ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilanie dla elektrycznej deskorolki pytanie o ogniwa
Autor Wiadomość
kataklysm 
początkujący


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Ldz
Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   Zasilanie dla elektrycznej deskorolki pytanie o ogniwa

Cześć,
zamierzam zbudować sobie elektryczny skateboard, wybrałem już silnik: będzie to SK3 63-74 KV192, ale mam lekki problem z wyborem zasilania.
Pierwsza opcja to pakiet 10S5P zrobiony z Samsunga 18650 25r lub 30q, ale takie zasilanie będzie mnie kosztowało nie mniej niż 700 zł, a dodatkowo połączenie tych ogniw w pakiet będzie problematyczne.
Następny kłopot to jak to ładować? Posiadam ładowarkę EV-PEAK C1-XR 10A 100W, ale nie ma opcji żebym tym ładował cały pakiet. Może ładować po pakiecie składającym się z 5 ogniw? Trochę zabawy, ale jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy.
W związku z tym chciałbym prosić o radę, czy pakować się w budowanie pakietu czy może kupić jakieś lipo?

No i jak ładować?
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   

Do elektrycznej hulajnogi myślę o zasilaniu z 12s lipo z popularnych hardcaseów od Turnigy (5000mAh). Trzy sztuki szeregowo z jakimś bms'em albo przepinanie na 4s (jeden aku) i ładowanie ładowarką modelarską.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 13 Cze, 2018   

Po co wam tyle pojemności w desce? Dajcie mniej ogniw, schowajcie je bardziej. Pakiet podzielić możesz, spokojnie naładujesz.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 13 Cze, 2018   

Kajman, tu jest bardziej kwestia potrzebnej mocy. Na desce dużo częściej przyśpieszasz, więc dobrze dla baterii byłoby, aby prąd pobierany podczas przyspieszania nie był na granicy możliwości baterii. Więc tu dobrym wyborem moim zdaniem będzie Turnigi li-po.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 13 Cze, 2018   

Lub LiFePo4 A123, na zachodzie często używane w deskach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group