ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silniki z aliexpress
Autor Wiadomość
riconolife 
początkujący


Dołączył: 03 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Polska
  Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   Silniki z aliexpress

Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto zamówić silnik, bms, kontroler i ładowrkę z aliexpress, czy lepiej kupić w polskich sklepach, chodzi mi o jakość wykonania i wiarygodnośc w parametrach.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

jedno i to samo :)
 
 
riconolife 
początkujący


Dołączył: 03 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

A czy mógłbyś mi powiedzieć czy taki zestaw jest dobry? Czy ten silnik wytrzyma ciągłe 2kw z tego kontrololera?https://m.aliexpress.com/item/32778371841.html

https://www.e-biker.pl/mxus-v3-30h,3,1072,1004
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

https://nexun.pl/shop/silniki-elektryczne/236-mxus-30h-10x6-tyl-kaseta.html
 
 
riconolife 
początkujący


Dołączył: 03 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

Ten z ebikera wytrzymie do 50 A to chyba lepszy troche
 
 
riconolife 
początkujący


Dołączył: 03 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

Czy może lepiej zamówić silnik 2kw z aliexpres za taką samą cene?
 
 
Roswell 
młodzik


Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 89
Skąd: Ustroń
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

Myślę że lepiej kupić coś z gwarancją tutaj na miejscu jeśli jest taka możliwość
 
 
siejeje 
początkujący


Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 06 Lip, 2018   

Ja składając swojego ebika zauważyłem że nie opłaca się kupować silników w chinach. Zapewne ze względu na masę i koszty transportu nie wychodzi to jakoś super cenowo w porównaniu do krajowych sklepów, choć tutaj z kolei nie ma dużego wyboru - jest nexun i e-biker i to w zasadzie tyle.
Co innego cała reszta. Za 200zł kupiłem na aliexpress kontroler 33A z manetką i zintegrowanym w niej komputerkiem/wyświetlaczem. Kontroler ma takie funkcje jak 3 tryby mocy, tempomat czy hamulec liniowy (na lewą manetkę).
BMS 13s 35A kupiłem na banggood za śmieszną kwotę 37zł :) Aż się boję czy jest w porządku, póki co jeżdżę i jest ok, ale muszę kiedyś posprawdzać napięcia na sekcjach.
Ładowarka pod 48V 2A rownież z banggood, cena 70zł.
 
 
Lipski 
początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 40
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 06 Lip, 2018   Re: Silniki z aliexpress

riconolife napisał/a:
Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto zamówić silnik, bms, kontroler i ładowrkę z aliexpress, czy lepiej kupić w polskich sklepach, chodzi mi o jakość wykonania i wiarygodnośc w parametrach.

Jeśli chodzi o jakoś wykonania i wiarygodność w parametrach to nie ma znaczenia czy Chiny czy Polska, bo to co jest sprzedawane w Polsce pochodzi z Chin... Kwestia tylko wyboru konkretnego egzemplarza tego co zamawiasz i poczytania opinia o silniku/sterowniku/ładowarce, a potem o samym sprzedawcy. Na aliexpres jest dość dobry system ocen, ludzie tam wrzucają nawet zdjęcia tego co otrzymali, często po otwarciu obudowy, albo po dłuższym użytkowaniu (można dodać dodatkową opinię po jakimś czasie). Po za tym opinie można dodawać anonimowo więc raczej ludzie się nie szczypią z negatywnymi komentarzami jeśli jest coś nie tak.
Jedyny plus zakupu w Polsce to szybka dostawa i to, że masz gwarancję na miejscu jak coś jest nie tak. Odsyłanie czegoś do Chin to kupa zmarnowanego czasu jeśli nie masz zamiennika na miejscu (np drugiego roweru). Więc podsumowując: kupując coś popularnego, o uznanej opinii od sprawdzonego sprzedawcy - raczej warto zamówić z Chin jeśli wychodzi zauważalnie taniej.
Przykład, 3 miesiące temu kupiłem bafanga BBSHD (mid znany na całym świecie) od pswstore (bardzo znany sprzedawca także na tym forum) za ponad tysiąc złotych taniej (wliczając wszystkie opłaty i przesyłkę) niż na znanym polskim portalu aukcyjnym na a... Dostałem go po niecałych dwóch tygodniach - jestem bardzo zadowolony :)
 
 
allinsids 
początkujący


Wiek: 70
Dołączył: 19 Lis 2020
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Lis, 2020   

Z aliexpress chyba nie warto. Poczekasz w obecnym czasie z 3 miesiące. Mam podobne doświedczenia ,też chce to zamówić i uważam że Polski rynek to jest to!
_________________
Oferujemy też możliwość dodania produktu do wewnętrznej listy! Kontroluj swoje zakupy! Zobacz Aliexpress
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Lis, 2020   

siejeje napisał/a:

BMS 13s 35A kupiłem na banggood za śmieszną kwotę 37zł :) Aż się boję czy jest w porządku, .

To za tę smieszną kwotę sprawdz w opise czy ma BALANSER. Pewnie nie ma, no i wtedy to już nie jest to takie śmieszne....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 21 Lis, 2020   

allinsids napisał/a:
Z aliexpress chyba nie warto. Poczekasz w obecnym czasie z 3 miesiące. Mam podobne doświedczenia ,też chce to zamówić i uważam że Polski rynek to jest to!


11.11 kupiłem zestaw 750w 48v na aliexpres. 16.11 otrzymałem kompletną przesyłkę nadaną z Wrocławia.
Nie jestem fanem ani sponsorem chińczyków. Chętnie kupiłbym z PL wspierając nasz handel.
Niestety, pazerność ten handel zabija. Na ceny proponowane w kraju mnie nie stać.
PS. Z doświadczenia kolegi: zamówił napęd w PL. Zapłacił z góry. okazało się, że sklep nie posiada towaru na magazynie. Miał byś za 2-3 tyg. Dotarł po 55 dniach.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group