ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Trochę polityki ;)
Autor Wiadomość
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Wystarczy pozbyć się telewizorni i mamy zupełnie normalne poglądy. Polecam z czystym sumieniem, wywaliłem TV 8 lat temu i mam więcej czasu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Ja zazwyczaj zaglądam na wiadomości TVN i TVP. To są dwa różne światy :) Ogólnie telewizora używam rzadko.
Jako, że urodziłem się i młodość przeżyłem w okresie PRL, to wiem z własnego doświadczenia co było i co teraz ludzie mówią o tamtych czasach. Większość nie miała okazji żyć w tamtych czasach, a wiedzę o nich pobierają z TV. A że są to różne światy, to wyleza to, co wyleza. Zamiast oglądać głupoty w TV, lepiej popytać osobiście ludzi, którzy żyli w tamtych czasach i co mają o nich do powiedzenia. I nie mam tu na myśli dostępności towarów, bo, jak pamiętam, to każdy mógł kupić to co chciał, jeśli dobrze pokombinował ;)
Niemcy się do nas przypieprzają, Francja się do nas przypieprza, teraz Izrael i USA. Czy Polska wpieprza się innym krajom w paradę?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Nie do NAS się dopieprzaja, tylko do tych co teraz rządzą i wywołują wojenki.
Bo o swoje racje, maly/sredni kraj, musi umiec 'walczyc' zabiegając w dyplomatyczny sposób o poparcie innych. A tak stajemy się posmiewiskiem, ktorego inni mają dość.
W taki sposób to może sobie pogrywac Rosja.
Po prostu trochę realizmu i obycia miedzynarodowego zabraklo.
Albo wyrachowanie obliczone na polaryzacje krajową...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Ktoś kiedyś powiedział, bardzo dawno temu - dziel i rządź, spalamy się na głupich dyskusjach, dzięki temu nie zbierze się nigdy milion osób myślących tak samo aby na taczkach wywieźć z parlamentu tych dziadów :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Nie do NAS się dopieprzaja, tylko do tych co teraz rządzą i wywołują wojenki...

A kto ich wybrał? Sami się wybrali?
Śmiem twierdzić, że pośrednio przypieprzają się do NAS :)
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Od jakiegoś czasu podczas majsterkowania słucham miedzyjnymi Stanisława Michalkiewicza, pasuje mi jego poczucie humoru a i paru ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Więc polecam jego materiały na youtubie w temacie wątku i nie tylko.
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Cytat:
Nie do NAS się dopieprzaja, tylko do tych co teraz rządzą i wywołują wojenki...

WojtekErnest a jak Ci Niemiec powie ze trawa jest niebieska to przytakniesz bo mogą zacząć sie dopieprzać??? Tamta władza dokładnie to robiła z rudym na czele (pies Angeli) wiec nie ma sie co dziwić, miało nie być przemysłu stoczniowego, mimo ze Polska ma dostep do morza, lot wg. tego pieska też był nie potrzebny, a cukrownie? Co Niemiec powie to tak ma być, a teraz te obozy śmierci, mimo ze świadkowie jeszcze żyją naoczni, za pare lat powiedzą ze to myśmy te obozy budowali i projektowaliśmy komory gazowe, też przytakniesz zeby sie nie dopieprzali???!!!
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Co do tzw. "wolności mediów", to nie ma czegoś takiego, wszyscy są przez "kogoś" opłacani i są posłuszni swym panom. Kilka lat temu pojawiło się określenie "moherowe berety" i niby śmieszne, ale mam "kolegów" z garażów, jeden 1928, drugi 1936 i kilku innych. Od pierwszego np. dowiedziałem się, że były diesle dwusuwowe, od reszty masę innych ciekawych rzeczy. Dzisiaj bardzo często używa się określeń pejoratywnych przez grupy "trzymające kasę", przykłady: ustawa wrakowa, kopciuchy, cebula, Janusz, Grażyna itp. celem "wydojenia leszczy". Jeżeli dzieje się to w reklamach, to jak jesteś frajer ... , ale niestety często to jest sankcjonowane tzw. ustawami (nazwa pochodzi od ustawki) :cry: . Ps cieszę się, że przynajmniej na tym forum jest "wolność słowa", bo na SE tego nie ma :evil: .
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

To nie wszystko. Mamy coraz więcej podatków łupiących Polaków. Choćby podatek od deszczówki, opłaty klimatyczne (jakbyśmy mieli wszędzie powietrze górskie ze szczytów Himalajów), planowany podatek katastralny i wiele innych obniżających nasze dochody. O ZUS i całej reszcie nie wspominając.
Z naszych zarobków zabierany jest VAT, a za pozostałą kasę płacimy znów VAT wchodzący w cenę zakupowanych towarów. Jedynie ci w rządzie mają to wszystko w doopie, bo niech zaczną zarabiać średnią krajową (a wielu Polaków marzy o zarobkach w wysokości średniej krajowej), to może wtedy zaczną myśleć prawidłowo i dbać o naród, by żyło mu się dostatniej.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Chcecie zmian? Zacznijcie pracować zamiast marudzić, wynajdźcie coś, zbudujcie, wyprodukujcie, zaróbcie milion, otwórzcie fabrykę, zatrudnijcie pracowników, zaróbcie drugi milion, później trzeci, 10, zakolegujcie się z politykami, wystartujcie na posła, zostańcie ministrem, później marszałkiem, później premierem a później wykopcie każdego jednego matoła z tego kurnika.
Ewentualnie olejcie politykę, nie macie tam po garażach jakichś fajnych niedokończonych projektów może?
Nie lepiej inwestować czas i energię zamiast bezproduktywnego politykowania to w siebie, w wiedzę i umiejętności? :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Tas, jak by nasłać na Twój "kurnik" OŚ, to byś do końca życia się nie wypłacił :wink: , zużyte aku to bardzo "niebezpieczny" odpad. Dzisiaj są takie przepisy, że jak dzieciaki zbierają nakrętki PE, to powinny być one transportowane specjalnym pojazdem do przewożenia odpadów, a kierowca musi mieć specjalne uprawnienia. Prosty przykład "debilizmu" naszych elyt, to aku ołowiowe. Ciężo jest dostać koncesję na skup aku, ale każdy sklep motoryzacyjny "musi" takie przyjać :shock: .
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Czasem się tak zastanawiam, że świat chyba tak jest ułożony od początków istnienia.
Jednym jest pisane rządzić, innym być rządzonymi. I tyle :)
Podnoszą zus - płacisz, podnoszą akcyzę - płacisz, wymagają pozwolenia na skup - robisz pozwolenie. Jest tak teraz, było 50 lat temu, 500 lat temu, 5000 lat temu, jest tu, jest we Francji, Australii, jest w każdym innym kraju na świecie, w każdym plemieniu, w każdej osadzie, wiosce, królestwie. Tak było, jest i będzie więc po co się spinać, marnować czas na jakieś tam debaty, dyskusje :P
Można spędzić 5h na bezproduktywnym klepaniu literek na klawiaturze albo te same 5h pobawić się spawarką w garażu i nauczyć się reperować drobne sprzęty i zreperować sąsiadowi wózek, zarobić 30zł nieopodatkowanego przychodu. Tu jest sens walki o lepsze jutro (zaradny, niezależny naród), a nie odciski na palcach od klepania literek jak to jest źle i niedobrze :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Ja zlikwidowałem firmę (nie płacę ZUS), buduję wóz Drzymały (ostatnio kupiłem "kilka" ogniw do zasilania, było mnie stać bo nie płacę ZUS,), jestem zdrowszy (ZUS przysyła takie prognozy i moim zdaniem, po czymś takim dalsze wspomaganie tej instytucji świadczy o ułomności intelektualnej), jak prowadzisz działalność nielegalnie możesz dostać 5000 grzywny, za brak kasy fiskalnej jest chyba znacznie więcej.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   

tas napisał/a:
Czasem się tak zastanawiam, że świat chyba tak jest ułożony od początków istnienia.
Jednym jest pisane rządzić, innym być rządzonymi. I tyle :) [...]

Tas, oczywiście że świat jest tak od zawsze urządzony. Żadne odkrycie :wink:
Są pojedynczy attyle, hitlery, staliny, rotshildy i sorosy - demony władzy i zniszczenia - a z drugiej strony są miliardy zwykłych ludzi, którzy nie pragną rządzić innymi, nawet jako kierownik trzyosobowego warsztatu - tylko sobie w miarę normalnie żyć, spokojnie i powoli.

Yin napisał/a:
Od jakiegoś czasu podczas majsterkowania słucham miedzyjnymi Stanisława Michalkiewicza, pasuje mi jego poczucie humoru a i paru ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Więc polecam jego materiały na youtubie w temacie wątku i nie tylko.

Też gorąco polecam St. Michalkiewicza (z tych samych powodów), choć raczej go czytam.

zeeltom napisał/a:
[...] Ale, żeby próbować wmówić wszystkim, że to Polacy tworzyli obozy zagłady w Polsce, to już przegięcie do bólu.[...]

Tak jest, zgoda tysiącprocentowa (jak i z większością Twoich wypowiedzi w tym temacie).
Może tylko bym określił to przegięcie jako brudne, fałszywe, niegodziwe, podłe, załgane i bezpodstawne - aż do bólu. Także podstępne.
Ale... przegięcie zrozumiałe: 65.000.000.000.000$ to kupa forsy do wyrwania.

Jak informuje wpolityce.pl, Netanjahu podczas rozmowy z Morawieckim mówiąc w kontekście holocaustu o zbrodniach II wojny ani razu nie wspomniał o Niemcach - a jedynie o beznarodowych "nazistach".
Z tego co wynika z tzw. polityk historycznych* prowadzonych przez "kraje poważne" (określenie St. Michalkiewicza) niedługo ma okazać się niewątpliwie, że osławieni "naziści" byli Polakami - wszystko do tego zmierza. A ta owrzeszczana ustawa to w jakiś sposób blokuje.

Co więcej, podobno (według portalu potwierdzone to zostało przez dwa źródła), Netanjahu:
1. Przywołał bliżej nieokreślone doświadczenia wojenne swojej własnej rodziny; co ważne, twierdził, że nie były to doświadczenia stawiające Polaków w dobrym świetle.

2. Stwierdził, że ma świadomość, iż Polacy pomagali Żydom i sami również cierpieli. Ocenił jednak, że działania ludności polskiej wymierzone przeciwko Żydom nie były incydentami, ale miały charakter „systemowy”.

https://wpolityce.pl/polityka/379771-tylko-u-nas-kulisy-rozmowy-morawiecki-netanjahu-czy-padlo-stwierdzenie-ktore-postawilo-polske-pod-sciana

To także są słowa "brudne, fałszywe, niegodziwe, podłe, załgane i bezpodstawne", nie chce mi się wyliczać europejskich krajów (za dużo ich), które współpracowały z III Rzeszą systemowo - ideologicznie i/lub politycznie i/lub wojskowo - pomagając im też oczywiście w całopaleniu Żydów. Systemowo.
Myślałem kiedyś, że np. Grecja była "czysta" - okazuje się, że niestety nie...

A Polska nie miała kolaboracyjnego rządu, nie wystawiła dywizji SS "Polen", a największa w Europie podziemna armia Polskiego Państwa Podziemnego, AK "systemowo" rozwalała szmalcowników od 1943 roku. "Żegota" też była "systemowym" przedsięwzięciem Podziemnego Państwa Polskiego.
To także nie Polska odmówiła przyjęcia transatlantyku "St. Louis" - a Stany Zjednoczone Roosvelta.
Jak wszem i wobec wiadomo (stwierdzam to szyderczo), tylko w okupowanej przez "nazistów" Polsce za przechowywanie Żyda groziła natychmiastowa śmierć i to całej rodziny odpowiedzialnej za przestępstwo przeciw okupacyjnemu prawu, czasem pacyfikacja całej wsi; mimo to Polacy mają najwięcej drzew pamięci w Yad Vashem.

Na koniec, celne wpisy z twittera:
"Polityka historyczna jest potrzebna państwom-spadkobiercom Hitlera, Stalina czy Bandery.
Polsce wystarczy prawda historyczna. Niestety, nie obroni się sama.
Trzeba podejmować działania, by to PRAWDA była powszechnie znana na świecie, a nie narracje."
Witold Tumanowicz

"Jeśli żydowscy szowiniści naprawdę chcą tej licytacji, przypomnę, że i my mamy takie Jad-Waszem, gdzie ma swoje drzewko każdy Żyd, który pomógł Polakowi w czasach stalinizmu, gdy byli oni w PL tak wpływowi i mieli taki wpływ na aparat przemocy.
Nazywa się ono Pustynia Błędowska."
Rafał Ziemkiewicz
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   

Skoro Polacy stanowią największą grupę w "sprawiedliwi wśród narodów świata", to Żydzi w ten sposób honorują swoich oprawców? To wygląda tak, jakby WOŚP i CARITAS oskarżyć o uśmiercanie ludzi.
Tego mój rozum nie pojmuje.

Jednak coś w temacie drgnęło:



I jeszcze jedno, na rzeczy:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group