ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rama FALCON - dyskusja ogólna
Autor Wiadomość
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

https://www.facebook.com/...?type=3&theater
Do środka weszło 20S11P i sterownik
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

sterownik 1500W? Ile wazy calosc oraz sama rama osobno?
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 16 Sie, 2017   

Czy do wolnobiegów jednorzędowych stosujecie jakiś dedykowany łańcuch ?
Obecnie mam jakiś standardowy łańcuch do napędów wielorzędowych i potrafi się on omsknąć / przeskoczyć przy mocniejszym nacisku na pedały.
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Czy jest gdzieś dostępny dokładny rysunek techniczny ramy Falcon? Mój kolega jest dobrym spawaczem, może by mi pospawał taką ramę :)

---edit----
Rama Falcon to jest Polska myśl techniczna, czy to zostało zapożyczone skądś? Bo widziałem na forum temat, już nie pamiętam gdzie, jak gościu sprzedawał cały komplet, bo nie miał czasu, czy cierpliwości złożyć i pisał, że to zakupił w Niemczech ( nowe ), a rama była jak nie identyczna, to bardzo podobna.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Panowie mam takie pytanie jaką macie odległość w falkonach od górnego "szczytowego" położenia platformy pedału do góry siodełka
wiem że co użytkownik to pewnie ma na innej wysokości siodełko ale tak dla osoby 180cm jak to u was wygląda
 
 
KrzysiekEV 
stażysta
KrzysiekEV


Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

Ja mam 170 wzrostu i min. odległość do środka siodełka to 46 cm , ale prawie nie da się pedałować.
102 cm w spoczynku od siodełka do ziemi , wyżej nie dam bo już na palcach stoję .
 
 
Azazel 
początkujący



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 46
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018   

henio napisał/a:
Czy jest gdzieś dostępny dokładny rysunek techniczny ramy Falcon? Mój kolega jest dobrym spawaczem, może by mi pospawał taką ramę :)

---edit----
Rama Falcon to jest Polska myśl techniczna, czy to zostało zapożyczone skądś? Bo widziałem na forum temat, już nie pamiętam gdzie, jak gościu sprzedawał cały komplet, bo nie miał czasu, czy cierpliwości złożyć i pisał, że to zakupił w Niemczech ( nowe ), a rama była jak nie identyczna, to bardzo podobna.


Z tego co się orientuje to jest spawana z kilku różnych stopów stali dobranych przez lata doświadczeń. Sam spaw nie będzie największym wyzwaniem w tej konstrukcji. Trzeba jeszcze turbo precyzyjnie ustawić oś korby jak i oś widelca. Inaczej to może się okazać wielką klapą ;) Ale jakbyś się jednak na to zdecydował mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi przemyśleniami i zdjęciami projektu.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

KrzysiekEV napisał/a:
odległość do środka siodełka to 46 cm , ale prawie nie da się pedałować.


no to mnie zdziwiłeś myślałem że jest to dopracowane

szkoda ze nikt inny sie nie wypowiedział widać chyba tylko Ty masz falkona :roll:

no nic dzięki :wink:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Przemek, to jest rama zjazdowa, nie trekingowa i jest, delikatnie mówiąc, dyskusyjne oczekiwanie po ramie o geometrii zjazdowej geometrii szosowo-trekingowej ;)
W takich ramach nie można prostować nóg całkowicie bo w terenie nie nie będziesz w stanie się podeprzeć w kluczowym momencie i kalectwo. Musi być niska, każda jedna (nie tylko falcon).
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Tas ja wiem że nie była stożona z myślą jazdy po bułki, ale fajnie ze się odezwałeś, jeździłem na twoim "rowerze" i jakoś nie zapamiętałem trudności w pedałowaniu pewnie przez to że ważniejsze było dawanie w "palnik"
no ale jak sie dołączyłeś to podaj proszę jak jest w twoim ustawieniu z tą wysokością platformy pedała do siodełka
 
 
henio 
brygadzista


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 286
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

@Przemek,
Czyli masz problem z pedałowaniem w swoim Falconie? Dobrze rozumiem?
 
 
tomili 
początkujący


Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 4
Skąd: Podlaskie
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018   Re: Rama FALCON - dyskusja ogólna

tas napisał/a:
Temat dedykowany dyskusji na tematy zwiazane z Polską ramą FALCON
https://www.facebook.com/...36676356449764/



Witam wszystkich,
jest to mój pierwszy post na tym forum. Będąc pod wrażeniem wiedzy i pomysłów m.in. tutaj prezentowanych, od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy własnego mocnego ebike'a (na ramie falcon). Jednak nie daje mi spokoju kwestia w czym tak naprawdę tkwiłby problem przy ew. próbie zalegalizowania/rejestracji takiego pojazdu. Przecież w większości składa się on z fabrycznych komponentów moto czy rowerowych? Gdyby ktoś zorientowany mógł to wyjaśnić byłbym wdzięczny.
TL>
_________________
TomiLi>
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Bylo wielokrotnie.
To jest POJAZD a nie rower.Po drogach publicznych nie możesz jeździć byle czym z dowolnym siknikiem i dowolną konstrukcja.
A pojazdów typu SAM nie zarejestrujesz, nie przejdzie badan homologacyjnych.
Chyba ze to bedzie rama z pedalami i z osprzętem elektrycznym 250 W, wtedy jest to b.ciezki rower ale rower i rejestracja/homologacja/ubezpieczenie nie dotyczy.
A pojazdem możesz jeździć testowo jedynie po swoim terenie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tomili 
początkujący


Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 4
Skąd: Podlaskie
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Bylo wielokrotnie.
To jest POJAZD a nie rower.Po drogach publicznych nie możesz jeździć byle czym z dowolnym siknikiem i dowolną konstrukcja.
A pojazdów typu SAM nie zarejestrujesz, nie przejdzie badan homologacyjnych.
Chyba ze to bedzie rama z pedalami i z osprzętem elektrycznym 250 W, wtedy jest to b.ciezki rower ale rower i rejestracja/homologacja/ubezpieczenie nie dotyczy.
A pojazdem możesz jeździć testowo jedynie po swoim terenie.


To ogólnie wiedziałem,
ale chodziło mi bardziej jakie warunki muszą być spełnione aby taki pojazd przeszedł stosowne badania techniczne np. do zarejestrowania jako motocykl. Albo przez analogię z jakiego konkretnie powodu ten akurat pojazd (na ramie falcon) takich badań nie przejdzie.
_________________
TomiLi>
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Bo już nie można rejestrować pojazdów typu SAM. Jedyna szansa na legalny pojazd, to kupić taki z homologacją (motocykl, skuter) i przerobić na elektryczny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group