ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Inny wózek inwalidzki
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Lut, 2010   Inny wózek inwalidzki

Tak sobię patrzyłem "pendem nabendem" po allegro jeszcze w zeszłym roku i nabyłem. Przestało to zimę, aż przyszła wreszcie pora na małą walkę z tym sprzętem :)
Póki co zmieniłem dętki i opony na nóweczki, bo stare były sparciałe. Na resztę przyjdzie pora, bo wydaje się to dość ciekawe rozwiązanie.









Silniczki są 24V 9A. Przynajmniej tak jest na nich napisane. Ciekawe do ilu to się rozpędza. Mnie by wystarczyło tak z 15km/h, jak będzie mniej, to pomyślę o przewoltowaniu do 36V ;)
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Lut, 2010   

No to mi na ambicję wjechałeś, trzeba kończyć gokarta :grin:
Nawet podobny układ napędowy. Akurat na dwa silniki na ślimakach złego słowa nie mogę powiedzieć, dla takich pojazdów to całkiem dobre rozwiązanie.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Mar, 2010   

Jazda próbna:





Trochę wolno, bo jakieś 8km/h a szybciej nie ma jak, bo silniki mają przekładnię slimakową i przełożenia nie bardzo można zmienić.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 07 Mar, 2010   

Czy w zimowych warunkach ta maszyna dobrze pokonuje śniegi i lód ?
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Całkiem fajne ustrojstwo :)

zeeltom napisał/a:
Trochę wolno, bo jakieś 8km/h a szybciej nie ma jak


ale faktycznie przynajmniej z 15/h by sie zdało :)
Ja bym zwiekszył napiecie, wygląda to solidnie :) a jak sie.........- już spali :) wymienił silniczki na wieksze :)
Jesli slimak jest nierozdzielny od silnika to wywalił uzwojenia i rotor silnika potraktował jak oś do przekładni :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Jeździ naprawdę fajnie. Dołki pokonuje miękko. Jedynie przy puszczeniu dźwigni prędkości koła raptownie hamują i na śniegu są małe uślizgi. Co do zwiększenia napięcia obawiam się o sterownk i o miejsce na dodatkowe akumulatory. Pozostaje jedynie kombinowanie z szybkością obrotową silników. Wolną chwilą rozbiorę jeden z nich i się przyjrzę przekładni.
Albo, faktycznie wymienić silniki na takie, o większych obrotach. Tylko nie wiem, ile mają te, bo na tabliczce nie ma opisu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group