ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sur Ron Firefly- chiński dirt ebike o mocy 6Kw od 2000 USD
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Mar, 2018   

dynamik napisał/a:
Wcześniej czy póżniej tak się skończy cała ta elektryfikacja tzn jakaś firma zaimportuje kilka kontenerów i zaleje rynek. .

Tym bardziej jak będą mieli homologację europejską, wtedy pójdzie lawinowo.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 03 Mar, 2018   

jak widac gigant to on nie jest.
https://www.youtube.com/watch?v=XCDss_6KMj4
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

Polecam ten materiał, gość fajnie mowi o tym SUN RON-ie

https://www.youtube.com/watch?v=V54za7__g4Y

Dajcie znać ile to realnie wyjdzie z wszystkimi kosztami :)
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

A ja Taby nie polecam. Jak czasem zdarzy mi się go oglądać, to nie mogę się doczekać, aż kręcąc te selfie i jadąc, w coś nie przypieprzy... Generalnie dużo gadki o niczym i zero konkretów. Treść się liczy, a nie forma. Ale co kto lubi...
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Widać pracownik e-bikera już szykuje grunt pod sprzedaż.
Kto się ze mną zakłada, że ten marketing to przygotowywanie sobie klienta pod nowy produkt, który zupełnie przypadkiem będzie oferowany w zaprzyjaźnionym sklepie i udostępniony do testów na zaprzyjaźnionym kanale? :P
Że też oni myślą, że tego nie widać :D
_________________
Bike MK2 6500W
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Ale macie dól bupy, że ktoś dostał zajawki na ebajki i zamiast iść na forum "jak wszyscy" to poszedł na youtube'a i robi fajne treści. W ostatnich dwóch odcinkach pokazał trzy fajne ebajki, omówił je a w ostatnim odcinku skupił się na tym najfajniejszym. Omówienie parametrów technicznych i światowej dystrybucji to nie konkrety? Poza tym wyraźnie powiedział, że nie pracuje już dla ebikera.
A nawet jeżeli nie mówi nic konkretnego i merytorycznego to popatrzcie na odcinek o dramie. W przerwach między komentarzami filmuje jak skacze na rowerze trialowym. Ciekawy jestem ile osób na forum umie wykonać technicznie poprawnego bunny hopa.
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Wideo się kiepsko indeksuje w wyszukiwarkach, wolę tekst ... Jedni wolą TV, a dla mnie to strata czasu. Jeszcze jak by to jakaś ładna kobitka gadała, to pewnie bym popatrzał. O surronie jest mnóstwo materiałów w sieci, a co do konkretów, to dla mądrzejszych oglądaczy (tj znających języki), polecam posłuchać Artura od Vectora.
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Tu gadamy o rowerze a nie blogerach :) Więc wracając do tematu jeśli za 2000USD można mieć takie cacko i parametry są takie jak podają to chętnie go przygarnę :) Jak tylko pierwsza osoba w PL go otrzyma czekam na recenzję
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Nie 2000 usd, a 3,3 tysie euro, tyle w EU to będzie kosztować... W wariancie optymistycznym. To tak w skrócie. Do nabycia niedługo w Vectorze, gdzie i tak będzie taniej niż gdzie indziej w EU...
to tak wracając do tematu, tych którzy chcą to kupić.
Ostatnio zmieniony przez ravkill Wto 06 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Napęd łańcuchowy - z jednej strony zmniejszenie masy nieresorowanej w stosunku do silnika w kole, z drugiej strony generuje hałas, wymaga obsługi i jest stratą energii
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 07 Mar, 2018   

Wszystko fajnie tylko pojazd przestał mnie interesować jak zobaczyłem na tym "motorku" normalnego europejskiego gościa ~`180cm wzrostu to wyglądał na tym jak by dziecku z komunii ukradł rowerek. To jest sprzęt projektowany dla chudego chińczyka ~165cm wzrostu. Druga sprawa poziom głośności dźwięku który generuje jest nie dla mnie nie do zaakceptowania.
 
 
Rad Taba 
początkujący


Dołączył: 08 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Dzięki Mechano za poparcie :)
Również dziękuję dla miirage za przywołanie mojego materiału! Piona!

ravkill - nie spodziewałem się że można komuś obcemu życzyć by stała mu się krzywda.
Cezar38 - nie jestem pracownikiem e-bikera. Ale nie ukrywam, że pracowałem dla Konrada. Nigdy nie nagrywałem filmów z myślą o reklamie E-bikera, nigdy nie reklamowałem czegoś do czego sam nie jestem przekonany.

Mój kanał na Youtube ma na celu budowanie świadomości Polaków o pojazdach elektrycznych.
Chciałbym by więcej osób zaraziło się tym tematem - i czuję się dumny że docieram do nowych osób :)

Udało mi się dotrzeć do człowieka, który pracuje nad sprowadzeniem małej serii (10 - 15 sztuk) takich SUR-RONów. Udało mu się wynegocjować lepszy sterownik (w maksie 12kW) na sinusie. Jest trochę problem ze sprowadzeniem ale jak już się uda - to dostanę jeden taki pojazd na testy - wtedy obiecuje Wam film z recenzją.

Pozdrawiam!
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Rad Taba napisał/a:


ravkill - nie spodziewałem się że można komuś obcemu życzyć by stała mu się krzywda.


Taba, nie życzę Ci Krzywdy, po Twój styl kręcenia materiału, mi się z tym kojarzy -- bo jadąc gapisz się bez przerwy w kamerę i to jest po prostu logiczny (jak dla mnie), ciąg zdarzeń.... Absolutnie Ci tego nie Życzę. Fakt, że nie lubię Twojego stylu, nie oznacza zaraz, że jestem Twoim przeciwnikiem. Po prostu tylko subiektywnie nie lubię Twoich materiałów, ot wszystko. Bez urazy. Nie czuj się wyróżniony, przy ElectricBike z youtuby, to się dopiero męczę (video ma świetne, ciekawość materiału super, styl i za to jego głos mnie delikatnie mówiąc wk**** totalnie... ) . Twoje dzieła jeszcze jestem w stanie prawie całe obejrzeć, więc nie jest najgorzej...
Koniec offtopa, wracajmy do tematu.
Ostatnio zmieniony przez ravkill Pią 09 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

3300EUR a 2000USD no to mega różnica za te koszty sprowadzenia. Ja tam jestem mały więc rozmiar mi pasuje, ale nie taka cena. Czekam na pierwsze sztuki w PL i zobaczymy co dalej.
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

3300 to ponoć dobra cena, inne ogłoszenie na endlesie - to 3500 euro + wysyłka... No cóż, takie realia - transporcik + Vat +napychanie kabzy..

Transporcik z 300 USD
+ Vat - zakładajac skromne niskie 19 niemieckie- 400 usd
Jakieś cło - z 3% - 100 usd z odprawą
To masz:
2000
300
400
100
- 2800 USD
Jakieś papiery - homologacja (300 eu), CE , recycling i inne bzdety

Dodaj do tego troszkę marży + transport na terenie EU i masz minimum 3300 euro jak w mordę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group