ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Amortyzator s crossa do ramy ala vector
Autor Wiadomość
marcinxp 
początkujący


Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 3
Skąd: Gostyń
  Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   Amortyzator s crossa do ramy ala vector

mam pytanie czy ktoś próbował wstawić zawieszenie z crossa 125 cm do ramy falcon / vector ?
wiem wiem waga jest większa ale ile ? wydaje mi się ze było by to bardziej niezawodne i w razie usterki wymiana na nowy mało kosztowne.
typowo rowerowe do 500 zl = duze luzy mały skok i delikatna budowa...
pytanie ile kg było by więcej na przodnim kole.. i jaki mial by to wplyw na jazde...
rower miałby być na miasto krawężniki dziury w drodze nic poza to...

e4a6b76643219afd8011ca0a8f9b.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 400 raz(y) 1,13 MB

 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   

jeśli zamontowałbyś zawieszenie od motocykla to i koło z mocnym hamulcem ( jak na e-bike moze nawet za mocnym )masz rozwiazane od reki ale czy taki zestaw nie bedzie za .. "ciężki" dla falcona/główki ramy? może z mniejszych pojemności 50-80cc lagi bardziej by "siadły" e-bikowej ramie
 
 
marcinxp 
początkujący


Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 3
Skąd: Gostyń
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   

Taki cross 125cm waży 75kg.. więc było by ok jak by udało to dać do ebika który finalnie do 50/60kg było by optymalnie.
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Warto w przypadku kiedy robisz naprawde mocarny sprzęt z potężnym akusem i wielkim silnikiem typu mxus 5k, qs273 lub gdy poprostu skladasz z tego co masz i tniesz koszty. Do słabego sprzętu bym osobiście nie zakladał bo zrobi sie słabo jezdzący kloc a nie rower.
 
 
marcinxp 
początkujący


Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 3
Skąd: Gostyń
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Chodzi tylko o to że zamiast dampera rowerowego ktory waży 3kg dam lagi z Moto i tarcze Moto na przód reszta "bez zmian" Pytanie ile kg będzie różnicy. Z tego co znalazłem to same lagi ważą ok 4kg.. więc chyba nie taka duża różnica będzie... Cieszko znaleźć informacje ile waży takie zawieszenie z Crossa 125cm... Ale z zalorzenia nie może być mega cieszkie... A napewno bardzie mocarne :) no i czy będzie się coś uginać bo zero regulacji będzie heh
 
 
2E 
początkujący


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Ale po co wpychać lagi od moto ? Są amortyzatory przednie do rowerów enduro freeride downhill które nie ważą więcej niż 3 kg i zniosą praktycznie tyle samo. Popatrz na Rock Shox Boxxer, Marzocchi 888, Suntour Rux, Manitou Dorado - to te dwupółkowe.
Jedno półki też nie zgorsze pod względem sztywności a są jeszcze lżejsze mają za to odrobinę mniej skoku - maks 190 mm - Suntour Durolux, Rock Shox Totem, Rock Shox Domain... no jest trochę tego. Tarcze hamulcowe możesz tam montować do 203 mm a i 210 niektórzy pakują.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group