ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik dla silnika bezczujnikowego 5065
Autor Wiadomość
tusior 
początkujący


Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   Sterownik dla silnika bezczujnikowego 5065

Witam,

Przymierzam się do zbudowania napędu typu friction drive, do budowy chcę użyć silnika typu outrunner rozmiar 5065 270kv https://www.aliexpress.co...iceBeautifyAB=4 zasilanego z baterii 6S.
Aktualnie steruje go za pomocą sterownika VESC i działa płynnie oraz cicho, chciałbym jednak skorzystać z tańszego rozwiązania. Zamówiłem niedawno sterownik z tego linku:
https://www.aliexpress.co...2311.0.0.1NiuxK
jednak po podłączeniu do silnika ma on problem z obróceniem go, a w momencie gdy mu się to uda to praca nie jest płynna a w dodatku silnik mocno słychać. Próbowałem zarówno z połączonymi przewodami self-learning jak i bez i nie zauważyłem różnicy w działaniu. Sterownik do testów zasilam z zasilacza 24V 5A.

Czy macie jakieś wskazówki co mogę poprawić w połączeniach aby zmusić ten zestaw do współpracy? Lub jaki inny sterownik polecacie który będzie współpracował z tym silnikiem oraz będzie posiadał opcje typowe dla sterowników do e-bike (np. wejście PAS)?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Może przyczyna tkwi w zasilaczu który zapewne nie wyrabia prądowo a silnik,szczególnie przy starcie "uwielbia" prąd którego zasilacz bardzo mu "skąpi". Spróbuj jednak do testów zasilić go z baterii.
 
 
tusior 
początkujący


Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Przeprowadziłem testy przy zasilaniu z baterii, jednak nic się nie polepszyło, teraz silnik w ogóle nie rusza tylko drga i buczy. Może powinienem zainwestować w droższy sterownik? A może tylko sterowniki modelarskie nadają się do tego silnika?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Włącz silnik przy zwartej "samonauce" a jeśli sterownik jej nie posiada mogła by pomóc zmiana dwóch kabli fazowych.
 
 
tusior 
początkujący


Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 07 Mar, 2018   

Niestety żaden z tych sposobów nie okazał się skuteczny, silnik ciągle nie chce się kręcić :/
 
 
wwojciech 
brygadzista
wwojciech


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 07 Mar, 2018   

U mnie przy 40kv 5kW outrunner, niema problemu. Ja używałem tez tego Green Tima tylko w wersji 500W do testów. ładnie obraca nim bez czujników. Może przez zbyt niska rezyatancje uzwojen swiruje sterownik?
 
 
tusior 
początkujący


Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   

A mógłbyś sprawdzić ile ta rezystancja uzwojeń wynosi u Ciebie? Bo w silniku, który chcę uruchomić jest to 70mOhm.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   

wwojciech napisał/a:
U mnie przy 40kv 5kW outrunner, niema problemu.


40 000 (czterdzieści tysięcy Volt?) czy aby na pewno?żyjesz jeszcze?
 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Śro 21 Mar, 2018   

Pewnie chodzi mo o nawój silnika. Ilość obrotów na wolt zasilania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group