ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podlaczenie czujnika temperatury w sterowniku LCD3
Autor Wiadomość
Tsport 
stażysta


Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

qaz33 napisał/a:
Tsport napisał/a:
Panowie, a może ktoś z Was się orientuję jak podpiąć ren wyświetlacz do sterownika gdy nie ma żadnych wyprowadzen?


Arduino twoim przyjacielem


No właśnie, nie za bardzo jest moim przyjacielem. :) Miałem nadzieję, na to, że przylutowanie przewodów do padów lutowniczych da możliwość odpalenia całego ustrojstwa.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Nie da rady bo tam idzie komunikacja szeregowa a zwykle sterowniki jej nie maja, To bylby juz dosc zaawansowany projekt i nie warto sie za to zabierac dla jednej sztuki. Lepiej kupic dedykowany sterownik
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

djmarcin56, a zmieniałeś może parametr chyba c8 aktywując wyświetlanie temperatury z czujnika?
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

ICE napisał/a:
djmarcin56, a zmieniałeś może parametr chyba c8 aktywując wyświetlanie temperatury z czujnika?


Tak, jeśli tego nie aktywujemy to wyświetla kreski a jak się aktywuje to cały czas jest 15 stopni C.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
celeb17 
początkujący


Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 2
Skąd: nikad
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

tas napisał/a:
Oke chyba to rozgryzłem, ale dla wersji 12 i 18 mosfetów, czy zadziała na mniejszej, nie wiem.

Dla sterowników KT czujnik temperatury podłącza się do pola "tem 4x". Jest to pole zaraz poniżej kabelków od halli. Nie trzeba rozkręcać sterownika, wystarczy zdjąć pokrywę górną.

I teraz:
- Obsługuje NTC10k
- Ograniczenie mocy należy zaprogramować poprzez wyświetlacz i menu serwisowe (nie w każdym sterowniku jest ono od razu aktywne, dlatego raczej musicie mieć wyświetlacz KT-LCD3)
- Nie każdy sterownik, który posiada biały przewód dodatkowy w złączce od halli ma na nim badanie temperatury, jest bardzo dużo wersji sterowników KT, które na tym białym maja... wejście na pomiar prędkości z czujnika halla. Należy zdjąć pokrywę górną i sprawdzić, czy ten przewód idzie do "tem x4" czy nie, jeśli nie to należy go przylutować na to pole. Sterownik i tak bierze prędkość z halli (dlatego wyświetlacz wymaga ustawienia dobrej ilości magnesów w silniku) bez dodatkowego przewodu więc ten dodatkowy jest opcjonalny.


Ja zrobilem i zepsulem sobie sterownik. Nie dziala mi poprawnie manetka. jak dodaje lub puszczam gazu to mam rezonans jakby ktos kamieniem walil o rame. Ten x4 tem jest do sterowania regenem. Tutaj mozna sobie o tym poczytac: https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?t=87870&start=1600 musze sie wziac za naprawe ale nie bedzie prosta bo x4 jest podlaczony bezposrednio do mikroprocesora.
 
 
skoro 
początkujący


Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 27 Cze, 2018   

Dostałem taki schemacik od naszych dalekich przyjaciół.
Krzaczki od lewa do prawa

inside the motor
hall sensor
controller

743064536-1361974822.jpg
511933092
Pobierz Plik ściągnięto 689 raz(y) 20,54 KB

 
 
grzego2409 
początkujący
grzego2409


Wiek: 41
Dołączył: 28 Kwi 2019
Posty: 1
Skąd: Oslo
Wysłany: Nie 28 Kwi, 2019   

Witam wszystkich posiadam sterownik jak na zdjeciu. Może ktoś podłączał czujnik temperatury ?

IMG_20190426_203225.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 478 raz(y) 6,28 MB

IMG_20190428_161420.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 426 raz(y) 4,88 MB

IMG_20190425_154746.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 420 raz(y) 6,31 MB

 
 
zielony 
początkujący
......


Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 01 Cze, 2019   

djmarcin56 napisał/a:
ICE napisał/a:
djmarcin56, a zmieniałeś może parametr chyba c8 aktywując wyświetlanie temperatury z czujnika?


Tak, jeśli tego nie aktywujemy to wyświetla kreski a jak się aktywuje to cały czas jest 15 stopni C.


Hej poradziłeś sobie z tymi 15 stopniami? Mam to samo na kt48 i mxus 30h
Podłączony dobrze a ciągle 15 stopni wskazuje. Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak?
 
 
latek2 
początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 18
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2020   

tricz napisał/a:
Umieściłem czujnik NTC10K w silniku, kabelek przylutowany do złącza X4, po zmianie ustawień na wyświetlaczu pokazuje temperaturę silnika, wszystko działa jak należy :)

Obrazek

Obrazek


Gdzie dolutować drugi kabel od NTC10K?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group