ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytan s3000 mxus 3k
Autor Wiadomość
SoCraZy 
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 21
Skąd: Jaslo
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   Kilka pytan s3000 mxus 3k

Witam. Czy posiada ktoś zestaw s3000 ze sklepu ebiker ? Mam pytanie odnośnie tego czy rower będzie miał taki moment aby poderwać przednie koło samą manetka ? Jest tam sterownik 48v 60A, silnik mxus 3k turbo.
Zależy mi na w miarę mocnej maszynie (dużo jeżdżę na jednym kole , chciałbym aby rower był w stanie sam się poderwać). Równie dobrze mógłbym złożyć rower z innych podzespołów ale nie wiem jak dobierać komponenty a tu jest calutki zestaw już gotowy.

I jeszcze pytanie które mnie nurtuje, skoro watt to jest v razy A to czy gdy podamy na silnik 48v 60A to silnik będzie miał taką samą prędkość maks i moment jak gdybyśmy podali 60v i 48A ?
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   Re: Kilka pytan s3000 mxus 3k

SoCraZy napisał/a:
Witam. Czy posiada ktoś zestaw s3000 ze sklepu ebiker ? Mam pytanie odnośnie tego czy rower będzie miał taki moment aby poderwać przednie koło samą manetka ? Jest tam sterownik 48v 60A, silnik mxus 3k turbo.
Zależy mi na w miarę mocnej maszynie (dużo jeżdżę na jednym kole , chciałbym aby rower był w stanie sam się poderwać). Równie dobrze mógłbym złożyć rower z innych podzespołów ale nie wiem jak dobierać komponenty a tu jest calutki zestaw już gotowy.

I jeszcze pytanie które mnie nurtuje, skoro watt to jest v razy A to czy gdy podamy na silnik 48v 60A to silnik będzie miał taką samą prędkość maks i moment jak gdybyśmy podali 60v i 48A ?


Nie mam tego zestawu ale mam dokladnie ten sam silnik (wersje 16x4). Aktualnie ustawiony na 4 kW. Na kolo to on wstaje bez zadnych problemow, nawet zbyt ochoczo, trza bardzo uwazac z manetka przy ruszaniu i malej predkosci :) Ale ze ja jestem lekki (70 kg), nie wiem jak bedzie jesli jestes lepiej zbudowany :) . Moja wersja silnika osiaga jeden 1 km/h na 1 V zasilania. Przy 48 V oznaczalo by to troche mala max predkosc 48 km/h. Mozesz wziasc wersje z szybszym nawojem ale to z kolei ograniczy moment obrotowy i utrudni wstawanie na kolo. Moim zdaniem 48V to troche marnowanie mozliwosci tego silnika. Ja mam 72V.
Zobacz sobie opis na sklepie Tasa: jest tam ile Nm na amper maja poszczegolne nawoje. Nie ma natomiast wyszczegolnienia ile km/h na Volt jest na kazdym, tylko RPM/V w jakis dziwnych jednostkach "Kv". Chyba Tasa blad, zara do niego napisze, zeby sie temu przyjrzal.

https://nexun.pl/shop/silniki-elektryczne/88-mxus-v3-3k-turbo-3000w-45h-16x4-tyl.html

Generalnie jak mialem go ustawionego na 3 kW to tez z wheeli nie bylo zadnych problemow. Tyle, ze jak mowie ja mam baterie 72V nie jestem w stanie powiedziec jak sie to bedzie zachowywac na instalacji 48V. Niech sie inni bardziej doswiadczeni forumowicze wypowiedza.
Pozdrawiam
 
 
furifurius 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 138
Skąd: Ustka/Leixlip(IRL)
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   Re: Kilka pytan s3000 mxus 3k

Tas, chyba miales za duzo spamu na PW skrzynce i ja wylaczyles :)
Jak to czytasz, zerknij na swoj sklep i dodaj informacje ile jest km/h na Volt przy kazdym z nawoi w:

https://nexun.pl/shop/silniki-elektryczne/88-mxus-v3-3k-turbo-3000w-45h-16x4-tyl.html

Ulatwi to ludziom dokonywanie wyboru
Pozdrawiam
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   

furifurius, ale km/h/V zależą od średnicy koła. Weź sobie przemnóż Kv * rozmiar koła * 2.51/100 * 3.14 * 3.6 / 60 (w skróci Kv * rozmiar * 0.0047) i dostaniesz km/h.
 
 
SoCraZy 
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 21
Skąd: Jaslo
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   

Panowie panowie, ale o prędkości maksymalnej nie mówmy bo cudów mi nie trzeba to 50 jest wystarczające 😃😃, wręcz idealne , bardziej mi na mocy zależy,
Ale muszę mieć kopa przez kilkanaście/kilkadzidsat sekund żeby szybko przyspieszyć a później jechać sobie swoim tempem więc jeśli nawet do sterownika 48 podpiąl bym 60v to przecież używał bym tego tylko chwilowo więc sterownik się nie przegrzeje ? Pytałem na ebiker i dostałem info że 72v przegrzeje sterownik a tu będzie 60 i jak pisałem tylko chwilami, chyba że czegoś nie rozumiem.
To może zróbmy inaczej, pomożcie mi dobrać sterownik do mxusa na 72v ale żeby był kompatybilny z takim wyświetlaczem jak w c3000 (znalazłem na innej stronie identyczny tylko na 60/72v) bo ten podobno nie będzie działał na 72v, a bardzo Mi zależy na tym lcd i wszystkich funkcjach. Może tak będzie prościej
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   

SoCraZy, ale podnoszenie napięcia nie wiąże się z przegrzaniem sterownika, a przebiciem na kondensatorach elektrolitycznych albo mosfetach więc wystarczy tylko moment ;) . Sterowniki na 48V mają najczęściej elementy wytrzymujące 60V, ale to tylko najczęściej, poza tym oznacza, że możesz dać maksymalnie baterię 16S, bo ona ma maksymalnie ok. 59V.
 
 
SoCraZy 
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 21
Skąd: Jaslo
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   

Rozumiem, a więc zmiana tematu, szukam pomocy w znalezieniu sterownika 72v (no ewentualnie te 60) aby miał te funkcje i można było go połączyć z tym :)
https://sklepebike.pl/mobile/pl/p/DISPLAY-WYSWIETLACZ-KT-LCD-3-72V/1174
Już nie mówię żeby wtyczki pasowały bo z tym sobie poradzę, ale żeby było na zasadzie podłączam i wszystko działa 😃
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   

jesli chcesz bezwzglednie wyświetlacz KT LCD3 tonajprostsze wyjscie szukaj sterowników z serii KT
 
 
SoCraZy 
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 21
Skąd: Jaslo
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   

Mógłbym prosić o sklepy internetowe z takimi sterownikami, znalazłem tylko dwa w sumie w których były sterowniki powyżej 1500W i nie potrafię znaleźć innych sklepów :cry:
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 09 Maj, 2018   Re: Kilka pytan s3000 mxus 3k

furifurius napisał/a:
Tas, chyba miales za duzo spamu na PW skrzynce i ja wylaczyles :)


Tas jest na innym forum, jak i 80% innych aktywnych forumowiczów z tego forum.
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   Re: Kilka pytan s3000 mxus 3k

SoCraZy napisał/a:
Witam. Czy posiada ktoś zestaw s3000 ze sklepu ebiker ? Mam pytanie odnośnie tego czy rower będzie miał taki moment aby poderwać przednie koło samą manetka ? Jest tam sterownik 48v 60A, silnik mxus 3k turbo.
Zależy mi na w miarę mocnej maszynie (dużo jeżdżę na jednym kole , chciałbym aby rower był w stanie sam się poderwać). Równie dobrze mógłbym złożyć rower z innych podzespołów ale nie wiem jak dobierać komponenty a tu jest calutki zestaw już gotowy.

I jeszcze pytanie które mnie nurtuje, skoro watt to jest v razy A to czy gdy podamy na silnik 48v 60A to silnik będzie miał taką samą prędkość maks i moment jak gdybyśmy podali 60v i 48A ?

Na tej stronce
http://www.ebikes.ca/tool...6i&blue=N-m&k=1
jest fajny symulator, jest tez mxus 4T , musisz tylko zjechac na dol i kliknac show all, potem wybrac mxus 4504. W pozycji kontroler wybierasz ile amper zamierzasz ciagnac z baterii, ile puscic w fazy, nastepnie w pozycji bateria wpisujesz napiecie swojej bateri, ustawiasz jaki masz rozmiar koła, moc ludzka mozesz dac 0, a w opcjach wykresu mozesz zmienic na lbs thrust. Klikasz symulacja i widzisz jaki bedziesz mial ciąg i prędkość przy swojej baterii i rozmiarze kół, mozesz rożne scenariusze sam zasymulowac bo tego czy Ci bedzie szedł na koło to na sto % nikt Ci nie powie bo to zalezy od wielu czynnikow samej ramy :grin:
Polecam sprawdzony sklep NEXUN, duzy wybor i co wazne fachowa obsluga :mrgreen:
 
 
SoCraZy 
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 21
Skąd: Jaslo
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   Re: Kilka pytan s3000 mxus 3k

furifurius napisał/a:
SoCraZy napisał/a:
Witam. Czy posiada ktoś zestaw s3000 ze sklepu ebiker ? Mam pytanie odnośnie tego czy rower będzie miał taki moment aby poderwać przednie koło samą manetka ? Jest tam sterownik 48v 60A, silnik mxus 3k turbo.
Zależy mi na w miarę mocnej maszynie (dużo jeżdżę na jednym kole , chciałbym aby rower był w stanie sam się poderwać). Równie dobrze mógłbym złożyć rower z innych podzespołów ale nie wiem jak dobierać komponenty a tu jest calutki zestaw już gotowy.

I jeszcze pytanie które mnie nurtuje, skoro watt to jest v razy A to czy gdy podamy na silnik 48v 60A to silnik będzie miał taką samą prędkość maks i moment jak gdybyśmy podali 60v i 48A ?


Nie mam tego zestawu ale mam dokladnie ten sam silnik (wersje 16x4). Aktualnie ustawiony na 4 kW. Na kolo to on wstaje bez zadnych problemow, nawet zbyt ochoczo, trza bardzo uwazac z manetka przy ruszaniu i malej predkosci :) Ale ze ja jestem lekki (70 kg), nie wiem jak bedzie jesli jestes lepiej zbudowany :) . Moja wersja silnika osiaga jeden 1 km/h na 1 V zasilania. Przy 48 V oznaczalo by to troche mala max predkosc 48 km/h. Mozesz wziasc wersje z szybszym nawojem ale to z kolei ograniczy moment obrotowy i utrudni wstawanie na kolo. Moim zdaniem 48V to troche marnowanie mozliwosci tego silnika. Ja mam 72V.


Jeszcze mam pytanie, jakie koła masz ? :)
Znalazłem sterownik, z seri kt, 60v 60A co daje 3600W, myślę że wystarczy żeby mnie poderwać ? 😅😅 lepiej zbudowanym się nie nazwę bo mam tylko kupę tłuszczu, ale takie geny, dieta jest a nie mogę zbić z wagi (aktualnie 90kg )
Koła 26cali, na 24 "glupio" się czuję
Im bliżej zakupów tym więcej pytań...
Do sywrownika można podpiąć trochę więcej volt, ale ładowarki widziałem tylko 60 albo72 a gdybym miał akumulator powiedzmy przykładowo 67,2v to jak ja go naładuje ?
Kolejne pytanie pakiet 16s7/8p przy tym silniku i sterowniku jak wyżej napisałem i ogniwach sony vtc 5 2,6Ah( bo inne chyba mają za mały amperarz) na ile km wystarcza na samej manetce i 20/25kmh ? Zrobię z 50km? Mówię orientacyjnie bł wiadomo nikt tego nie jest w stanie idealnie policzyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group