ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BMS Jak wyłączyć
Autor Wiadomość
Lisu 
młodzik


Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 50
Skąd: Opole
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   BMS Jak wyłączyć

Witam, kupiłem już jakiś czas temu baterie na tym forum razem z bmsem. Z powodu finansowych bateria stała i się kurzyła. Postanowiłem ją dzisiaj naładować, po naładowaniu bms cały czas świeci a ledy generują ciepło. Jest jakaś możliwość zeby wyłaczyć ledy w tym bmsie? Czemu ledy wczesniej nie swiecily a teraz po naładowaniu cały czas świecą?

link do bateri: https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=103719&highlight=#103719
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   Re: BMS Jak wyłączyć

Lisu napisał/a:
Czemu ledy wczesniej nie swiecily a teraz po naładowaniu cały czas świecą?

Bo jest rozbalansowany pakiet. Nie ma co gdybac, woltomierz w dlon i sprawdz napięcie kazdego segmentu.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
yasha 
początkujący


Dołączył: 04 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Dokładnie tak jak napisał kolega wcześniej - bierzesz woltomierz i mierzysz - jak trzeba ładowarkąmodelarską (lub regulowanym zasilaczem laboratoryjnym z możliwością ustawiania prądu i napięcia) wyrównujesz pakiety do takiego samego poziomu - różnica 0,05 V max. Ja to tego używałem ładowarki modelarskiej Turnigy Accucel 6 - ma funkcje STORAGE - ustala napięcie pakietów na poziomie 3,8V. Możesz też zostawić aku na bms-sie - po kilku doładowaniach wyrówna go ale będzie to trwało sporo czasu
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Lisu napisał/a:
Czemu ledy wczesniej nie swiecily a teraz po naładowaniu cały czas świecą?


Jesteś pewny, że nie świeciły? Wg mojej wiedzy, w sprawnej baterii wszystkie diody powinny się zapalić przed zakończeniem ładowania. Oznacza to, że wszystkie cele osiągnęły 4.17V i BMS rozpoczął proces rozładowywania cel do tego właśnie napięcia (przez chwile ładowarka będzie jeszcze ładowała i BMS będzie "przegrywał", ale w końcu ładowarka się wyłączy). Dzięki temu po zakończeniu ładowania i balansowania wszystkie cele mają 4.17V. Jeśli któraś dioda się nie zaświeciła, oznacza to że ta cela nie może zostać zbalansowana. Można wtedy ponowić ładowanie, ale jak się sytuacja będzie powtarzać, to należy sprawdzić baterię i ewentualnie doładować pojedynczą cele... albo uznać, że bateria już dokonuje żywota.
Podsumowując:
Jeśli wszystkie diody się świecą a po jakimś czasie gasną - jest dobrze.
Jeśli diody po naładowaniu nie świecą - ładowarka nie doładowuje, albo ładowanie zostało przerwane. Niedobrze (jeśli sytuacja będzie się powtarzać)
Jeśli nie wszystkie diody się zaświecą, a ładowanie się skończyło - jest jakiś problem z baterią. Niedobrze (jeśli sytuacja będzie się powtarzać).
 
 
Lisu 
młodzik


Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 50
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Troche spanikowałem i dałem od razu posta :mrgreen: Po zakonczeniu ładowania wszystkie ledy się świeciły czyli dobrze ale świeciły tak jeszcze przez godzine wiec sie wystraszyłem :razz: Dzięki madejp za uświadomienie do czego służą te ledy bo tak na prawdę do końca nie rozumiałem po co ich aż tyle :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group