ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rowerem do Hiszpanii - moja wielka przygoda...
Autor Wiadomość
yorg68 
początkujący


Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Myślenice
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   Rowerem do Hiszpanii - moja wielka przygoda...

Witam :smile:
Planowałem bardzo długo te wyprawę - w końcu
doszła do skutku. Wyprawa oczywiście na e-bajku:
roweremdohiszpanii.blpgspot.com
Pozdrawiam wszystkich elektrycznie zakręconych A w szczególności @glebora - wykonał dla mnie super bateryjke.
_________________
Jeżdżę - bo się uzależniłem.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Poprawiony link, bo zakładam, że autor w drodze nie ma głowy do literówek:

Blog
 
 
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Sob 12 Maj, 2018   

Super :) . Trzymam kciuki. Szerokiej drogi.
_________________
SPRZEDAM Drobiazgi z SZuflady Polecam Lampki CREE
tel. 693 004 127
 
 
vwrafi 
początkujący


Dołączył: 12 Wrz 2018
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 20 Mar, 2019   

Kurcze, fajna ta wyprawa. Ja jestem w trakcie składania roweru. Marzył mi się wyjazd rowerem nad jezioro - dystans około 30km - i powrót rowerem na jednym ładowaniu, dlatego kupiłem akumulator 17,5Ah ( 48V ).

Z ciekawości popatrzyłem ile czasu zajęłoby mi dojechanie nad polskie morze, wyszło mi jakieś 8 godzin pedałowania - według google. Stwierdziłem, że to jednak trochę daleko. A tutaj patrzę i ktoś na elektryku przejechał nie ileś godzin, tylko kilkadziesiąt dni! Szacun. Naprawdę. Szkoda, że wcześniej jakoś nie trafiłem na ten post.

Teraz i mi się zamarzył taki wyjazd. Musiałbym dokupić jeszcze dwie baterie, żeby mieć spokojną głowę.

Muszę nad tym wszystkim ostro pomyśleć. Pewnie potrzebna byłaby drobna przeróbka mojego roweru - dodanie bagażnika i kupno sakw.

Największy problem to urlop w pracy - to trochę hamuje - a kredyt sam się nie spłaci :D

Kiedyś czytałem książkę " Pontonem przez Polskę " - też fajne opowiadanie człowieka, który przepłynął od Krakowa do Gdańska pontonem z marketu. Tutaj widzę podobną przygodę.

Rozumiem, że dystans na bateriach zmniejszył się z zakładanych na początku 200-230km dziennie do 150km ze względu na ukształtowanie terenu, prawda?

Kurcze, testowo chyba wyjadę ( jak już dojdzie do mnie silnik w kole ) nad polskie morze i zobaczę jak to jest. Kusi to bardzo. Jedyny mankament dla mnie, to ładowanie baterii po drodze, nie mam śmiałości pytać o to ludzi.
 
 
grafffik 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Mar, 2019   

do autora termatu
jaki średni zasięg wychodził Ci dziennie na Twoim pakiecie ? jaką ładowakrę (ile A) zabrałeś ze sobą ?
 
 
vwrafi 
początkujący


Dołączył: 12 Wrz 2018
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 23 Mar, 2019   

Hej.

Ja nie jestem autorem, ale wszystkie te informacje znajdziesz na blogu tego pana. Zabrał dwie szybkie ładowarki, nawet chyba opisał jakie. Dziennie robił po 150km, chyba że był jakiś dołek ( zła pogoda, dużo pod górkę ) to wtedy robił 88km.

Mnie generalnie mocno zmotywował, i jak tylko złożę rower to jadę nim nad polskie morze.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   

Mega extra wyprawa.
Ciekawy blog.
A tak na marginesie: mid bafang 36v 350 wat i dał radę tyle tysięcy km zrobić bez smarowania, wymiany wyciągniętego łańcucha czy zębatek :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group