ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Powerbank dla domu??
Autor Wiadomość
romus130 
brygadzista


Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 279
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   Powerbank dla domu??

Witam.
Nie wie czy do końca jest to odpowiedni dział na ten temat proszę o sprostowanie ew.

Posiadam 30 akumulatorów z ups 12v 39Ah PB i chciał bym zrobić pod trzymanie prądu w domu w razie jego braku.
otóż czy ktoś już z was przerabiał podobny temat? jak to najlepiej połączyć ? jaką ładowarkę itp
widziałem ogłoszenie pewnego systemu pod który można było pod łączyć max 200Ah i nie było pewności czy będzie w stanie naładować te akumulatory.
coś takiego
https://tooles.pl/przetwornica-ups-awaryjne-zasilanie-pieca-co-sinuspro-1000e-12v230v1000w-o_1361.html?gclid=EAIaIQobChMI1f_iqLi12QIVDAeGCh0JNwX5EAQYAyABEgJwdvD_BwE
liczę na pomoc
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 21 Lut, 2018   

W zasadzie każda przetwornica naładuje aku (czasem to trwa dłużej). Używane UPS-y kupisz dużo taniej. Jakie to aku? Sprawdzałeś czy dobre?
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
romus130 
brygadzista


Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 279
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Śro 21 Lut, 2018   

gienek333 napisał/a:
W zasadzie każda przetwornica naładuje aku (czasem to trwa dłużej). Używane UPS-y kupisz dużo taniej. Jakie to aku? Sprawdzałeś czy dobre?


muszę je sprawdzić tylko jak??
a czy każdy obsłuży ponad 300Ah
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 21 Lut, 2018   

To zależy czy często masz przerwy w dostawie energii. Np w moim rejonie potrafi przez rok nie być choćby kilkusekundowego mignięcia - w takim przypadku UPS jest troche bez sensu w szczególności ze przez cały czas bedziesz ponosił dodatkowe koszty z tytułu jego użytkownia jesli bedzie podłączony.

Ładować mozesz np ładowarką do akumulatorów -prostownikiem samochodowym. UPSy o dużej mocy mogą mieć skomplikowaną elektronikę która wie jakiej wielkości akumulatorów się spodziewać.

Ja to robiłem kiedys tak ze miałem akumulatory powiedzmy 120ah i do tego podłączony najprostszy UPS (ten nie sprawdza jakie aku ma podłączone).

Obecnie obwody krytyczne mam zasilane z 12V. Akumulatory 12V dużej pojemności łąduję prostownikiem samochodowym o wydajności prądowej zbliżonej do poboru prądu. W ten sposób wszystko działa non stop podpięte a urządzenia są zasilane z akumulatora centralnego zamiast kilkunasty zasilaczy impulsowych


Jeśli planujesz zasilać pompy cyrkulacyjne - poszukaj na elektrodzie jakiego typu przetwornicy potrzebujesz (najbliższa sinusa)
 
 
romus130 
brygadzista


Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 279
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Arbiter napisał/a:
To zależy czy często masz przerwy w dostawie energii. Np w moim rejonie potrafi przez rok nie być choćby kilkusekundowego mignięcia - w takim przypadku UPS jest troche bez sensu w szczególności ze przez cały czas bedziesz ponosił dodatkowe koszty z tytułu jego użytkownia jesli bedzie podłączony.

Ładować mozesz np ładowarką do akumulatorów -prostownikiem samochodowym. UPSy o dużej mocy mogą mieć skomplikowaną elektronikę która wie jakiej wielkości akumulatorów się spodziewać.

Ja to robiłem kiedys tak ze miałem akumulatory powiedzmy 120ah i do tego podłączony najprostszy UPS (ten nie sprawdza jakie aku ma podłączone).

Obecnie obwody krytyczne mam zasilane z 12V. Akumulatory 12V dużej pojemności łąduję prostownikiem samochodowym o wydajności prądowej zbliżonej do poboru prądu. W ten sposób wszystko działa non stop podpięte a urządzenia są zasilane z akumulatora centralnego zamiast kilkunasty zasilaczy impulsowych


Jeśli planujesz zasilać pompy cyrkulacyjne - poszukaj na elektrodzie jakiego typu przetwornicy potrzebujesz (najbliższa sinusa)

chciał bym zasilić nawet cały dom wszystko w Led. nowoczesny dom ,,inteligentny dom''
ładowanie akumulatorów z czasem chciał bym zrobić z solarów słonecznych .
na co dzień próbować ciągnąć z akum. jak dadzą rade. ładować je z solarów . no a jak by brakowało energi to wtedy z elektrowni..
akumulatorów mam dużo. całą logikę muszę wymyślić.
czyli jakiś zwykły stary ups ? najlepiej do 1000wat
coś polecacie ?
 
 
robbo2k 
stażysta


Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 136
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Kup sobie np takie cos lub podobne.

https://www.ledats.pl/pl/...er-ics3000.html
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Jak chcesz to do led, to po co dwa razy przetwarzać? Zrób instalację 48V DC (42-58V). Lampy ledowe do 10 w szeregu i prosty stabilizator prądu (gdzieś mam, jak znajdę to podam symbol).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
romus130 
brygadzista


Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 279
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

robbo2k napisał/a:
Kup sobie np takie cos lub podobne.

https://www.ledats.pl/pl/...er-ics3000.html


no świetne rozwiązanie ;] tylko drogi ten inwerter .
ale urządzenie klasa
 
 
romus130 
brygadzista


Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 279
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

gienek333 napisał/a:
Jak chcesz to do led, to po co dwa razy przetwarzać? Zrób instalację 48V DC (42-58V). Lampy ledowe do 10 w szeregu i prosty stabilizator prądu (gdzieś mam, jak znajdę to podam symbol).

generalnie cały dom więc dochodzi lodówka i pompa CO .
a światła led są kupione i zamontowane jak z 230V . więc tego nie odwróci. trzeba by zmienić wszystkie żarówki
 
 
Leszek11 
początkujący


Wiek: 60
Dołączył: 02 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Volt Polska, bardzo dobra firma. Przetwornica ma super czysty sinus. Osobiście posiadam lecz trochę słabszy, używam do napędów bram garażowych, pompy c.o. i bramy wjazdowej. Ładowanie akumulatora odbywa się samoczynnie i bardzo szybko.
Akumulator około 40ah to bardzo mało jak na pompę c.o. i lodówkę....
 
 
romus130 
brygadzista


Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 279
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Leszek11 napisał/a:
Volt Polska, bardzo dobra firma. Przetwornica ma super czysty sinus. Osobiście posiadam lecz trochę słabszy, używam do napędów bram garażowych, pompy c.o. i bramy wjazdowej. Ładowanie akumulatora odbywa się samoczynnie i bardzo szybko.
Akumulator około 40ah to bardzo mało jak na pompę c.o. i lodówkę....

Leszek 11 ale mam ich 30szt:) więc boje się że ten UPS ich tyłu nie obsłuży
 
 
YesS 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 23
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Przetwornicę z Volt Polska mam i jestem zadowolony.
Polecam serię Power Sinus. Bez problemu obsłuży tyle aku.
 
 
romus130 
brygadzista


Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 279
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018   

A jak by kupił coś takiego http://voltpolska.pl/pl/g...5000-s-48v.html
a z czasem można by było podłączyć panele słoneczne.
aa właśnie jak wygląda sprawa paneli słonecznych prawnie?
_________________
Budowa rowerów elektrycznych
Budowa akumulatorów Li-Ion
Regeneracja Akumulatorów
Serwis rowerów elektrycznych
Serwis Akumulatorów
Sprzedaż ogniw Li-ion 18650
https://www.facebook.com/...09807916312624/
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Lut, 2018   

Albo robisz instalacje w domu od razu pod katem zasilania awaryjnego albo to nie wypali. Z ups warto zasilac np alarm systemy sterujace budynkiem czy np rejestratory obrazu domofon lub brame. Nawet pompy nie warto zasilac bo kto robi w nowoczesnym domu kociol stalopalny.

Zasilac lodowke z ups to calkiem nie rozumiem w jakim celu. Z akumulatorow jeali zbywaja lepiej zasilic pojazd ewentualnie sprzedac zamiast szukac na sile rozwiazania.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 27 Lut, 2018   

No właśnie, stałopalne nie, ale gazowe, albo niektórzy maja kominek z płaszczem wodnym - wtedy jest sens zasilić pompę.
Co do lodówki, to z jednej strony lodówka wytrzymuje kilka godzin bez prądu, ale z drugiej strony czemu nie - w przypadku jakiejś klęski żywiołowej, że przez kilka dni nie będzie ani prądu, ani dostępu do żywności. Oczywiście specjalnie pod lodówkę kupowanie UPS'a jest bez sensu, ale jak się ma instalacje awaryjną, to czemu nie.

Natomiast co do opłacalności to ostatnio sobie różne rzeczy liczyłem i wychodzi mi, że instalacja solarna się opłaca*, ale baterie już nie - obecnie lepiej oddawać prąd "na przechowanie" do sieci.
Z kolei jako instalacja awaryjna, dużo taniej wychodzi generator. Baterie jest sens kupić dopiero, jeśli ktoś ma wielką awersję do generowania spalin, nawet w sytuacji awaryjnej, albo ma dużą chęć bycia bardzo niezależnym.
I trochę mnie to martwi bo hobbystycznie chciałem sobie za jakiś czas zbudować jakiś fajny magazyn energii, ale jak nie liczyć to to się nie opłaca... :mrgreen:

(*) - Opłaca, ale jest ryzykowne. Instalacja zwraca się po ok. 8-12 latach, zysk będzie przynosiła pewnie drugie tyle, co stanowi lepszą lokatę niż w banku.... no ale każda awaria to są dodatkowe koszty a jest dużo czasu, żeby się zdarzyły, i które bardzo trudno przewidzieć, do tego z takiej inwestycji nie ma się jak wycofać. Jedyna niewiadoma w miarę pozytywna, to to, że ceny energii raczej będą rosnąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group