ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Składam swój pierwszy rower
Autor Wiadomość
kozak1990 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   Składam swój pierwszy rower

Witam. Potrzemuje pomocy w złożeniu komponentów. Myślałem że podołam. Ale jednak mnie to przerosło. Jest to mój pierwszy tego typu projekt. Zwykle kupywałem używane rowery. A teraz mam problem:

Na tą chwile mam:
http://allegro.pl/rama-26...yZGE3ZmU1OTY%3D

Rama 26 KOBA BIG SENTIERO 26 100MM XC rozmiar 18 cali ( rura podsiodłowa 46cm) mam 182cm wzrostu i wydaje mi się być idealna.

Do ramy kupiłem ten dumper
http://allegro.pl/sr-sunt...1OTY3Mzk2Yzg%3D

Proszę o pomoc w doborze sterów supportu i amortyzatora z przodu. Chciałbym złożyć bazę w jak najmiejszych pieniądzach. Mam w domu klamkomanetki Deore ze wcześniejszego roweru koła 26 cal bezdętkowe niestety nie mają możliwości zalożenia hamulców tarczowych. Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

łatwiej by było gdyby mieliśmy wiedze co w tą bazę wsadzisz elektrycznego i jaką kwotę chcesz wydać globalnie . Stery z obrazka nikt ci ze 100% pewnością nie wskaże konkretnego produktu musisz najpierw za pomocą suwmiarki określić jaki rozmiar ci jest potrzebny a następnie wybrać producenta a jeśli ma to być baza pod e-bike mocy powyżej 500W to raczej nie oszczędzaj na jakości podobnie sprawa ma się z amorem na przód wybieraj raczej nie najtańsze z szitlitu bo przy prędkościach jakie rozwijać będziesz na e-bike raz że nie zapewnia ci pewnego prowadzenia a dwa rozpadnie się w trymiga wybierz coś z klasy XC / DH powietrzno olejowe lub olejowe ja bym jednak w tarcze uderzył przynajmniej na przód zwłaszcza gdy miejscem docelowej zabawy ma być las/górki/teren jeśli myślisz nad dojazdem wyłącznie do szkoły/pracy v-brejki będą ok zaplecenie obręczy w odpowiednie piasty to nie problem tylko koszt
 
 
kozak1990 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

rower będzie bardziej rekreacyjny. Do jazdy po mieście plus lekki teren. Nie mam zamiaru nim skakać :P bardziej ścieżki rowerowe w lesie.
 
 
kozak1990 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

jeśli chodzi o rower chciałbym się zamknąć w cenie 1500zł. Przyoszczędzę na oponach i manetkach, napinaczu bo mam dobry deore, przerzutce przedniej też deore mam. W starym rowerze mam santoura olejowo powietrzengo ale niestety blokada nie działa (podejrzewam że naprawa wyjdzie drożej jak zakup drugirgo). Myslałem żeby z przodu v-brake założyć ( w ten sposób przyoszczędze bo mam w starym rowerze. W późniejszym czasie wymienie na tarcze). A na tył nowy tarczowy mechaniczny ( rama wymaga tarczowych). Mój stary rower to Kellys XC Cross country. Niestety rama jest lekko pęknięta i by nie przezył elektyfikacji. Co się da to przełoże z niego. Aktualnie na ten projekt wydałem 650zł. mam dospozycji jakieś 800zł. Jeśli chodzi o elektryfikacje to myślę że w 2,5 tys zł powinienem się zmaknąć. Finalnie wydam 4 tys zł
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

Jeśli masz takie rekreacyjne założenie to ta rama jest trochę zbyt kozacka ;P może uderzaj w legalne zestawy 250W i max 48V i nie musisz sie obawiać pana władzy ani osprzętu wysokiej klasy ładować( choć moim zdaniem grzechem jest mniej niż 1kW w taka ramę wsadzić ;)
 
 
kozak1990 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

chcę zrobić dobrą baze :P Może mi się odwidzi i zapragnę czegoś mocniejszego :grin: . Możesz mi powiedzić jakie koszta są związnane z tym 1kw? :P
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

silnik około 600-700 sterownik 200-250 manetka wyswietlacz czujniki i inne prepiteta do 400-500 bateria tu zalezy wiele od jej wielkosci (pojemnosci) kolega Glober składa bidony i takie chyba najlepiej by sie wpasowały w twoja rame , najdroższe 48v 17,5ah ma po 1600 z ładowarka ale sprawdz czy ceny aktualne
 
 
kozak1990 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

do przemyślenia.
 
 
kozak1990 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

w opisie aukcji podane są wymiaryPod tarcze

Wkręcany suport BSA 73 mm

Kolor: Czarny, anodyzowany

Specyfikacja montażu dampera: 165mm Tulejki 22,2 x m8 45,8 x M8

Średnica sztycy: 31.6mm

Stery: Tapared, 1.1/8 ; 1.5", pół zintegrowane 44/56

Czy mógby ktoś mi podać jakieś polecane modele cześci pod te dane
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

Orientacyjnie podałem ci orientacyjne koszty zakupu nowych elementów pod 1kW instalacje możesz z tego urwać sporo kupując prawie nowe lub praktycznie nowe mało używane podzespoły na forumowej giełdzie trafiają sie okazje . Co do sterów sam stosuje stery FSA i sie nie zawiodłem na nich a że wymiary masz teraz tylko iść do sklepu i dokładnie takie kupić marka to już twoje widzimisię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group