ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdzanie stanu baterii po zimie w 16s10,5p 67V 34Ah
Autor Wiadomość
acmen 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 25 Kwi, 2018   Sprawdzanie stanu baterii po zimie w 16s10,5p 67V 34Ah

Przeprowadziłem test swojej baterii 67V 34Ah wg poradnika Tasa: https://youtu.be/BtvBIBoEjBs
Wszędzie pięknie równo po 4,18 a jedna sekcja 0…


Teraz pytania:
1. czy mam podładować tą jedną zerową sekcję osobno ładowarką modelarską, w nadziei że nie będę musiał szukać i wymieniać 1 celi? Do mojego akumulatora 16p10,5s mam ustawić 4,2V 1A?
2. Jeśli będę musiał ją wymienić, to czy jest szansa bez rozwalania blach na wyłapanie jej np. kamerą termowizyjną? Mogę taką pożyczyć? Jeśli tak to jak to zrobić?
4. Chciałbym dokupić cele przed wolnymi majami te zielone to Panasonic NCR18650B 3400mAh Li-ION 3,7V a te czerwone macie pomysł co to jest? I w sumie dlaczego mam baterie złożone z dwóch różnych celi? Tak powinno być? Czy dokupowywane ogniwo ma być nowe?

5. Zamawiałem baterię 16s, dziś dostając się do BMSa przeliczyłem je i okazało się że składają się z 168 sztuk celi… co daje 10,5 na 1 sekcję…. czyli mam baterię 16s10,5p?
_________________
Felt redemption 3 HUB:
Sabvoton SVMC72100 (M)
Mxus v3 3K-Turbo 16x4T
67V 16s16p Sanio GA
EV Computer Felga 21x1,60 Continental TKC 80 Twinduro 2.50-21
Giant Yukon FX 2 MID:
TSDZ2 750W
13s5p 48V 17,5Ah 840Wh Sanyo NCR18650GA
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 25 Kwi, 2018   

Od kogo masz tę baterię? być może wykonawca dał nowe koszulki na część ogniw i dlatego są czerwone, musisz dotrzeć do ktoregoś gdzie będzie widać czy jest głatkie- nowa koszulka czy to zupełnie inne ogniwo, jeśli miało być z nowych ogniw nie z demontażowych no to raczej nie jest.
Ten zero V segment musisz zlokalizować, wiesz gdzie jest na wtyczce do bmsa to teraz zobacz gdzie do aku prowadzę te 2 kabelki gdzie na wtyczce jest zero volt. Niestety musisz calość tego opakowania zdjąć inaczej nie dojdziesz do tego no chyba, że akurat się uda z tego co już rozdarłeś, potem sprawdź czy gdzieś zgrzew puścił czy jak ale to raczej cała sekcja do wymiany bo jak już ma zero v to już kosz no chyba, że akurat połączenie się zerwało i tylko kabelek do bms może się przetarł a sam sement ma napięcie ok, musisz zmierzyć .
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 25 Kwi, 2018   

Najpierw sprawdz napiecie przed tą zerowa i po tej serowej. Moze jest tam 8,38 V a tylko kabelek balansera się urwal, upalil, nie styka złącze.
Jesli zaś to jest prawdziwie 0 cela, to trzeba wyjac caly segment do pomierzenia ale zapewne do wymiany. Nie mozna wykluczyc uszkodzenia BMS.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
acmen 
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

Macie racje kwestia zerwanego kabelka, już naprawione. Cała bateria trzyma idealnie w każdej sekcji równo po 4,18 po roku użytkowania. Akumulatory z odzysku więc pewnie czerwone koszulki tak jak mówicie to nowe koszulki. Cieszę się niezmiernie bo weekend majowy mam zamiar spędzić na rowerze :-) )) a nie serwisując.
_________________
Felt redemption 3 HUB:
Sabvoton SVMC72100 (M)
Mxus v3 3K-Turbo 16x4T
67V 16s16p Sanio GA
EV Computer Felga 21x1,60 Continental TKC 80 Twinduro 2.50-21
Giant Yukon FX 2 MID:
TSDZ2 750W
13s5p 48V 17,5Ah 840Wh Sanyo NCR18650GA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group