malowania. Tylko nie drzyjcie z ludzi jak z psów, dajcie dobrą ceną. Więcej sprzedacie, więcej zarobicie. Ja nie muszę mieć homologacji :)
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Henio,
Kolega Arecki robi sprzęt klasy top i generalnie zajmuje się wyłącznie montażem z podzespołów dość wysokiej jakości. Nie sądzę, żeby budował ta ramę, tylko ją zapewne importuje. I nie będzie to projekt dla ludu (chyba że ludem nazwiemy ludność kupującą nowe VW....) . Tak więc, się nie napalaj. Ramy do customów, chodzą po conajmniej 2400 +, czasem coś idzie sobie zaimportować samemu troszkę taniej... Jak sam z pewnością zauważyłeś w innym wątku - to chyba taniocha:

http://www.hi-powercycles...c-revolution-x/
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

ravkill napisał/a:
Henio,
Kolega Arecki robi sprzęt klasy top i generalnie zajmuje się wyłącznie montażem z podzespołów dość wysokiej jakości. Nie sądzę, żeby budował ta ramę, tylko ją zapewne importuje. I nie będzie to projekt dla ludu (chyba że ludem nazwiemy ludność kupującą nowe VW....) . Tak więc, się nie napalaj. Ramy do customów, chodzą po conajmniej 2400 +, czasem coś idzie sobie zaimportować samemu troszkę taniej... Jak sam z pewnością zauważyłeś w innym wątku - to chyba taniocha:

http://www.hi-powercycles...c-revolution-x/


A gdzie można kupić samą ramę od Revolution? Bo to chyba link do całego roweru? Albo jeszcze lepiej rysunek techniczny zdobyć. Kolega na bank by mi pospawał. Nie taki rzeczy spawa :)
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

To, to tylko kolega Arecki wie, i póki co, stanowi to zapewne jego tajemnice handlową (podobnież jak rysunek techniczny ramy Falcon - własność intelektualna Pana Sebastiana). Nie wszystko podadzą Koledze na forum, biznes to biznes... I trzeba się z tym faktem pogodzić. Nikt nie lubi być okradany z własnej pracy...


P.S. Zapewne, jak w każdym innym "produkcie amerykańskim", półprodukt lub gotowy wyrób, wykonany jest w jednym z poniższych krajów: CHRLD, Korea, Taiwan, Meksyk i tam należy szukać :) .
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Ja to rozumiem. Nikt tu nie mówi o tym ostatnim co napisałeś, a ja tego nawet nie jestem w stanie powtórzyć. Absolutnie. Chodziło mi po prostu o ludzką życzliwość i pomoc, bo niektórych nie stać na taką ramę, a jakby mieli rysunki techniczne, to by mogli na własną rękę sobie pospawać.

Np. weź taki blog Tasa. Ileż tam jest cennych informacji. I Chłopak się dzieli i chwała mu za to. Pracuje w serwisie, a pomaga składać i reperować przez internet za free i z pewnością nie czuje, że ktoś go okrada. To jest zwykła, ludzka empatia. Nie boi się też, że straci klientów, bo wszyscy nagle zaczną sami reperować i składać. Wręcz mu to nakręca koniunkturę.

Arecki i Seba być może wezmą przykład od Tasa i się podzielą rysunkami swoich ram. Heniowi potrzebna rama od Falcona, albo Revolution lub ta z tego tematu :)
 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Tylko jest jedna różnica.
Tas sprzedaje elementy do samodzielnej (kluczowe słowo) budowy e-bika, a Arecki gotowe produkty.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Rugorlos27 napisał/a:
Tylko jest jedna różnica.
Tas sprzedaje elementy do samodzielnej (kluczowe słowo) budowy e-bika, a Arecki gotowe produkty.

A Pan Sebastian? Wydaje mi się, że tylko ramę ma w ofercie, czy też składa całe ebajki dużej mocy?
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Ogólnodostępny dla wszystkich jest w necie projekt ramy typu vector. Poszukaj, zakasaj rękawy i do roboty :smile:
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Tomas napisał/a:
Ogólnodostępny dla wszystkich jest w necie projekt ramy typu vector. Poszukaj, zakasaj rękawy i do roboty :smile:


Chodzi Ci o to? https://zapodaj.net/370803b10519c.jpg.html

Beznadzieja. Nie dość, że środek ciężkości wywalany w kosmos, to w razie kolizji idealny zgniatacz jąder, no i wahacz słabiusieńki. Vector odpada.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Widze że co nieco o geometrii / kinematyce rowerów masz pojęcie. Henio to może sam zaprojektujesz i strzelisz jakiś projekt lepszy od vectora i udostępnisz :wink:

Generalnie offtop w temacie kolegi :wink:
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Panie Arku,
Byłem na Pana facebooku i widziałem, że instaluje Pan w swoich ebajkach silniki QS. My tu na forum rozkminiamy czy to dobre silniki, zwłaszcza QS 1000W, o ten:

http://www.cnqsmotor.com/...icycle/613.html

Dobry to jest silnik? Miał Pan styczność z nim. Jeśli tak Pan się wypowie w tym temacie:

https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=7261&start=120

Z góry dziękuję :)

A tak na marginesie: ma Pan może rysunek techniczny ramy Falcon, albo Revolution lub ramy ebajka z tego tematu? Mój kolega jest dobrym spawaczem, to może by mi pospawał :)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

henio napisał/a:
Panie Arku,
Byłem na Pana facebooku i widziałem, że instaluje Pan w swoich ebajkach silniki QS. My tu na forum rozkminiamy czy to dobre silniki, ....

A tak na marginesie: ma Pan może rysunek techniczny ramy Falcon, albo Revolution lub ramy ebajka z tego tematu? Mój kolega jest dobrym spawaczem, to może by mi pospawał :)

Ty tak poważnie ? Masz juz skończone 18 lat ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
henio napisał/a:
Panie Arku,
Byłem na Pana facebooku i widziałem, że instaluje Pan w swoich ebajkach silniki QS. My tu na forum rozkminiamy czy to dobre silniki, ....

A tak na marginesie: ma Pan może rysunek techniczny ramy Falcon, albo Revolution lub ramy ebajka z tego tematu? Mój kolega jest dobrym spawaczem, to może by mi pospawał :)

Ty tak poważnie ? Masz juz skończone 18 lat ?


Ależ się obudziłeś. No pewnie, że na poważnie. Już nawiązałem kontakt z samym twórcą ramy i już mam u niego póki co zaklepaną dużą zniżkę na ramę. Nie raz się opłaca być szczerym :)

Tu masz cały temat:
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=8014&start=15
 
 
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

ravkill napisał/a:
Henio,
Kolega Arecki robi sprzęt klasy top i generalnie zajmuje się wyłącznie montażem z podzespołów dość wysokiej jakości. Nie sądzę, żeby budował ta ramę, tylko ją zapewne importuje. I nie będzie to projekt dla ludu (chyba że ludem nazwiemy ludność kupującą nowe VW....) . Tak więc, się nie napalaj. Ramy do customów, chodzą po conajmniej 2400 +, czasem coś idzie sobie zaimportować samemu troszkę taniej... Jak sam z pewnością zauważyłeś w innym wątku - to chyba taniocha:

http://www.hi-powercycles...c-revolution-x/


rama nie jest importowana
w całości powstaje w Polsce
ideą nie jest zastąpienie ramy Falcon a uzupełnieniem luki która powstała na rynku ;-)
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

No to fajnie, że coś powstaje lokalnie. Czekamy na infa :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group