ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nierzetelna firma
Autor Wiadomość
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Moze i dadza ale wez pod uwage ze jest okreslony czas na rozprawe i moze sie nie zmiescisz./Wtedy bedzie kolejna na dokonczenie sluchania stron. To raczej sad pyta a Ty odpowiadasz. Nie ma raczej opcji swobodnej wypowiedzi chyba ze na szeroko postawione pytanie np."co sie wlasciwie stalo Panowie". Jesli bedzie jak sadze to protokolowanke mega rozbije Ci budowanie toku wypowiedzi. Jesli zaczniesz z dupy w stylu: Wiosna rozgladalem sie za sprzetem dla klienta na allegro... i tu bedzie pauza bo sedzia powie do protokolanta: sprzetem dla klienta w internecie czy co tam uzna za wlasciwe zeby sobie zanotowac.
To notowanie jest mega irytujace bo jak powoesz mega dlugie zdanie i szybko to protokolant sie jebie, sedzi bedzie wpatrzony w monitor i bedzie mu podpowiadal " Na poczatku jeszcze prosze dopisac wiosna tak tak a tam na koncu ze na allegro" po czym padnie tak slucham. I zaczniesz drugie zdanie :)
Musi byc krotkimi zdaniami i na temat jakbys smsa pisal.
To protokolowanid ma swoj pluz. Jak masz trudne pytanie to walisz zdanie z dupy i w pauzie myslisz jak odpowiedziec a masz z 10/sekund na myslenie.
Ja pozwalwm zus ;)
Do sadu oczywiscie zwracaj sie wysoki sadzie. Na wejsciu nalezy powiedziec dzien dobry. Rece nie w kieszeniach. To moze smieszne ale sedzia widuje caly przekroj spoleczenstwa z naciskiem na niski. Musisz wygladac i prezentowac sie inaczej niz oni a na pewno lepiej niz tamten. Sady sadami a tam po prostu ktos musi wypasc lepiej jak na miss chyba ze sa grube dowody nie do podwazenia. Tu jest slowo slowo.
Ostatnio zmieniony przez Passat_EQ Śro 14 Lut, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Dziwi mnie to, ze sprawa z tytułu rękojmi (do 20 000zł), nie jest rozpatrywana w "postepowaniu uproszczonym", chyba że była złożona w sądzie, przed lipcem 2017r (wówczas poniżej 10 000zł).
http://leszekbloch.pl/zmi...suj-formularze/
W sądzie i tak sędzia będzie decydował co i kiedy powiesz :wink:
Osobiście wybrałbym 3-4 tzw. "wady fizyczne" czyli to co najbardziej jest niezgodne z e-mailowymi ustaleniami (e-maile masz zapewne nadal z telefonem będzie kłopot), a co powinno być w miarę zrozumiałe nawet dla laika (sędziego).
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Jesli jeszcze jest watek stanu tych rowerow i oni bronia ze sa nowe a Ty ze zniszczone to mozesz powolac swiadka ktory widzial je jak kurier je dostarczyl i je rozpakowales. Przypomnij sobie czy nie bylo tam jakiegos pracownika czy klienta. To bylo juz troche czasu temu to siegnij pamiecia na prawde gleboko i sprobuj sobie przypokniec kto to mogl byc ;)
Ostatnio zmieniony przez Passat_EQ Śro 14 Lut, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Passat_EQ napisał/a:

(...) Ja pozwalwm zus ;) (...)


A niech Cię BÓG błogosławi! Naprawdę to uczyniłeś? Na takiego molocha się porwałeś? Brawo! Nie cierpię ZUS-u. Strasznie mnie okrada co miesiąc. Już dawny bym uzbierał na nie jednego Falcona gdybym nie musiał im płacić tego haraczu! Ta instytucja w ogóle nie powinna istnieć. Sorry za offtop, ale musiałem, bo mi ciśnienie skoczyło.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Tak ale Pani notariusz reprezentujacej strone nie chcialo sie przyjechac z wawy do wrocka :(
Nic mi nie mow, wczoraj przelalem 1166,85zl na nibyswojesubkonto
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Passat_EQ napisał/a:
Tak ale Pani notariusz reprezentujacej strone nie chcialo sie przyjechac z wawy do wrocka :(
Nic mi nie mow, wczoraj przelalem 1166,85zl na nibyswojesubkonto

Od stycznia znów podnieśli. W tym roku do 10-tego każdego miesiąca muszę blulić 1232,16 psu w dup...
Kiedyś jak wracałem po piajku przez miasto, to stanąłem pod ZUS-em i krzyczałem: "ZUS ty stara kurw...!" :mrgreen:
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Passat_EQ W odpowiedzi na pozew, w odpowiednio wygenerowanym szablonie ( teraz tylko tak można odpowiedzieć i złożyć pozew) ująłem sporo informacji wraz z dwoma naocznymi świadkami całej sytuacji ( zresztą z forum ), dokumentacją fotograficzna, korespondencja mailowa od A do Z.
Hmm, tylko po co jak oni tego nie czytają :mrgreen: ( podobno ).
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Na tym forum udziela sie niewielu a tysiace czytaja to chcialem do nich cos napisac. Zabrzmie dziwnie, ale zachecam do skorzystania z sadu jesli bedzie taka okazja. Albo jako strona albo swiadek. Zapewniam ze po pierwszym razie zupelnie zmieni sie Wam spojrzenie na ta instytucje. Sad rodzinny czy Anna Maria W. sa kompletnie wyprane z realiow. Na prawde sprawy tocza sie na salach wielkosci pokoji hotelowych gdzie wejdzie max 6 osob plus sedzia i notujacy.
Majac to doswiadczenie, gdy przyjdzie godzina zero po prostu walczac o swoje pojdziecie tam raz jeszcze, bogatsi o doswiadczenia i przemyslenia, bez leki i pewni siebie. Bo to nie jest straszne miejsce , to tylko taka plotka sie niesie.
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Rozumiem, że ostatnia wypowiedź to ap-ropo świadków :mrgreen: . Spoko goście, mam tylko nadzieję, że nie będzie ich trzeba fatygować. :roll:
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

niegodny napisał/a:
Passat_EQ W odpowiedzi na pozew, w odpowiednio wygenerowanym szablonie ( teraz tylko tak można odpowiedzieć i złożyć pozew) ująłem sporo informacji wraz z dwoma naocznymi świadkami całej sytuacji ( zresztą z forum ), dokumentacją fotograficzna, korespondencja mailowa od A do Z.
Hmm, tylko po co jak oni tego nie czytają :mrgreen: ( podobno ).


Niegodny, to kto i kogo tu właściwie pozwał? Z cytatu " W odpowiedzi na pozew" wynika że to Ty jesteś pozwany, skoro odpowiadasz, zapewne na formularzu "OP" + zapewne "WD" z dowodami.
https://bip.ms.gov.pl/pl/formularze/formularze-pism-procesowych-w-postepowaniu-cywilnym/
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Tak dokładnie, wcześniej to opisałem.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Śro 14 Lut, 2018   

Nie czytałem dokładnie pierwszego postu :wink:
Osobiście przy wszelkich zakupach "na odległość", przy rozpakowywaniu towaru, filmuję rozpakowanie i wszelkie nieprawidłowości towaru. Z samych zdjęć trudno udowodnić kto jest sprawcą uszkodzeń, i w jakim stanie towar przyszedł do kupującego. Skoro masz pismo z sądu, to zapewne i formularz "P" od pozywającego w którym masz wyszczególnione wszystkie żądania pozywającego które sąd ma potwierdzić lub odrzucić. Wiesz więc co musisz udowodnić w sądzie, i na to musisz mieć odpowiednie "dowody"
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Potwierdzam to co napisal @Passat_eq szczególnie w 1-szym poście, jesli chodzi o forme konspektu, mowienie w sposób uporządkowany i dla z założenia osoby niezorientowanej.
Miej przy przy sobie na wierzchu przykładowe zdjecie aku/roweru najbardziej zniszczonej.
W moim przekonaniu to zdjęcie poniszczonej obudowy aku jest najbardziej kompromitujace.
W czasie krótkiego wystąpienia, lub w czasie pytań Sądu, w odpowidnim momencie sprobuj takiego txt. "Wysoki Sądzie, na poparcie moich słów mam ze sobą zdjecie przykladowego roweru, które dla każdego oznacza ze to sprzęt (mocno) używany" itp. Musisz wtedy POPROSIC Wysoki Sąd aby zgodzilsie oobejrzeć to zdjecie. Taki 'strzal' może przesądzić o tym ze masz rację. Oczywiscie to zdjecie ma być wczesniej w aktach sprawy, ale trzeba wybrać najbardziej czuly i obrazowy argument ktory przemawia do inteligentnego czlowieka bez pomocy rzeczoznawcy.
Oczywiscie wszystko mówisz z głowy, nie możesz nic czytać, nawet ew Twoje notatki, dokumenty winny być
schowane w teczce, neseserze. Bądź przygotowany na pytanie ich prawnika który może chcieć Cię zdenerwowac. Odp. musi byc spokojna i w stylu "Zgodnie z dostarczona Wysokiemu Sądowi dokumentacja było .. tak i tak..". Bez odzywek w stylu "Pan kłamie itp"
Do prawnika zwracasz się Panie mecenasie. Lub reprezentant strony. Z założenia nie ma formy dyskusji miedzy Wami ale między Sądem a Stroną. Czyli Sąd pyta Stronę X a potem Stronę Y prosi o odpowiedz itd.
Czyjesz różnicę ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Tak dziękuję wszystko dla mnie zrozumiałe i jasne będę trzymał się tych wskazówek. Zdaje sobie sprawę, że to nie targowisko i będę musiał trzymać emocje na wodzy. Choć nie za bardzo podoba mi się fakt obchodzenia się z Sądem jak z świętą . ...... .
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

niegodny napisał/a:
Rozumiem, że ostatnia wypowiedź to ap-ropo świadków :mrgreen: . Spoko goście, mam tylko nadzieję, że nie będzie ich trzeba fatygować. :roll:

To Cie zmartwie... swiadkowie, jesli zostsna powolani przez sad, musza sie stasic a w rzeczywistosci nawet chocby choroba dopadla. Na szczescie moga ipowinni napisac o zwrot kosztow dojazdu. Przed skladaniem zeznan beda pytani czy byli karani za falszywe zeznania i ze za skladanie falszywych grozi kara iles lat wiezienia.
To zdanie jest mocne bo jakiego bys kozaka nie wzial, co mial klamac i naciagac mimo ze go wtedy nie bylo, to sie obsrywa bo dociera do niego ze o czyjes tysiace zł w te czy wewte on moze sobie zjebac zycie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group