ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Układ MC33035 poszukiwany
Autor Wiadomość
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   Układ MC33035 poszukiwany

Witam!
Do przejętej od kolegi 7h7 motorynki muszę zrobić sterownik. Zdecydowałem się na układ opublikowany przez kolegę Arekk. Niestety układ MC33035 jest w tej chwili niedostępny w TME. Może ma ktoś do odsprzedania 1 sztukę tego układu? Będę niezmiernie wdzięczny bo chciałbym już zacząć część elektryczną tego projektu.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

W ostateczności może ta oferta cię zainteresuje, koszty porównywalne z kupnem w Polsce http://cgi.ebay.pl/IC-MC3...=item27a0667121
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Cena niezbyt podobna. Przy kupnie w TME z innymi potrzebnymi elementami (diody i tranzystory FET) koszt przesyłki całości wychodzi taniej.
Raczej liczyłem, że została Wam jakaś zbędna sztuka po budowie własnych sterowników.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Rozumiem, dlatego napisałem "w ostateczności" ;)
Jak dla mnie układ trochę zbyt drogi, by robić większe zapasy, niestety nie pomogę. Orientowałeś się może w TME kiedy mogą je mieć? Coś tam jeszcze planowałem na tym układzie popełnić i szkoda by było, gdyby był nie do kupienia w Polsce.
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Narazie wysłałem do nich zapytanie i czekam na odpowiedź.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lut, 2010   

A nie lepiej kupić gotowca za 70 zł?
Ja też jestem na etapie przerabiania czegoś podobnego i czekam, bo dopiero w marcu w PHU MAGMA mają mieć stery 500W 24V a takowe zasilanie zaplanowałem.
 
 
mikews
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lut, 2010   

Pewnie że lepiej, tylko że w tej motorynce kolega 7h7 wsadził dwa silniki 24V 300W. Jakby nie patrzeć to przy 24V oba będą miały 600W a przewoltowane na 36V jakieś 900W, chyba że nie umiem liczyć. Takich sterowników nie widziałem dlatego muszę złożyć coś innego. Padło na sterownik Arka a scalaka na razie brak.
Ostatnio zmieniony przez Wto 16 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lut, 2010   

Zamień to na jeden silnik 500W. Prostsza konstrukcja, jeden sterownik za 70 zł.
Spróbuj na początek normalne zasilanie 24V. Powinno spokojnie polecieć 25 km/h. Zależy to jeszcze od przełożenia. Robiłem kilka przewoltowanych pojazdów, ale stwierdziłem, że i tak nie jeżdżę z maksymalną prędkością, bo trochę strach i w sumie te 25-30 km/h i tak w zupełności wystarcza a nadmiar akumulatorów można połączyć równolegle dla zwiększenia zasięgów.
Zresztą rób jak uważasz ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group