ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang 750W - subiektywna opinia po 200km
Autor Wiadomość
mlaster 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Jak często wykonujecie smarowanie bafanga, po jakim przebiegu które części
 
 
Musznik 
początkujący


Dołączył: 28 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Stockholm
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2018   

Czy w waszych bafangach wspomaganie działa płynnie caly czas? Pytam bo u mnie po każdym obrocie korby silnik przerywa i dopiero dalej wspomaga. Czy to normalne ?
 
 
mlaster 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

płynnie nie zaobserwowałem żadnych przerwań w trakcie pracy napędu
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

Zastanawia mnie to co napisał kol. Musznik i wydaje mi się, że mogą być dwie przyczyny takiego działania. Pierwsza to programowa (jest coś spieprzone w programie sterownika-trzeba by to sprawdzić i ew.poprawić w ustawieniach) a druga to awaria mechaniczna systemu PAS (ale wtedy powinien pojawić się kod błędu). Generalnie muszę potwierdzić, że silnik ( i sterownik-podobno sinusoidalny?) działa bardzo płynnie i "miękko" tylko u mnie manetka reaguje z niewielkim opóźnieniem (ale to też może być sprawa programowa- gdyż manetki w moim 8FUN nie było i nie przeprogramowałem sterownika). Innych "niepożądanych" objawów nie zaobserwowałem.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Pon 30 Kwi, 2018   

Musznik napisał/a:
Czy w waszych bafangach wspomaganie działa płynnie caly czas?

Cały czas nie, tylko w pewnym zakresie obrotów korby co wynika z zasady działania i zaprogramowanych ustawień. Patrz np. tu:
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=113022#113022
Musznik napisał/a:

Pytam bo u mnie po każdym obrocie korby silnik przerywa i dopiero dalej wspomaga. Czy to normalne ?

Z takim działaniem nie spotkałem się, a nawet sobie tego nie wyobrażam :)
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Krakusik 
początkujący


Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 04 Maj, 2018   

Musznik napisał/a:
Czy w waszych bafangach wspomaganie działa płynnie caly czas? Pytam bo u mnie po każdym obrocie korby silnik przerywa i dopiero dalej wspomaga. Czy to normalne ?

U mnie, przerywanie występuje jeśli zaczynam bardziej siłowo jeździć pojawia się zarówno na manetce jak i wtedy kiedy wspomagam, mam nadzieję, że jest to jakieś zabezpieczenie silnika, a nie awaria.
 
 
Musznik 
początkujący


Dołączył: 28 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Stockholm
Wysłany: Sob 26 Maj, 2018   

Krakusik napisał/a:

U mnie, przerywanie występuje jeśli zaczynam bardziej siłowo jeździć pojawia się zarówno na manetce jak i wtedy kiedy wspomagam, mam nadzieję, że jest to jakieś zabezpieczenie silnika, a nie awaria.


To o czym wspominasz u mnie występuje tylko przy rozładowanej baterii. Przerwy we wspomaganiu natomiast są cały czas. Na manetce dziala pięknie. Też podejrzewam jakiś problem z PAS (czujnik albo program). Dam znać jak zakupię kabel, może coś się wyjaśni.
 
 
smdrwf12300 
młodzik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 54
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

Update po 1100km :
- Łancuch Accent AC-601 w cenie 19PLN nie wykazuje oznak wyciagniecia ( 0.75 nie wpada w ogniwa )
- koronki ( 4 szt ) : 3 gorskie bez przeskokow , szosowa przy stromych podjazdach i mocy z silnika ponad 300W potrafi przeskoczyc.
- Silnik : przy ciągłej jezdzie z mocami ok 350W robi sie gorący , ostatnio po 135 km w jeden dzien wydaje mi si ze słyszałem jakies stuki przy silnym obciązeniu . Inspekcja głownej zebatki nie wykazala niczego niepokojącego .Przesmarowane nowym smarem i zakrecone ... może miałem omamy słuchowe.
Zasieg na Baterii 16Ah/54V :
- po plaskim 150km
- w gorach ok 70km
 
 
kagemar 
początkujący


Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 20
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

Cześć, mam pytanie co do mocowanie koła tylnego w rowerze. Czy używacie samozamykacza czy starsze rozwiązanie na przymocowanie koła nakrętką?
 
 
funmark 
początkujący


Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 2
Skąd: Ustroń
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Witam, jestem na etapie wyboru silnika. Mieszkam w Ustroniu i zastanawiam się, czy mid czy silnik w kole. Jazda po górach. podobno midy lepiej się sprawują przy podjazdach. Poczytałem wiele na forach i szczerze mówiąc mam mętlik w głowie. Nie zależy mi na prędkościach tylko aby np na Równicę i dalej wjechać bez problemów. Podobno huby nie lubią jechać pod górkę i nadają się głównie do płaskich terenów. Pozdrawiam
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 09 Cze, 2018   

Wjazd na Równicę to dość długi podjazd i hub zapewne może się dość nagrzać tak,że bez czujnika temperatury wjazd może być ryzykowny. Mid nagrzewa się znacznie mniej gdyż stojan jest lepiej chłodzony a i obroty silnika (przez przerzutkę) można utrzymać w lepszym zakresie pracy.
 
 
kagemar 
początkujący


Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 20
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 10 Cze, 2018   

Po zamontowaniu silnika Bafang BBS02 pojawił się problem trzeszczenia korby lub silnika. Dźwięk dobiega od strony silnika/korby. Po 30km pojawił się lekki luz na korbie jak i na nakrętkach mocujących silnik. Oczywiście dokręciłem, dokręciłem również ramienia korby. Dźwięk ucichł jednak nadal słychać trzeszczenie, szczególnie przy ruszaniu i przy wybojach. Nie chce dokręcać na siłe aby gwintów nie zerwać ale wszystkie możliwe nakrętki czy śruby są dociągnięte bardzo dobrze i nie ma żadnych luzów które mogę sprawdzić ręcznie.

Jakieś pomysły co mogę z tym zrobić?
 
 
exif 
początkujący
exif


Wiek: 41
Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 16
Skąd: Ustroń
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

funmark jestem z Cisownicy i mam ten sam problem, czy mid i jazda na czantorię, równicę i stożek, ale za cenę wymian łańcucha, wolnobiegu i dbania o smarowanie, czy silnik w hubie i mniejsze problemy z napędem ale nie jeździć w ostry teren:/
_________________
250W HUB
BBSHD 1000W FATBIKE na sprzedaż
Kona Stinky Mxus 3K in progress
 
 
Kaemus 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

exif napisał/a:
funmark jestem z Cisownicy i mam ten sam problem, czy mid i jazda na czantorię, równicę i stożek, ale za cenę wymian łańcucha, wolnobiegu i dbania o smarowanie, czy silnik w hubie i mniejsze problemy z napędem ale nie jeździć w ostry teren:/


A ja jestem z Cieszyna samego :)

2 lata temu stałem przed tym samym dylematem i padło na mid. Jestem bardzo zadowolony, nie spotkałem podjazdu, którego bym nie pokonał. Monitoruję temperaturę silnika (no, dokładnie to jego okolic) i nie przekroczyłem jeszcze 50 stopni C.

KM.
 
 
Roswell 
młodzik


Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 89
Skąd: Ustroń
Wysłany: Pią 15 Cze, 2018   

Kaemus napisał/a:
exif napisał/a:
funmark jestem z Cisownicy i mam ten sam problem, czy mid i jazda na czantorię, równicę i stożek, ale za cenę wymian łańcucha, wolnobiegu i dbania o smarowanie, czy silnik w hubie i mniejsze problemy z napędem ale nie jeździć w ostry teren:/


A ja jestem z Cieszyna samego :)

2 lata temu stałem przed tym samym dylematem i padło na mid. Jestem bardzo zadowolony, nie spotkałem podjazdu, którego bym nie pokonał. Monitoruję temperaturę silnika (no, dokładnie to jego okolic) i nie przekroczyłem jeszcze 50 stopni C.

KM.


Widzę że w powiecie Cieszyńskim są osoby z podobnymi zainteresowaniami i dylematami życiowymi :mrgreen: Masz wersję 750W ? Jak bym się ładnie uśmiechnął to była by możliwość przejechać się kawałeczek? :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group