ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik BLDC jakie koło kupić? Jak zapleść
Autor Wiadomość
nikodemsz 
początkujący
nikodemsz


Wiek: 28
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 27 Cze, 2018   Silnik BLDC jakie koło kupić? Jak zapleść

Hej, jestem nowym członkiem tego forum i mam nadzieje, że nie zostanę na dzień dobry zjedzony ;p mianowicie... Chce zrobić sobie rower elektryczny, zamierzam kupić silnik BLDC i tutaj pojawiają sie pytania
-Po czym poznać, że silnik ma przekładnie w środku (bo z tego co wiem są też podobne bez przekładni)
-Jeśli mam koło w rowerze 28" to czy muszę kupić silnik pod ten wymiar czy każdy silnik będzie mi pasował?
-Sam chciałbym zapleść silnik na kole i tutaj pytania, jakie koło upić? wiem tylko tyle ze potrzebuje koło o rozmiarze 28 cali. Czy kupuje się samą obręcz i do tego luzem szprychy ? wygląda to tak, że kupuje się całe koło, po czym je się rozmontowuje i montuje się na nim silnik?
Jeśli ktoś chce się na tyle poświęcić to fajnie byłoby gdyby ktoś pokazał mi gotowe koło na które mógłbym zapleść silnik
Pozdrawiam
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 27 Cze, 2018   

silnik z reguły jest pod rozmiar koła, jak dasz z 26 na 28 to będzie teoretycznie ciut szybciej jechał, ale będzie miał mniej momentu obrotowego. Ale są tacy, co mówią, że to mała różnica. Jako, że mi zależy na momencie, to nie sprawdzałem jak to w praktyce wychodzi :)
 
 
nikodemsz 
początkujący
nikodemsz


Wiek: 28
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Okej, mam zatem silnik na 28cali to czy teraz moge kupić obojętnie jaką obręcz 28calową czy jakąś specjalną z krótszymi szprychami? Jakie są ceny średniej klasy koła? I czy warto kupić tą najtańszą?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Z zaplataniem silnika w kole, nie radzą sobie serwisy rowerowe ktore nie mialy z nimi do czynienia.
Tym bardziej że szprychy musza byc na wymiar.
Więc najczesciej korzystamy z maxev.pl który sie w tym specjalizuje od kilku lat.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
nikodemsz 
początkujący
nikodemsz


Wiek: 28
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Z zaplataniem silnika w kole, nie radzą sobie serwisy rowerowe ktore nie mialy z nimi do czynienia.
Tym bardziej że szprychy musza byc na wymiar.
Więc najczesciej korzystamy z maxev.pl który sie w tym specjalizuje od kilku lat.


Gdzie można znaleźć informacje jakiego koła/szprych użyć do danego silnika? Może ty wiesz?
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Obręcz najlepiej wzmacniana, chłopaki co dłużej siedzą w temacie mają swoje "pewniaki" w tej kwestii. Ja na allegro dorwałem obręcz kogi specjalnie do elektryków, właśnie 28". Co do zaplatania odpuść sobie sam, serio mało komu to wychodzi.
 
 
nikodemsz 
początkujący
nikodemsz


Wiek: 28
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Kajman napisał/a:
Obręcz najlepiej wzmacniana, chłopaki co dłużej siedzą w temacie mają swoje "pewniaki" w tej kwestii. Ja na allegro dorwałem obręcz kogi specjalnie do elektryków, właśnie 28". Co do zaplatania odpuść sobie sam, serio mało komu to wychodzi.


Czyli potrzebuje samą obręcz + osobno dokupić szprychy (skąd mam wiedziec jakiej grubści, długości?) i dać to komuś kto mi to złoży, w sklepie rowerowym mi to zrobią? i ile moze kosztować zaplecienie ?
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

kur... każdy Ci mówi że rowerowy nie ogarnie tego należycie. Wyślij silnik sam lub z felgą do maxev.pl
 
 
nikodemsz 
początkujący
nikodemsz


Wiek: 28
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Kajman napisał/a:
kur... każdy Ci mówi że rowerowy nie ogarnie tego należycie. Wyślij silnik sam lub z felgą do maxev.pl

spokojnie Dżejson, nie wydaje mi się zeby to bylo az takie trudne dlatego pytam, dobra dzieki za pomoc, jakis konkret w koncu.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Kajman napisał/a:
kur... każdy Ci mówi że rowerowy nie ogarnie tego należycie. Wyślij silnik sam lub z felgą do maxev.pl

Zależy jaki silnik.
Z silnikami dużej mocy, które mają dużą średnicę możesz mieć problemy i takie lepiej wysłać.
Natomiast mały silnik o mocy 250-500W można bez problemu zapleść samemu, trzeba tylko obliczyć długość szprych (czyli umieć dodawać i odejmować oraz znać dokładne wymiary silnika :) ). W necie znajdziesz do tego wzory. Jak chcesz mogę ich poszukac u siebie, bo sam zaplatałem.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
nikodemsz 
początkujący
nikodemsz


Wiek: 28
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

borsuk napisał/a:
Kajman napisał/a:
kur... każdy Ci mówi że rowerowy nie ogarnie tego należycie. Wyślij silnik sam lub z felgą do maxev.pl

Zależy jaki silnik.
Z silnikami dużej mocy, które mają dużą średnicę możesz mieć problemy i takie lepiej wysłać.
Natomiast mały silnik o mocy 250-500W można bez problemu zapleść samemu, trzeba tylko obliczyć długość szprych (czyli umieć dodawać i odejmować oraz znać dokładne wymiary silnika :) ). W necie znajdziesz do tego wzory. Jak chcesz mogę ich poszukac u siebie, bo sam zaplatałem.

<3 takiej odpowiedzi szukałem, dzięki. Jeśli mozesz to fajnie by było gdybyś podesłał te wzory i ewentualnie wyjaśnił później gdy będe zaplatał co i jak. Mozesz tylko powiedzieć ile wyjdzie mnie kupno szprych i obręczy ? nie chce jakiś drogich kupić ale też nie wiem czy warto te najtańsze.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

nikodemsz napisał/a:
Jeśli mozesz to fajnie by było gdybyś podesłał te wzory i ewentualnie wyjaśnił później gdy będe zaplatał co i jak. Mozesz tylko powiedzieć ile wyjdzie mnie kupno szprych i obręczy ? nie chce jakiś drogich kupić ale też nie wiem czy warto te najtańsze.

Kalkulator długości szprych: http://www.ebikes.ca/tools/spoke-calc.html
Szprychy o dowolnej długości i olbrzymim wyborze grubości na maxev.pl
Obręcze dowolne. Im większa moc silnika i twoja waga tym solidniejsze obręcze i grubsze szprychy. Przy spokojnej jeździe i niskiej wadze zwykłe rowerowe. Im większy silnik tym mniejsza liczba krzyży w zaplocie (typowo 2 krzyże, dla dużych silników "na słoneczko").
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
nikodemsz 
początkujący
nikodemsz


Wiek: 28
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

borsuk napisał/a:
nikodemsz napisał/a:
Jeśli mozesz to fajnie by było gdybyś podesłał te wzory i ewentualnie wyjaśnił później gdy będe zaplatał co i jak. Mozesz tylko powiedzieć ile wyjdzie mnie kupno szprych i obręczy ? nie chce jakiś drogich kupić ale też nie wiem czy warto te najtańsze.

Kalkulator długości szprych: http://www.ebikes.ca/tools/spoke-calc.html
Szprychy o dowolnej długości i olbrzymim wyborze grubości na maxev.pl
Obręcze dowolne. Im większa moc silnika i twoja waga tym solidniejsze obręcze i grubsze szprychy. Przy spokojnej jeździe i niskiej wadze zwykłe rowerowe. Im większy silnik tym mniejsza liczba krzyży w zaplocie (typowo 2 krzyże, dla dużych silników "na słoneczko").

Dzięki, gdy będe posiadał silnik zadam jeszcze pare pytań
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group