ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw za 1600zł
Autor Wiadomość
kszysiu 
początkujący
Master of Disaster


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 15
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   Zestaw za 1600zł

Cześć
Znalazłem na olx gotowy zestaw do elektryfikacji używany za 1600zł i zastanawiam się czy warto.
Składniki:
silnik zapleciony w koło 26"
nowy akumulator na ogniwach Samsung INR18650-35E 10s4p
sterownik sinus 36v 14a
Czujnik PAS
Wyświetlacz
Komplet okablowania.

To czego brakuje to ładowarka i ewentualnie manetka.

Coś więcej możecie ciekawego powiedzieć o tym po screenach? warto? czy szukać czego innego?
http://scr.hu/1ffd/qjch2
http://scr.hu/1ffd/a6gw0
_________________
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk I have a workstation...
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

Wg mnie za drogo jak za używkę, w tej cenie możesz mieć nowy cały taki zestaw!

Tak generalnie, jakby przyjąć nowy zestaw za 735zł + aku 13Ah na sanyo GA z ładowarką 10S4P, to w kwocie 1600zł zamknąłbyś się z nowym aku, nową ładowarką i nowym zestawem i przesyłką i wszystko miałbyś kompletne, a nie używane i loteria jaki przebieg i czy działa...
Nie będziesz miał LCD KT-3, ale za to bateria nowa na znacznie lepszych ogniwach niż samsung 35E, co zagwarantuje bezproblemową eksploatację i silnik nowy, z nową przekładnią nie jeżdżony. CO do sterownika sinus wypowiadam się na YOUTUBE. Do przekładniówki zawracanie głowy i portfela, a różnicy nie ma żadnej!
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
kszysiu 
początkujący
Master of Disaster


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 15
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

Okej, a przy jakiej negocjacji ceny ewentualnie ten zestaw ma sens? zawsze można próbować się targować ;)

ile mniej więcej jestem w stanie bez wspomagania na takim aku przejechać zakładając prędkości w okolicy 30km/h?
_________________
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk I have a workstation...
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć ile przeznaczyłbyś na używany zestaw i ile on jest dla Ciebie warty. Ja jakbym miał różnicę 100-200zł to na pewno używki bym nie kupił :) a tu brakuje jeszcze ładowarki (100zł) i manetki 30-80zł w zależności od wyświetlacza, stacyjki, czy prostej konstrukcji. Targowanie się z kimś o 500zł raczej nie ma sensu, bo wiadomo, że nie opuści i tylko szkoda czasu na psucie sobie i sprzedającemu nerwów :) lepiej znaleźć coś, co ci odpowiada i jest opłacalne.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Artu 
początkujący


Wiek: 58
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Zapewne to oferta kolegi z forum heli-team.pl :grin:
_________________
Pozdrawiam, Artur
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Masz 1600 na wydanie i pomimo glebora opini dalej brniesz w to badziewie. Jakbym dowiedział się ze mogę kupic nowy kompletny w cenie starego niewiadomego stanu to pomimo ztargowania na 1000 chyba wybór jest oczywisty. Glebor takimi zestawami handluje
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Cytat:
na znacznie lepszych ogniwach niż samsung 35E

Czyli jakich? Bo sanyo GA to jest praktycznie to samo, ta sama pojemność i życie cyklowe zapewne też.
Rozumiem że można sprzedawać swoje ale używaj chociaż adekwatnych argumentów
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

atomek1000 napisał/a:
Cytat:
na znacznie lepszych ogniwach niż samsung 35E

Czyli jakich? Bo sanyo GA to jest praktycznie to samo, ta sama pojemność i życie cyklowe zapewne też.
Rozumiem że można sprzedawać swoje ale używaj chociaż adekwatnych argumentów


może nie jasno się wyraziłem, chodziło mi o zastosowanie fabrycznie nowych ogniwek sanyo GA w tej cenie, a nie demontażowych, które mogą siedzieć w pakiecie.

A tak nawiasem, to w testach wydaje mi się, że samsungi 35E mają ciut wyższą temperaturę i wyższą wartość RW niż sanyo GA, ga trzymają ciut wyżej próg napięcia niż 35E kiedyś z ciekawości patrzyłem na ichargerze jak wygląda wykres, gdy miałem możliwość zakupu nowych 35E bezpośrednio z chin w cenie 3.08USD/szt w hurcie, to się pointeresowałem trochę. Porównuję sanyo GA klasy A i B na których robię akumylatory, bo gdybym podrównywał klasę D i E z samsungami 35E, to wynik pewnie byłby podobny...

Wartości te są tak znikome, że zwykły uzytkownik nie odczuję różnicy, szczególnie przy zesatwie jak z linka 250W...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
kszysiu 
początkujący
Master of Disaster


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 15
Skąd: Milanówek
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

wwojciech napisał/a:
Masz 1600 na wydanie i pomimo glebora opini dalej brniesz w to badziewie. Jakbym dowiedział się ze mogę kupic nowy kompletny w cenie starego niewiadomego stanu to pomimo ztargowania na 1000 chyba wybór jest oczywisty. Glebor takimi zestawami handluje


ehhh nie mam 1600 na wydanie, tylko szukam czegoś jak najtaniej co jednocześnie nie będzie totalnym g*wnem i zawiezie mnie i przywiezie z pracy (łącznie jakieś 70km) jadąc jakąś sensowną prędkością (90% trasy bym powiedział "autostradowy" - cały czas prawie nowe ścieżki rowerowe). To, że mam x zł nie oznacza od razu że muszę wszystko wydać. I cały czas zastanawiam się czy w ogóle się w to "bawić" bo obawiam się, że zrobi się to bardzo drogim hobby. Jak połknę bakcyla to wydam pewnie dużo więcej, czego nie do końca chyba chce ;)

Artu, tak to ten zestaw - nie chciałem wrzucać linka, żeby nie było, że to reklama ;)
_________________
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk I have a workstation...
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Jak chcesz latać do roboty i z powrotem to kup sobie nie zestaw na 25km/h tylko na 35-40km/h i akumulator bardziej pojemny tym bardziej jak na równych ścieżkach jeździsz. Oszczędność kasy licząc w paliwie i ok 50% czasu to dodatkowa godzina z każdego dnia w porównaniu do jazdy zwykłym rowerem robiąc 70km. Jak ja latam codziennie na politechnikę sporo bliżej to każdy kwadrans, który mogę pospać dłużej i skrócić to jazdą rowerem bez korków za 1-2zł/100km jest bezcenne, tym bardziej, że jak wrócę ze studiów to do późna pracuję. Jak chcesz tanio i dobrze, to może znacznie lepszy byłby zestaw S1300 ode mnie, który poleci te 45km/h i z lekkim pedałowaniem dojedziesz w jedną stronę bezstresowo + szybka ładowarka 6A, żeby w robocie odpiąć sobie aku w bidonie i naładować na powrót do domu?
Albo chociaż jakiś zestaw z 500W? z takim bidonem?

Wydasz trochę więcej ale będą to dobrze zainwestowane pieniądze, które się zwrócą w czasie i eksploatacji, o frajdzie z szaleństwa nie wspominając ;)

Hobbi jest dość drogie, ale nie każdy od razu potrzebuje falcona za 25 tys,
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
kszysiu 
początkujący
Master of Disaster


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 15
Skąd: Milanówek
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Okej, no dobra, powiedzmy, że nie chce się szczypać jakoś mocno i chce taki zestawik na 35-40km/h, by móc zrobić na nim te 70-80km bateryjnie (tak teoretycznie to jest 60km, ale liczmy lekki zapas w baterii) to ile muszę łożyć na dobrych podzespołach? 2,5kpln?

Oszczędności i tak zbytnio nie mam co przeliczać na pieniądze, bo jak nie rower to po prostu wsiadam pociąg (który mam 10 minut od mieszkania) i po 40 minutach jestem w wawie skąd mam 5-10 minut pieszo do roboty, a płace za to 110zł miesięcznie, a wiadomo, że bilet miesięczny i tak pewnie będę miał, bo pogoda nie zawsze dopisuje na rower.
Pytanie też, czy w trójkąt w ramie 15 lub 16" ewentualnie uda mi się wcisnąć taką baterię?
_________________
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk I have a workstation...
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 07 Mar, 2018   

Codziennie dojeżdżamy w okolicy 50km i zuzywam na to 1000Wh prądu. Z tego możesz wyjść jaki aku duży potrzebujesz. Ja mam trójkąt 19" i mieści się 1800Wh. Przy takich przebiegach warto rozgladnac się za jakimś bezprzekladniowym silniczkiem. Dodam że zużycie prądu które podałem to jest przy jeździe stale 50km/h
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 07 Mar, 2018   

glebor napisał/a:
Porównuję sanyo GA klasy A i B na których robię akumylatory

Wrzuć swoje zdjęcie ogniwa sanyo GA klasy A :wink: aby było widać marking na koszulce.
Samsung ma większą pojemność tak naprawdę ale sanyo mniej się grzeje. Tak czy inaczej nie jest to różnica warta dopłat według mnie.
 
 
janek 
początkujący
początkujący e-biker


Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw 21 Cze, 2018   

Witaj Glebor
To mój pierwszy post na forum, mogę coś sknocić, proszę o wyrozumiałość dla 70-latka.

glebor napisał/a:
Wg mnie za drogo jak za używkę, w tej cenie możesz mieć nowy cały taki zestaw!

Tak generalnie, jakby przyjąć nowy zestaw za 735zł + aku 13Ah na sanyo GA z ładowarką 10S4P, to w kwocie 1600zł zamknąłbyś się z nowym aku, nową ładowarką i nowym zestawem i przesyłką i wszystko miałbyś kompletne, a nie używane i loteria jaki przebieg i czy działa...
Nie będziesz miał LCD KT-3, ale za to bateria nowa na znacznie lepszych ogniwach niż samsung 35E, co zagwarantuje bezproblemową eksploatację i silnik nowy, z nową przekładnią nie jeżdżony. CO do sterownika sinus wypowiadam się na YOUTUBE. Do przekładniówki zawracanie głowy i portfela, a różnicy nie ma żadnej!


Glebor, zawracałem ci głowe swoim emailem a tu w twojej wypowiedzi znalazłem odpowiedz na prawie wszystkie moje pytania. Dopytuję jedynie jaki zestaw za 735 zł masz na myśli i czy dotyczy on twojego zestawu czy z Aliexp. A jeśli tak to jak jest z cłem i podatkiem
Pozdrawiam
 
 
janek 
początkujący
początkujący e-biker


Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią 03 Sie, 2018   

Witaj Glebor
Zawracam ci głowę ponownie a Ty pewnie wypoczywasz. Sorry.
Jestem zainteresowany kompletnym zestawem 250W na przód. Odezwij się w wolnej chwili
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group