ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
II-gie wcielenie gokarta
Autor Wiadomość
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Śro 24 Maj, 2006   

Zębatka, która jest przy silniku pochodzi chyba z Simsona i rzeczywiście ma 11 zębów. Przerobieniem mocowania zajął się znajomy tokarz. Ilości zębów na poszczególnych przełożeniach wynoszą następująco: 11:28 oraz 14:35. Koło kręci się max ~400obr/min co przy jego obwodzie daje prędkość ~19 km/h. A co do przełącznika biegów zastanawiam się nad jakimś układem 2 przekaźników - ale nie wiem czy bardzo nie komplikuję tematu.
 
 
eAndre
[Usunięty]

Wysłany: Śro 24 Maj, 2006   

Cytat:
To super. eAndre z kolei mowi, ze łańcuch po 500km wyciągnął mu się jak sznurówka.
Potwierdzam do przejechania około 500 km potrzebowałem aż 4 krotnej regulacji napięcia łańcucha, może mam jakiś gorszy sort :wink:
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Cze, 2006   

Wczoraj gokart został rozebrany na czynniki pierwsze i trafił na lakiernie. Otrzymał nowy kolor - Rosso Ferrari. Teraz czeka mnie składanie wszystkiego na gotowo.


"Mało casu - kruca bomba"
A w garażu stoi kolejny pojazd do ukończenia.
[/img]
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Cze, 2006   

fajny ten pojazd z trzeciego zdjęcia jakie tam sa silniki chyba 12v ale jakie????
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Cze, 2006   

Tam są silniki z wkrętarek akumulatorowych. Niestety ale nie wróżę im długiego żywota. W zeszłym roku 2 razy zmieliło wszystkie zębatki ale pewnie dlatego, że "gaz" miał tylko 2 pozycje: włącz i wyłącz. Teraz prąd poleci przez regulator obrotów. Jeżeli znowu się zajadą to kupię silniki z hulajnogi.
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Gokart jest już złożony w 100% i wygląda tak:



Teraz muszę coś wykombinować , żeby sytuacja z regulatorem się nie powtórzyła. Na razie przy starcie pali bezpieczniki 30A.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Profi robota. Możesz go stylizowac na mikro melexa - nie wygalda do końca jak gokard ;p Jak juz dobrze go przetestujesz to niełaadny fotel od malca mozesz zamienić fotelem BiMarco (Bisparco)
http://allegro.pl/item108...wy_bimarco.html

Wtedy bedzie wygladać czadersko:)
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Fotel kubełkowy tu ma swoje miejsce:


W tym są o wiele większe prędkości. Ten pojazd zrobiłem z DJ dwa lata temu Nie pisałem o nim wcześniej bo nie jeździ na prąd.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Arkady - jesteś niezłym projektantem. Ciekawe konstrukcje robisz, solidne i jaki płodny w tym jestes;)

Czy to rurak - Szayowóz?
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006   

W tym akurat przypadku o nie robiłem wszystkiego sam. Rama została zakupiona u gościa który wymyślł taką konstrukcję i sprzedaje je z dużym powodzeniem.
http://www.jak.proaxer.com
Potem tylko już znaleźć odpowiedniego dawcę poświęcić kilka tygodni pracy i efekt murowany.
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Sob 10 Cze, 2006   

Mam jeszcze kilka pytanek w związku z twoim gokardem. Gdzie kupiłeś takie "kwadratowe rurki" na ramę? Z powodu probleu mechanizmu różnicoweo chyba odgapie się od Ciebie zamocowaniem tylnich kół. Ale oglądam te zdjęcia i nadal nie wiem jak zamocowałeś te koła w ramie? Mógłbyś to wyjaśnić? Byłbym wdzięczny za te parady i życzę dalszych udanych projektów.
P.S. Co do drugiego pytania to byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcie albo schemacik.
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Cze, 2006   

Profile 30x30x3 dostępne są w większości hurtowni materiałów hutniczych, więc ze zdobyciem nie będzie problemu. Tylne koła mocowane są za pomocą łożysk samonastawnych z obudową UPC204.

Po zamontowaniu wygląda to tak:
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Sob 10 Cze, 2006   

Acha już rozumiem bardzo Ci dziękuje za te infomacje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group