ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Batteryguru baterie do rowerów elektrycznych

Poprzedni temat «» Następny temat
Termistory, Termiki, NTC, NC, NO Zabezpieczenia termiczne
Autor Wiadomość
Witt 
młodzik

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   Termistory, Termiki, NTC, NC, NO Zabezpieczenia termiczne

Cześć,
jako stały obserwator wszystkich wątków i składający już 3 rower, nadal czuję się niepewnie w temacie jakie termistory (NTC lub NC a może NO) zastosować i gdzie.
Temat widziałem był poruszany w co najmniej kilkudziesięciu wątkach.
W jednym opisywane są termistory do na BMS inni doradzają na pakiecie, a sam widziałem już 4 różne poziomy zabezpieczenia (NTC+NC). W tym wątku tylko o bateriach litowych+BMS+Silnik.
Cel:) by praktycy wypowiedzieli się jaki termistor (dokładnie podalibyśmy jaki model termistora, bez linków może zdjęcie), tak by wszyscy pozostali bez cienia wątpliwości mogli od razu zamówić i powklejać odpowiednie termostaty.

Chciałbym moderować ten wątek tak by zbierać wszystkie informacje z postów i umieszczać je w pierwszym poście, a na koniec skasować posty poniżej zamknąć wątek i dodać go do faq. Również wytnę ten opis i zostawię suche zestawienia BMS+SILNIK+PAKIET.

A może jest zestaw do którego wogóle byście nie wklejali zabezpieczeń termicznych, mały zestaw składający się ze ściśle przewymiarowanych elementów, które droższe o 20% nie spowodują problemów z ciepłem i przegrzaniem.
Myślałem o tabeli Excel i później wklejeniu jej tutaj, ale nie wiem jak.

1. Silnik 250W (Toprun, ION lub inne małe silniki do 250W) + sterownik 250/350W + BMS do 15-20A.
- silnik - LM35
- bms - nie planuję przyklejać
- pakiet - planuję przykleić dwa termostaty NC (Normalnie zamknięty) np taki. Termostat; bimetaliczny; BH-B2D; NC; 50°C; 35°C; 6A; 250V AC; plastik 15x7x4mm; przewody; Bochen; RoHS

i już na tym poziomie mam wątpliwości, czy 50C to nie za mało na lato.
I gdzie go podłączyć pod 5+V manetki, czy stacyjki.
Czy AC w termostatach ma znaczenie? wg mnie czy AC czy DC w termistorach nie ma znaczenia.
Dlaczego tak wiele BMS ma NTC a nie NC, czyżby zmniejszały dynamicznie maksymalny prąd podawany przez kontroler na bazie wskazań z LM35 i NTC? A jeśli to jest lepsze rozwiązanie od NC to może lepiej przez Arduino sterować tym sygnałem i maksymalnym napięcie z manetki?
Mam setki pytań zaraz jak tylko wezmę temat termiczny na tapetę:)

Dla początkujących: http://www.electricbike.c...throttle-motor/

Odpowiedz do tematu