ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Arbiter
Nie 11 Mar, 2018
Rapid 1 od E-biker.pl - opis i ustalenie przyczyn usterek
Autor Wiadomość
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Panowie, wlasnie zauwazylem, ze post z filmem "taba na rowerze" zostal usuniety z grupy ebikers.
Cenzura dziala I zaczelo sie zamiatanie pod dywan ;-)
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
Ostatnio zmieniony przez tas Sob 10 Lut, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Wcale się nie dziwie że został usunięty. Ci co czytali na pewno widzieli, że wpisy to ciągłe przerzucanie się kilku osób swoimi uwagami do tematu w którym poza domysłami niewiele mogą dodać. Ja osobiście czekam na decyzję klienta co dalej zamierza, bo jak rozumem rower stoi rozebrany w CyklonEbike. Jako fachowcy jak oceniacie możliwość naprawy usterek? Da się naprawić tą ramę, czy trzeba tu całkowicie nową dać?
 
 
IMPULS 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 47
Skąd: LUBELSKIE
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

zeeltom napisał/a:

Choć z drugiej strony, jeśli się składa dwa takie rowery codziennie, to poszło już na ilość, a nie na jakość.
Takie jest moje zdanie.


Jedno nie musi zaprzeczać drugiemu. Zazwyczaj wraz ze wzrostem produkcji idzie wzrost ludzi. Chyba że ilość ludzi jest stała to bez sensu jest próbować przeskoczyć niemożliwe i iść w ilość kosztem dość poważnego spadku jakości.
Co mnie dziwi to to że zamawiając ramy skądkolwiek czyli nie mając bliskosci dostawcy nie jest ona już na samym początku sprawdzona pod kątem prostości czy zwichrowania jej a dopiero po tym aby nie mieć właśnie w przyszłosci problemów to powinien nastąpić montaż dalszych elementów.
To są proste przyrządy które można nawet samemu sobie zrobić za parę groszy a przy okazji mieć w przyszłości co najmniej o jeden ból głowy mniej. :)
 
 
Marek_b57 
początkujący
Wlasciciel roweru


Dołączył: 03 Lut 2018
Posty: 7
Skąd: Podlaskie
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Witam wszystkich. Tak jak pisałem wcześniej i do dziś zero odzewu od Konrada.Wyrażę swoje zdanie jako poszkodowany właściciel tego szrotu bo inaczej nie potrafię tego nazwać i dobrze że jeszcze żyje. Moje definitywne zdanie jest takie że chcę zwrócić w całości ten"rower" i będę żądał zwrotu pieniędzy od Konrada. Jak on do tego podejdzie to nie wiem ale napewno tego jemu nie popuszczę a jak będzie się stawiał to sprawę kieruję do sądu wraz z załączonymi dowodami i świadkami.Argumentuję to tym że nie chcę poprostu jego poprawek bo i tak jeszcze nie ma roku a "rower" więcej stał niż był użytkowany to pierwsze.Drugie to że będę miał obawy czy mojej osobie nie stanie się jakaś krzywda tak jak to miało miejsce ostatnio kiedy hamulec tylny przy wysokiej już prędkosci stracił swoją skuteczność! Uważam że każdy z was jak by miał taką sytuację co ja i wydał tyle kasy to postąpił by tak samo.Wolę żeby od podstaw rower zrobił mi Arek to przynajmniej będę wiedział że nic mi się nie stanie jeśli chodzi o ściąganie kierownicy krzywa rama puki stuki brak hamulców czy przeskakujący wolnobieg za który Konrad też chciał pieniądze a przecież zapłaciłem jemu tyle ile chciał.
Ostatnio zmieniony przez Marek_b57 Sob 10 Lut, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marek_b57 
początkujący
Wlasciciel roweru


Dołączył: 03 Lut 2018
Posty: 7
Skąd: Podlaskie
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Obiecuję wam że napewno opiszę całą sytuację jak Konrad do tego się ustosunkuję. Uważam tylko jedno że on sam powinien nabrać nie trochę ale to bardzo dużo wiedzy i praktycznej i teorytycznej w zakresie mocnych rowerów a dopiero póżniej reklamować się .Ale to nie jest takie proste jak się człowiek zajmuję wieloma rzeczami na raz! Pozdrawiam Marek.
Ostatnio zmieniony przez Marek_b57 Sob 10 Lut, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
knt 
początkujący


Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 15
Skąd: Gdansk
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Popraw imię Konrada, bo jak się obrazi to pieniędzy za rower na pewno nie odda. Chyba, że pieniądze ma oddać Marek Kondrat.
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Obawiem się, że to będzie długa walka o pieniądze. Zobaczymy co z tego wyniknie. Marku, już poniosłeś stratę wydając pieniądze na rozbudowę źle złożonego ebajka. Konrad będzie pewnie utrzymywał, że naprawi wady i o zwrocie pełnej sumy nie ma mowy. Szczególnie, że mimo niewielkiego przebiegu roweru mija już troszkę czasu od zakupu. Też sprawę komplikuje ten upgrade. Chciałbym, by ebiker pokazał, że ma w poszanowaniu klienta i zachowa się tak, by honorowo załatwić z Tobą sprawę tego roweru.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Jeżeli dojdzie do sporu sądowego to firma E-biker.pl nie ma najmniejszych szans na wygranie sprawy.
Dodatkowo będą musieli ponieść wszelkie koszta sądowe łącznie z pokryciem kosztów prawnika nabywcy wadliwego towaru.
Więc dogadanie się z klientem w tym przypadku (odebranie towaru i zwrot pełnej kwoty jaką klient zapłacił) jest najlepszym rozwiązaniem dla E-biker.
Pomijając kwestię że forum Arbiter przez lata istnienia dorobiło się rewelacyjnego pozycjonowania (i zaufania) w kwestii rowerów elektrycznych.
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

sirgregs napisał/a:
Jeżeli dojdzie do sporu sądowego to firma E-biker.pl nie ma najmniejszych szans na wygranie sprawy.
Dodatkowo będą musieli ponieść wszelkie koszta sądowe łącznie z pokryciem kosztów prawnika nabywcy wadliwego towaru.
Więc dogadanie się z klientem w tym przypadku (odebranie towaru i zwrot pełnej kwoty jaką klient zapłacił) jest najlepszym rozwiązaniem dla E-biker.
Pomijając kwestię że forum Arbiter przez lata istnienia dorobiło się rewelacyjnego pozycjonowania (i zaufania) w kwestii rowerów elektrycznych.


Kiedyś zapytałem znajomych prawników, czy idąc do sądu wiecie czy wygracie, czy przegracie? W odpowiedzi usłyszałem: Nie, do sądu idzie się po wyrok nie po sprawiedliwość. I taka prawda. Dodatkowo, na swoim przykładzie wiem, że nawet najprostsza sprawa (jestem poszkodowanym) ciągnie się latami. U mnie już rok i w grudniu dowiedziałem się, że zaczynamy od nowa bo sędzia do innego sądu przechodzi. Nasze sądy to kpina, idziesz gdy już naprawdę musisz.. ale to droga przez mękę. Taka ciekawostka, jak po roku znaleźli w końcu biegłego KTÓRY ZNA SIĘ NA ROWERACH ELEKTRYCZNYCH aż z pod Katowic (sprawa w Warszawie) przyjechał biegły, wskazał na skrzynkę z aku i powiedział - to tu jest silnik? Więc nie wyobrażam sobie skąd wezmą biegłego który oceni czy złom od E-bikera jest ok czy nie :)
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

W przypadku np wypadku z obrażeniami ciała powoływanie biegłego wygląda tak:
Siedzi sobie serwisant w sklepie z rowerami elektrycznymi, dzwoni telefon
- Dzień dobry, sklep rowerowy, w czym pomóc
- Dzień dobry, mam pytanie, czy zajmuje się Pan rowerami Elektrycznymi?
- Tak
- Dziękuję
Koniec rozmowy
Po 5 min telefon
Dzień dobry, sklep rowerowy, w czym pomóc
- Dzień Dobry, Prokurator XXXXX YYYYY, powołuję Pana na biegłego w sprawie o XXXXX w miejscu YYYYY
I tyle :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Twoja sprawa po pierwsze wcale nie jest prosta. Po drugie sam powinieneś wskazać biegłego to miałbyś większe szanse. Generalnie na Twoim miejscu nie byłbym pewien wygranej a na to się kilka czynników składa i ten temat nie jest miejscem do dyskusji nad Twoją sprawą. W sumie w ogóle nie powinno się dyskutować jej publicznie.

Natomiast sprawa roweru od E-biker jest prosta. Nie ma nawet o czym dyskutować. Bubel i tyle. Zwrot kasy i po sprawie. Sprawy typu gwarancja/rękojmia to mój chleb powszedni. A tutaj E-biker jest i gwarantem i sprzedawcą więc ma zerowe pole manewru.
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Tas - u mnie tak to nie wyglądało, sąd sam szukał człowieka wśród dostępnych z listy biegłych

Sirgregs - sprawa jest bardzo prosta, są świadkowie którzy widzieli całe zdarzenie, jeden z nich porobił zdjęcia na miejscu zdarzenia. Jedyne co na swoją obronę ma oskarżony to - cytuję - u mnie w samochodzie jest automatyczna skrzynia biegów która działa w taki sposób, że jak natrafi na opór to samochód sam cofa by nastepnie ruszyć do przodu.. Bo jak sam przyznał, wielokrotne najechanie miało miejsce. Może i nie powinienem mówić ale już mnie taka złość ogarnia, że jestem bliski opublikowania całego przebiegu tej sprawy bo ciężko uwierzyć..
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Jeszcze słówko w kwestii reklamy na forum. Banner reklamowy dotyczy akumulatorów i akcesoriów do nich. Nie ma tam słowa o budowie rowerów, więc trudno mieć do niego zastrzeżenia, jeśli chodzi o rowery.
Nie, żebym bronił firmę, ale trzymam się realiów ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Nie straszcie się sądami - szczególnie teraz...
Ten rower szybciej zardzewieje do konca, zamim będzie finał. Prawnik producenta będzie wyciągał argumenty za tym że wykonywano usługę wg wskazowek Zamawiajacego i że był uprzedzony o nizszej jakości podzespołów / na własne życzenie/za niższą cenę.
Produkt finalny nie ma homologacji ani prawa dopuszczenia do ruchu, wiec próba oceny formalnej i merytorycznej jest wątpliwa i z każdej strony może być podwazona.
A zakup na fakturę, jeśli byl w koszty, odliczano VAT,CEL ZAKUPU też łatwo wykazac ze cos tu sie w tej calej sprawie nie zgadza. Srodek transportu, towar, amortyzacja srodka trwalego, rozbudowa w celu zmiany wartosci srodka trwalego,
Zakupiono w dziwny sposob prototyp w nieokreślonym formalnie dla Nabywcy (jak sądzę) celu.
To nie będą wygodne pytania....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Jest jeszcze coś takiego jak średni rynkowy standard produktu ... nawet jeżeli jest to produkt tworzony na zamówienie.
W skrócie, im szybciej producent załatwi sprawę w sposób pozytywny dla klienta tym lepiej dla niego przy aktualnej oglądalności tego tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group