ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbumZlot EV 5-6 maja 2018
Batteryguru baterie do rowerów elektrycznych

Poprzedni temat «» Następny temat
Trochę polityki ;)
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Trzeba widzieć też taka zależność: mniejsza, słabsza Unia to większe wplywy Rosji w naszym regionie. Samodzielne kraje to automatyczne rozerwanie stref wolnego handlu, przemieszczania się, prawa pracy, znaczny wzrost podatkow, cel i zniszczenie tysięcy powiązań wzajemnych. Skutki fatalne
I narastanie wrogości między krajami.
Chyba cześć tego nie rozumie, bo wojna była dawno.
Od tego jest UNIA aby nie obrażając się wypracowywac WSPOLNE zasady, z korzyścią dla swego kraju ale nie egoistycznie i WBREW regułom europejskim.

zeeltom 
Moderator
bywalec

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Jeśli mają panować wspólne przepisy, to ja poproszę o wprowadzenie również wspólnych zasad opłacania pracowników. Dlaczego Niemiec, czy inny obywatel Unii zarabia 4 razy więcej ode mnie, jak jednakowo, to jednakowo. Albo im zmniejszyć, albo nam podnieść.

madejp 
brygadzista

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Ale Brytole wychodzą i wyjść nie mogą, bo chcieli by nie stosować się do przepisów UE, ale jednak korzystać z rynku UE. Krótko mówiąc wyjść, ale na korzystnych dla siebie warunkach. A UE jak na razie jest twarda, ale jakby miała zmięknąć, to już Norwegowie zapowiedzieli, że cokolwiek UK dostanie dobrego, to oni też sobie to zażyczą.

zeeltom napisał/a:
[...] Dlaczego Niemiec, czy inny obywatel Unii zarabia 4 razy więcej ode mnie [...] Albo im zmniejszyć. [...]

Typowy Polak, jak już ja mam źle to przynajmniej niech innym też będzie nie lepiej! :grin:

A tak serio, dzięki UE jak Ci tak bardzo zależy na pensji niemieckiej, to jedziesz sobie do tych Niemiec i tam szukasz pracy.

JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV

madejp napisał/a:
...
Typowy Polak, jak już ja mam źle to przynajmniej niech innym też będzie nie lepiej! :grin:
Przyznam się, że takie opinie (nawet głoszone żartem, tak jak tutaj), irytują mnie. Niestety często spotykam się z nimi - u części rodaków wyrobiono taki pogląd i jest "w dobrym tonie" głosić go.
Cytat:

A tak serio, dzięki UE jak Ci tak bardzo zależy na pensji niemieckiej, to jedziesz sobie do tych Niemiec i tam szukasz pracy.

Gdybyś napisał, że właśnie po to są u nas marne zarobki, abyśmy pracowali dla innych - zgodziłbym się. Bo co prawda zarobisz (prawie) tak jak Niemiec, ale efekty Twojej pracy zostaną za naszą granicą.

zeeltom 
Moderator
bywalec

Gdy żyliśmy bez UE, były odrębne państwa, to gadanie żeby jechać za granicę po godziwe zarobki miało sens. I sporo Polaków tak zrobiło. Każdy kraj miał swoje własne ustanowione prawa. Co innego, gdy jest Unia i chcą wszystko sprowadzić do wspólnego mianownika. To czemu nie zarobki?
Tym bardziej, że Polacy potrafią przyzwoicie pracować, nie gorzej niż np. Niemcy. Będąc kiedyś w Berlinie, jeszcze Zachodnim, w jakimś centrum przeznaczonym na duże spotkania widziałem przypadkiem przez odkryty panel sufitowy sposób kładzenia przewodów. Jako elektryk, aż mnie rzuciło. Kable rzucone luzem, każdy w soją stronę bez ładu i składu, bez żadnych mocowań, po prostu na kupę na stelaż sufitu, byle mniej kabla zużyć. U nas, nawet domorosły elektryk zrobił by to lepiej.

ravkill 
brygadzista
sir :)

WojtekErnest napisał/a:

Od tego jest UNIA aby nie obrażając się wypracowywac WSPOLNE zasady, z korzyścią dla swego kraju ale nie egoistycznie i WBREW regułom europejskim.

Wspólne zasady? Dziękuję - tzw uchodźca z odmiennego kręgu kulturowego dostaje 460 euro zasiłku wraz z kieszonkowym + ciepły dach nad głową w bundeskalifacie. Polka, pracująca w sieci handlowej, z tegoż samego bundeskalifatu (konkretnie z lidla), dostanie po najbliższej podwyżce (w kwietniu 2018) podwyżce 1843 zł na rękę (kredycik mieszkaniowy, ogrzewanie i dojazd do pracy - oczywiście we własnym zakresie). Ładne mi wspólne zasady... Zobacz oprocentowanie kredytu dla Polaka i dla Niemca. Przez ten sam bank, tylko w różnych krajach...

zeeltom 
Moderator
bywalec

Że o towarach tego samego producenta sprzedawanych u nas i u nich i ich jakości nie będę wspominał ;)
Mają nas za baranów?

madejp 
brygadzista

ravkill napisał/a:

Wspólne zasady? Dziękuję - tzw uchodźca z odmiennego kręgu kulturowego dostaje 460 euro zasiłku wraz z kieszonkowym + ciepły dach nad głową w bundeskalifacie.

A jak Polacy dostawali to było źle? Najpierw jako uchodźcy, później jako socjal...

ravkill napisał/a:

Polka, pracująca w sieci handlowej, z tegoż samego bundeskalifatu (konkretnie z lidla), dostanie po najbliższej podwyżce (w kwietniu 2018) podwyżce 1843 zł na rękę (kredycik mieszkaniowy, ogrzewanie i dojazd do pracy - oczywiście we własnym zakresie). Ładne mi wspólne zasady... Zobacz oprocentowanie kredytu dla Polaka i dla Niemca. Przez ten sam bank, tylko w różnych krajach...

Przykro mi, że tak niewiele zarabia, ale zdaje się, że to jest akurat jedna z lepiej płacących sieci handlowych w Polsce. A oprocentowanie kredytu zależy głównie od stóp procentowy i ryzyka niespłacenia kredytu, a niestety jest to skorelowane z poziomem zarobków.

WojtekErnest 
szef

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

Nie popadajmy w paranoję ze wszystko w Unii ma być jednakowe i zunifikowane. Polska ma swoją walutę i kursem reguluje swoj bilans. Silniejsza zl to większe zarobki ale mniejsza szansa sprzedania swojej pracy czy towaru. Z koleji Dotacja Unijna to efekt odwrotny bo przy slabszej zl wiecej wplywa do kraju. Itd, itd relacje miedzynarodowe są bardziej skomplikowane...
W USA tez nie ma unifikacji prawa, zarobków i wielu innych skladnikow w kazdym stanie, mimo ze waluta wspólna i jeden kraj.
Trzeba się w czymś specjalizowac, co inni kupią. Jesteś tyle 'wart' ile ktoś inny chce za Ciebie/twoj towar/usługę zapłacić. Nic wiecej....

ravkill 
brygadzista
sir :)

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

madejp napisał/a:

A jak Polacy dostawali to było źle? Najpierw jako uchodźcy, później jako socjal...

Przykro mi, że tak niewiele zarabia, ale zdaje się, że to jest akurat jedna z lepiej płacących sieci handlowych w Polsce. A oprocentowanie kredytu zależy głównie od stóp procentowy i ryzyka niespłacenia kredytu, a niestety jest to skorelowane z poziomem zarobków.

Polacy, mieli zakaz pracy - przez przejsciowy okres 7 lat. W sumie, to sciągnięcie przez Merkel milionów nierobów, jest w końcu wyrównaniem szans dla konkurencyjności gospodarki Polski i Niemiec. Niemcy nigdy się z tego nie podniosą, chyba, że wyeksportują ich do Polski, z obowiązkiem płacenie niemieckiego zasiłku - do czego zresztą dążą. Ale w tym scenariuszu, mamy 2 unie, EU i Grupę V4....

Zresztą, odpuśćmy politykę, zajmijmy się lepiej gospodarką. Tu dostajemy na każdym kroku - Vat w Niemczech 19, w Polsce - 23 ("przejściowo"), na Węgrzech 27% !.. Jasne, musimy płacić większe podatki, bo mniej zarabiamy.... ALbo raczej -mniej zarabimy, bo nasza gospodarka nie jest konkurencyjna, przez wysokie podatki. Na szczęście Merkel sciągneła milony nierobów i szanse się wyrównują ... (przepraszam za rasizm, ale akurat w moim wypadku, nie jest to rasizm, lecz doświadczenie życiowe wyniesione z dawnego pobytu na kontynencie afrykańskim...).

zeeltom 
Moderator
bywalec

Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

A co powiecie na to:

Uważam, ze jest w tym wiele racji.

Pavyan 
kierownik

Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Oczywiście, że jest w tym wiele racji.
Kto niby odbudował i utrzymywał nieruchomości w zniszczonej przez Niemców Polsce? Żydzi? Państwo Izrael? Czy może Państwo Polskie i Polacy?
To olbrzymie koszty, a już szczególnie w Warszawie - to zbudowanie miasta na nowo.
Zawsze w dyskusji na temat "restytucji" podnoszę ten aspekt (oprócz kwestii mienia bez spadkobierców, przechodzącego WSZĘDZIE na skarb Państwa - to podstawowa sprawa).
Druga rzecz, że praktycznie całe żydowskie mienie ruchome zrabowali Niemcy, na potrzeby wojenne i osobiste (że tak powiem) - niech więc płacą im nadal... za zburzone do fundamentów domy też oni powinni płacić, nie Polska.
Trzeba powiedzieć też, że dzieła sztuki zrabowane wtedy w Polsce nadal są w szkopskich "kolekcjach", a potomkowie morderców-rabusiów z SS i Wehrmahtu nie kwapią się do zwrotów prawowitym polskim właścicielom.

Podczas niedawnej wizyty dziennikarzy izraelskich w Muzeum Powstania Warszawskiego - po obejrzeniu filmu "Miasto Ruin" - byli pełni niedowierzania, że Warszawa w 1945 była zniszczona w takim stopniu jak pokazuje film.
ZUPEŁNIE NIC o tym nie wiedzą, również o tym że były dwa powstania - powstanie w gettcie i Powstanie Warszawskie; wszyscy Żydzi wiedzą o pierwszym, o drugim chyba niewielu (albo raczej nie chcą o tych prawdach wiedzieć).
https://wpolityce.pl/polityka/380022-nasz-news-kulisy-wizyty-izraelskich-dziennikarzy-w-muzeum-pw-czy-powstanie-warszawskie-to-jest-to-samo-co-powstanie-w-getcie-zdjecia

WojtekErnest 
szef

Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Problemem jest co innego, mianowicie zastrzeżenia sa co do ZIEMI na ktorej są dziś domy, osiedla. 60-70 % obszaru W-wy kiedys bylo na prywatnych gruntach.
No i jeśli dokumenty nie są sfalszowane, to żadne prawo międzynarodowe nie dopusci do ich uniewaznienia.

Pavyan 
kierownik

Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

To fakt, o tym nie pomyślałem - nie "siedzę" w nieruchomościach :wink: , zresztą w żadnym handlu.
Ale górale ze Wzgórz Golan o tym dobrze pamiętają :grin:

Odpowiedz do tematu