ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
Prosba o opinie i informacje o deskorolce elektrycznej
Autor Wiadomość
Toro
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: Śro 10 Lut, 2010   Prosba o opinie i informacje o deskorolce elektrycznej

Witam,
zaczne od przywitania sie - DZIEN DOBRY. Piotr z Warszawy.
Forum odkrylem juz jakis czas temu - i jestem pod wrazeniem Waszych konstrukcji. Chodzi za mna jakis elektrorower na przyszly sezon :)

Chcialem poprosic o troche informacji i opinii dla ZUPELNEGO laika elektrycznego o deskorolkach elektrycznych. O pradzie wiem, ze jest w gniazdu. Aha i w moich aku AA ;)
deskorolka z allegro
deskorolka z GB/Chin
Dlaczego deskorolki - bo to przedluzenie sezonu snowboardowego na cieple miesiace. Wiem, ze rowerem wygodniej i dalej, ale deskrolka daje dodatkowy fun.

Jak oceniacie takie konstrukcje? Zywotnosc aku? Jest mozliwosc wymiany aku na litowy? Koszt takiej operacji? Problemy?

A moze ktos z Was jest chetny na wspolny zakup? Znalazlem "producenta" w Chinach i minimalne zamowienie to 20-25 sztuk.
 
 
DruhRafal
stażysta
Jeździec bez głowy



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 138
Wysłany: Śro 10 Lut, 2010   

Pokażesz tego producenta?

Deskorolka to fajna sprawa - ja co prawda nie wyobrażam sobie siebie w garniturze zasuwającego deskorolką do pracy, ale wierzę, że taka offroadowa wersja jest fajnym pomysłem. Czy sterowanie napędem odbywa się tak za pomocą spustu?
_________________
EVE - Electric Enduro Project
http://evenduro.blogspot.com
 
 
Toro
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: Śro 10 Lut, 2010   

http://www.zjbtsy.com/en/...CFQcTzAod4iHerg

Nie wiem, czy jest to glowny producent, bo inne fabryki maja podobna oferte (chyba).
Gdzies na innej stronie znalazlem info ze min. zamowienie to 20-25 sztuk.
Nie znam ceny, zadalem pytanie ale jak ich znam to nie odpowiedza - za mala firma ze mnie.

Ja akurat w garniturze nie pracuje, moglbym polaczyc deske z metrem/MZK (Wawa). Brakuje mi w lecie jazdy na snb., moglbym miec fajna zabawe :)

Tutaj troche filmow z jazdy
electric skateboard
Na jednym z tych filmow jest "urzednik w garniturze" jadacy przez Londyn na desce.

Tak, deska jest sterowana bezprzewodowo z "pistoleciku" trzmanego w rece.

Z innych ciekawych rzeczy znalazlem bike pushers bike pushers - pchajaca przyczepke do roweru z kolem napedzanym elektrycznie.

pozdr
Piotr
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 10 Lut, 2010   

Toro napisał/a:

Nie wiem, czy jest to glowny producent, bo inne fabryki maja podobna oferte (chyba).


Z tego co widzę jest to firma produkcyjno-handlowa. Czyli część Ich oferty to może być produkcja własna (co zapewnia najniższą cenę) a reszta to odsprzedaż. Czy akurat produkują sami te deskorolki ? Nie wiem, ale to prawdopodobne.

Toro napisał/a:

Nie znam ceny, zadalem pytanie ale jak ich znam to nie odpowiedza - za mala firma ze mnie.


Jeśli napisałeś Im, że sam jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem oraz, że chciałbyś zapytać o cenę bo nie wiesz czy będzie Cię stać na zakup 1 szt. lub partii minimalnej, to faktycznie mogą "olać" Twoje zapytanie.
Jeśli tak się stanie to odczekaj trochę ...
Potem wyślij z innego adresu drugi mail. Podpisz się fikcyjnym nazwiskiem (aby ktoś nie zakumał) i opisz, że jesteś handlowcem z dużej (albo co najmniej średniej wielkości) firmy. Sprzedajesz podobne (bez napędu) sprzęty od 5 lat. Masz duże doświadczenie w handlu i jeśli są zainteresowani zwiększeniem eksportu to byłbyś wdzięczny za jakiś cennik oraz warunki handlowe, gwarancyjne i info o posiadanych certyfikatach (UE).
Wtedy Twoje szanse na otrzymanie odpowiedzi znacznie wzrosną :)

Powodzenia !

Toro napisał/a:

Z innych ciekawych rzeczy znalazlem bike pushers - pchajaca przyczepke do roweru z kolem napedzanym elektrycznie.


Podobny patent robi polski producent z Podhala :)


I jeszcze jedno mi się tak narzuca:
Te parametry deskorolek podane na Ich stronie ... jakieś takie naciągane... Ale specjalistą nie jestem.
Niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą:
Np. model z silnikiem 800W (gdzie Oni taki wcisnęli ?)
Pakiet 36V12Ah (całkiem spory - faktycznie z tyłu widać niezłą skrzynię :)
Prędkość do 32km/h (hmmm.... przy takim napięciu i mocy to niemal jak rower który jednak ma zdecydowanie większe koła ...)

Co sądzicie ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 10 Lut, 2010   

Można to osiągnąć bez problemu, ale długo się nie pojeździ. Szacuję tak na 30 - 45 minut jazdy.
 
 
Toro
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Troche niedokladnie okreslilem modele. Chodzi mi o te dwie deski na samym dole strony - wersje terenowe. http://www.rokitscience.co.uk/
Jedna z nich ma baterie olowiowe druga litowe.
Czy mozna zmienic baterie olowiowe na... no, wlasnie na jaka? Jaki bedzie koszt litowej? Innej niz litowa i olowiowa? Gdzie szukac? Znalazlem na ebay'u te wypasione nowe baterie 36V 15AH LiFePO4, ale czy jest cos tanszego?
Czy mozna taki aku olowiowy doladowywac w dowolnej chwili? Tzn. jade sobie do znajomych i podlaczam deske do ladowania na 1/2h? Czy to skroci zywotnosc baterii?
Gdybym mial sama deske (deck, kolka z truckami) to jaki jest koszt silnika, sterowania i baterii?

pozdr
Piotr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group