ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
super car dla dziecka!!! pomóżcie dobrać odpowiedni napęd
Autor Wiadomość
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

Żeby to wszystko sprawnie poszło to zrobiłem model fotelika z takich pianek
http://allegro.pl/podklad...6764005605.html
Na modelu fotelika szablon z brystolu ( tylko połowę fotelika) to już widać na filmie.
Model wyglądał tak.

SAM_1205.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 570 raz(y) 5,23 MB

 
 
sslawekk 
początkujący


Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   

Pajak_111 witam i gratuluję skonstruowania świetnej maszyny!
Chciałbym Cię zapytać, czy mógłbyś objaśnić, opisać dokładniej, jak zrobiłeś amortyzatory do tego pojazdu, bo zawieszenie pracuje wprost idealnie. Od dłuższego czasu też myślę nad czymś podobnym do Twojej konstrukcji, mam już dwóch potencjalnych kierowców w wieku 4 i 6 lat, mieszkamy na wsi, blisko las i dużo polnych dróg, więc zawieszenie aktywne niezbędne :mrgreen:
Pozdrawiam i życzę kolejnej tak udanej zabawki, bo potomek rośnie :grin: No i mam nadzieję, że uchylisz rąbka tajemnicy odnośnie tych amorków...
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 18 Lip, 2017   

Polski super samochód
Jest pierwszym w Polsce samochodem z segmentu 'supercars', który pod względem parametrów jezdnych, jakości wykonania oraz osiągów będzie w stanie konkurować z samochodami tworzonymi przez najbardziej renomowane firmy w swoim segmencie. Gratulacje dla konstruktora.
 
 
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Qurcze, ciężko to opisać :neutral: A niestety nie mam żadnych fotek tego elementu w stanie rozkładu :cry: Wrócę z urlopy to postaram się zrobić jakiś słaby filmik jak to wygląda w kawałkach i jakiś rysynek/przekrój samej wkładki amorka bo nie mogę już go otworzyć i rozebrać na części pierwsze bo zakleiłem gwint zaślepki klejem. Ale zasada działania- to najzwyklejsza sprężyna gazowa, taka jak w bagażniku samochodu. Jak każdy zauważył podnosząc klapę w np. w aucię kombi ciśnienie gazu podnosi tą klapę praktycznie samo ale ten ruch jest też w tym kierunku amortyzowany. Więc ja bym to nazwał takim nieprofesjonalnym jednokierunkowym amortyzatorem gazowym któremu sporo brakuje do prawdziwego amorka gazowego :wink:
 
 
sslawekk 
początkujący


Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: śląskie
Wysłany: Nie 30 Lip, 2017   

Hej! Dzięki za odpowiedź, a odnośnie tego co na końcu napisałeś, może i sporo mu brakuje do profesjonalnego amorka gazowego, ale zawieszenie działa z tego co widać na Twoich filmikach rewelacyjnie, więc nie ma sensu szukać dziury w całym. Rysunek, przekrój, filmik, cokolwiek bardzo mile widziane, z pewnością nie tylko mnie ciekawi jak to zrobiłeś :wink:
Pozdrawiam!
 
 
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Nie 13 Sie, 2017   

Coś tam się udało nakręcić :wink:
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pon 14 Sie, 2017   

Dzięki wielkie! :smile: Przyda się!
 
 
ryba84 
początkujący


Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Witam.
Świetna maszyna. Ja mam pytanie odnośnie przeniesienia napędu. Z czego dobrany był dyfer i te wałki kardana? A może wykonane samemu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group