ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Cube epo
Autor Wiadomość
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018   Cube epo

Witam,
Trafił do mnie posiadacz roweru Cube epo ze zuzyta bateria. Próbowaliśmy ja że znajomym rozebrać ( ogniwa znajdują się w specjalnej sztycy od siodelka), ale po około godzinie doszliśmy do wniosku, że nie będziemy ryzykować przebicia ogniwa, a poza tym całość i tak zapewne nie będzie dzialac.
Klient jest zainteresowany przeróbka tego sprzetu na elektryka że zwykłym sterownikiem oraz bateria bidon.
Pytanie: czy ktoś miał z Was już do czynienia z tym wynalazkiem. Czy klasyczny sterownik blcd z wyświetlaczem załatwi sprawę, czy ten tylny silnik to jakoś wynalazek i trzeba wymienić cały zestaw - np na ten od Glebora 350W.
Swoją drogą pogratulować Cube polityki firmy. Po 5 latach nie sprzedają już baterii do tych rowerów i zaproponowali zniżkę na nowy rower :)

cubeepo.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 336 raz(y) 220,52 KB

Ostatnio zmieniony przez Arbiter Nie 27 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018   

Na youtube masz jak ruski takie aku naprawili jeśli nie widziałeś. Silnik to chyba DT Swiss, normalny motor.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018   

Widziałem ten film. Udało nam się zerwać pokrywę baterii, ale dół i ogniwa są oklejone jakas masa. Nie udało nam się wyrwać spodu koniecznego do wyciągnięcia reszty. Dlubanie srubowkrętem 18650 to kiepska sprawa:( przynajmniej ja nie miałem odwagi. Nie chcieliśmy oglądać sztycy latającej po garazu jak rakieta :)
Ten silnik to hallotronowy czy bez halli? Może da się dobrać jakiś sterownik + wyświetlacz z akku i będzie śmiał razem z silnikiem.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018   

Ja tam bym się uparł żeby wykorzystać to miejsce na aku. Jeśli ogniwa są rozładowane to żadenj rakiety nie będzie, nawet nie poiskrzy za wiele ;) A do silnika na bank dobierzesz coś moim zdaniem.
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018   

Silnik trzeba rozebrać i wybebeszyć oraz przerobić żeby działał z zewnętrznym sterownikiem ale rowerek ma fajne wyposażenie i warto go przerobić, oryginał bateria ma 418wh z tego co podają na 36v i zapewne wchodzi tam 40 ogniw :) silnik jest na szybko zamykacz chyba jako ciekawostka, warto się z rowerem pobawić :P
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Śro 30 Maj, 2018   

Co rozumiesz przez rozbiórkę silnika? Nie jest to zwykła przekładniówka? Jest to silnik hallotronowy, czy nie?
Pytam, bo nie wiem czy działać dalej w tym temacie czy odpuścić. Jak mam na ten rowerek zmarnować ze 20 godzin to nie wiem czy chcę zaczynać.
Myślałem o zestawie od chinczyka - sterownik 350W + komputer, manetka i do tego dorobić akku w sztycę.

Co do błyskania przy rozbiórce baterii myślałem raczej o jej przypadkowym przebiciu :) i wtedy mieli byśmy opcję latającego siodełka :D
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 30 Maj, 2018   

No mówię właśnie, że przy rozbiórce nawet jak przebijecie to się nic nie stanie. 20h może wam zejsć na całą przeróbkę, nie wiem czy właściciel będzie potem zadowolony ze wspomagania w porównaniu z fabrycznym. Ja bym się skupił na wymianie aku i resztę zostawł serię.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Śro 30 Maj, 2018   

Pytanie tylko czy to będzie działać jak powinno. Jest kilka pinow wychodzących z baterii. Mam pewne obawy
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 30 Maj, 2018   

System jest zamknięty z tego co wiem i jak nie masz dobrej baterii oryginalnej to raczej przeróbka musowa, nowa bateria silnik trzeba otwrzyć wywalić sterownik i dać nowe przewody, nowy sterownik na zewnątrz i można smigać. Nawet jak terazz dziala to nie wiadomo ile będzie działa bo mała awaria czegoś i itak pozostanie przeróbka .
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Śro 30 Maj, 2018   

Silnik jest z hallami czy bez? Bateria jest kaput
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

na 90% będzie z. Piny wychodzą, bo możliwe, że balanser jest gdzieś indziej np ze sterownikiem. Ew są czujniki temperatury. Ja bym zaczął od sekcji oryginalnego akumulatora, i tak ma iść w śmietnik i tak, a może się conieco wyjaśnić :) Potem można zrobić drugi w jeg miejsce, który i tak będzie przydatny później w modyfikacji, więc jeśli system nie ruszy na nowym akumulatorze, to po prostu idziecie dalej z przeróbką :)
Jeśli jednak zwrócicie się w kierunku pełnej przeróbki, to proponuję szukajcie sterownika, który reguluje siłę wspomagania (np prądem) a nie tylko ogranicza prędkości do której jest wspomaganie.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

No właśnie kurde nie możemy wyciągnąć spodu baterii. Odcięcie boshem uszkodził wszystko. Za cholerę nie chce puścić spod konieczny do wyjecia pakietu
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 31 Maj, 2018   

Poka jeśli możesz fotki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group