ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Energy-bike opinie
Autor Wiadomość
Irzik 
początkujący


Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Witam wszystkich,

Zamówiłem zestaw 1000W w energy-bike i czekam, bo są jakieś opóźnienia w dostawie.

Pytanko do użytkowników tego pakietu - macie jakieś uwagi montażowe? Coś nie pasowało, coś trzeba było zmienić, czegoś brakowało?

I kolejne pytanie - jak wrażenie z użytkowania?
Czy silnik się mocno grzeje i czy jest monitorowana temperatura?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

zestaw jest taki sam dla wszystkich ale każdy ma inny rower wiec nie każdemu wszystko pasuje idealnie na "klik"
 
 
Guitarplayer 
początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Witam!
Zagłębiam sie rownież w firmę energy-bike :)
Mam rower Trek X-caliber 9. Nie będzie jakiś niespodzianek z zestawem za te 3499 zł?
;)
 
 
bartek870308 
początkujący


Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

Ja mam zestaw kupiłem w zeszłym roku, spisuje sie bardzo dobrze. Na poczatku miałem MTB na 26” zamieniłem na 27,5”. Zwróciłem sie do Energy Bike o zaplot na nowy rozmiar i zrobili to dla mnie za darmo po pół roku także bardzo dobry serwis i obsługa klienta. Dorzucili mi nawet czujnik na hollowtech. Jeżdżę praktycznie co drugi dzień, rożne tereny głownie górzyste i jest super nie zamieniłbym już na zwykły bez elektryki :) polecam.
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2018   

Pewnie po WPN. Może się kiedyś miniemy ;)
 
 
ghenry 
początkujący
henry


Wiek: 79
Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2018   

Prawdopodobnie w poniedziałek odbiorę swój rower po konwersji 1000W. Na majówkę przewiduję ostre testowanie. Podzielę się uwagami. Potwierdzam, że mają kłopoty z dostawą. Za dużo zamówień. Czekałem dość długo ale cały czas w bardzo dobrym kontakcie z firma.
_________________
henry
 
 
Irzik 
początkujący


Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2018   

Hm, a ile to było to "dość długo"? Ja już czekam półtora tygodnia i trochę się zaczynam niepokoić... :neutral: :neutral: :neutral:
 
 
ghenry 
początkujący
henry


Wiek: 79
Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2018   

Ponad tydzień. W zeszły piątek dostarczyłem, spodziewany odbiór dzisiaj raczej niemożliwy, pewnie poniedziałek. Nie panikuj, wiosna i moda na ebiki robią swoje.
_________________
henry
 
 
Marcili 
początkujący
marcili


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: Śro 16 Maj, 2018   

Witam

Planuje konwersje zestawem z energy bike 1000W roweru MTB ROCKRIDER 540 27,5" B'TWIN .
Czy przerabiał może ktoś ten rower?

Pozdrawiam
MI
 
 
gREg 
początkujący
gREg


Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 1
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Marcili napisał/a:
Witam

Planuje konwersje zestawem z energy bike 1000W roweru MTB ROCKRIDER 540 27,5" B'TWIN .
Czy przerabiał może ktoś ten rower?

Pozdrawiam
MI


Witam

Właśnie zamówiłem w zeszłym tygodniu zestaw 1000W do MTB ROCKRIDER 560 27,5" B'TWIN więc chyba podobny rower... posiadam ramę M wiec mała - bateria na bidon się zmieści ale trzeba będzie upchać sterownik (do zrobienia), problem jaki napotkałem to przy korbie nie ma miejsca na czujnik PAS - ja rozwiązałem to szlifując ramię przeciwne do korby i myślę że teraz będzie ok, można jeszcze wymienić wkład Suportu ale to kolejny wydatek dlatego zdecydowałem się na szlifowanie.. pytałem też czy na koło jest wolnobieg czy kaseta, ponoć jest kaseta - mam nadzieję, bo w przeciwnym wypadku musiałbym zmieniać przerzutki... pytanie do innych użytkowników czy faktycznie jest kaseta? reszta myślę że do ogarnięcia.
Jakby co to mogę wysłać fotki z przeróbką korby.
Pozdrawiam
 
 
Marcili 
początkujący
marcili


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Witam,

Czy orientujecie się jakiego typu kaseta jest w zestawie energy bike ?
Wszędzie pisze że Shimano ale jaki model ilo rzędowa.?
Ogólnie w moim rowerze mam kasetę 9 rzędową i się zastanawiam czy będę mógł ją założyć na ten silnik.

Pozdrawiam
MI
 
 
dagad 
początkujący


Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: lubartow
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

kaseta jest 7
 
 
Marcili 
początkujący
marcili


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018   

Witam,

Zestaw do konwersji otrzymałem w zeszłym tygodniu. Jest tam kaseta 8 rzędowa wiec bez problemu mogę tam wstawić 9 rzędową (ta sama szerokość).
Bez problemu mogę zamienić choć problemy miałem w samym demontażu kasety na kole mojego roweru.
DECATHLON przesadził w momencie przykręcania kasety - myślałem już ze przykręcili na klej.
Dwa klucze do kaset zjechałem.

Pozdrawiam
MI
 
 
roybatty 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 15
Skąd: afe
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

Mogę dodać o siebie, że koła 28 cali są na felgach 25C i jeśli macie węższe opony np. 1,6 cala to być może będzie trzeba pomęczyć się z założeniem takiej opony więcej niż zazwyczaj. Początkowo zupełnie nie mogłem jej zalożyć, ale powolne pompowanie i układanie dało efekt taki, że opona siedzi, jeszcze nie miałem czasu na jazdę ale mam nadzieję że nie spadnie.
 
 
Marcili 
początkujący
marcili


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2018   

Witam,

Posiadam zestaw 1000W 48V i zastanawia mnie maksymalna prędkość z jaką jadę na samej manetce po płaskiej drodze.
Maksymalna prędkość wynosi około 43 km/h. Prędkość ta wydaje się zbyt mała jak na ten silnik (48V). Z linku montażowego roweru, który otrzymałem z energy bike gościu jechał maksymalnie też 43 km/h ale przy zestawie 500W 36V. Przy moim zestawie (48V a nie 36V) moja prędkość powinna być zdecydowanie większa (około 50 km/h).
Zastanawiam się co jest nie tak. Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group