ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
0pcja konwersja czy nowy
Autor Wiadomość
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

zesatw MXUS 250W przekładniowy na przód. Zestaw z LCD na 800W od glebor
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   przód

Zestaw na przód dotarł, spodziewałem się manetki kciukowej ale myślę że i z taką sobie poradzę czekam spokojnie na baterie. Podziękowanie dla "globera"
Pozdrawiam
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Witam kolegów ,wszystko co dostałem od "globera" zachowuje się poprawnie Roweru jeszcze nie testowałem na drodze , zima trzyma. Napęd na przód zamocowany ,kręci , pakiet 10S6P na 60 ogniwach 20,7Ah 36V ~ 750Wh. zamocowałem na tylnym bagażniku w skrzynce po narzędziach Wszedł idealnie włącznie ze sterownikiem Był kłopot z kabelkami bo przecież to damka , ramą w dół, potem do góry pod siodełko. Musiałem je po przedłużać Wszystko to w zamkniętych okrągłych profilach wygląda estetycznie. Dziękuje "globerowi" za ogarniecie tematu i pomoc. Ale ja w innym temacie, mianowicie będę rower woził na platformie z tyłu mini camperka Mając solar i regulator ładowania, chciał bym nie korzystać z przetwornicy DC/AC by go podładować straty, tylko ładować pakiet z regulatora Tracer wyjście na odbiorniki czyli z 12V na te z pakietu 36V Proszę o pomoc sugestie czy dobrze myślę i jak to zrobić
z góry dziękuję.
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Jesli ten solar da chociaz z 1A prądu, to ma 'jakis' sens.
Wtedy musi byc przetwornica DcDc Boost, taki aby mial z 12V -> 42 V i ograniczenie prądu z trybem CV - czyli modele z trzema potencjometrami : napiecia, pradu i progu odcięcia CV.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Proszę kolegów solar to PANEL FOTOWOLTAICZNY 200W/24V MONOKRYSTALICZNY oczywiscie prad idzie przez KONTROLER ŁADOWANIA Tracer 2210A 12V/24V 20A MPPT do acuu 150AH
Nadmieniam że nie mam zielonego pojęcia o tak jak DLA MNIE skomplikowanej informacji kolegi
WojtekErnest, pragnę tylko rady czy to ma sens i co muszę kupić zamówić czy zrobić.
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
YesS 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 23
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Możesz zakupić to :
http://tiny.pl/gnntw
Można dowolnie ustawiać prąd ładowania i napięcie od 24v w górę.
I ładować bezpośrednio z panelu solarnego z pominięciem kontrolera.
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

No niby odpowiedź dobra ale chyba nie o to mi chodzi, dodatkowy kontroler? jakoś nie rozumię W moim tracerze mam wyjście na odbiorniki 12V i z niego chcę korzystać
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
YesS 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 23
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Urządzenie idealnie nadaję się właśnie do takich zastosowań, jest uniwersalne w zakresie wejściowym 12-60V. Możesz je podłączyć również do kontrolera, który masz i z 12v zrobi dowolny w zakresie 15-90V z płynną regulacją prądu do 10A lub podłączyć bezpośrednio do panelu solarnego unikając strat z przetworzenia napięć 24-12-42V. Urządzenie działa jako step up jak również jako step down i obsługuję w pełni ładowanie akumulatorów litowo-jonowych mając tryby CC i CV. Jest to uniwersalna ładowarka do pakietów liion, Można podłączyć dowolne źródło zasilania, nie tylko panele solarne. A cena nie jest wygórowana.
 
 
starszy 
początkujący
czarek


Wiek: 77
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Dzięki, teraz to jasne
_________________
spokojnie sobie kręcę
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018   

Co do opłacalność, to chciałem zauważyć, że z takiego modułu w idealnych warunkach jesteś w stanie w lecie wytworzyć ok. czterokrotność mocy znamionowej, co deje mniej więcej pełną pojemność Twojej baterii. A Ty ten panel masz na dachu samochodu (kiepski kąt, wysoka temperatura), więc w praktyce pewnie w ciągu całego dnia doładujesz co najwyżej 50% baterii roweru. Z kolei Twój akumulator ma pojemność tylko 2,5 raza większą od Twojej baterii w rowerze. Do tego zysk ładowania przez przetwornice DC/DC zamiast przez DC/AC i ładowarkę też raczej nie będzie tak duży, szacowałbym na nie więcej niż 10%. IMHO inwestowanie w dodatkową przetwornicę jest nieopłacalne, a ładowanie z instalacji kampera powinieneś traktować jako awaryjne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group