ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
za mała felga (koło) problem ze spadającą oponą
Autor Wiadomość
roybatty 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 15
Skąd: afe
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   za mała felga (koło) problem ze spadającą oponą

Witam,
w załączniku przesyłam zdjęcie poglądowe. Koło (28 cali) z silnikiem, opona schwalbe marathon plus 28 cala 1,6 cala. Opona ma luz tak duży że niemal sama spada z felgi. Szpara jest na około 1 cm. Koło nowe, da się to jakoś zrobić w serwisie w sensie naciągnąć szprychy, czy nie da się tego w tak dużym stopniu skorygować?

WP_20180707_015.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 306 raz(y) 379,34 KB

 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

Jeżeli obręcz ma fabrycznie 28" i opona jest na 28" (a to nie będzie 29"?) to coś musi być uszkodzone. Może obręcz ma np 27.5" albo na opona ma wadę? Warto by zmierzyć obie rzeczy.
 
 
roybatty 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 15
Skąd: afe
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

tzn. opona 27.5 cala nie wejdzie na to koło - sprawdzałem, jest o wiele za mała, czyli koło nie jest zamienione (w sensie że przysłali 27,5 zamiast 28 cali). Przymierzałem też na to koło oponę zdjętą z innego koła 28 cali i jest ten sam problem. Obydwie opony zarówno nówka marathon plus jak i stara hurricane spadają z koła. Coś tak raczej z kołem - albo koło to jakiś mniejszy wariant 28 cali może holenderski, albo jest źle zaplecione . Suma sumarum pod opony te co mam nijak nie pasuje.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

zaplot nie zmniejszy ani nie zwiększy średnicy obręczy , na początek spisz oznaczenia i z opony i z obręczy
Ostatnio zmieniony przez Inc0 Sob 07 Lip, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
roybatty 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 15
Skąd: afe
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

na obręczy nie ma żadnego oznaczenia - a czy może być tak, że zbyt szeroka felga daje taki efekt - felga ma 25mm a opona to 40mm?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

na obreczy nie ma ale na oponie jest jakie ? a przynajmniej wiesz jakiej firmy i model obręczy masz? jesli nie porównaj z inna obrecza 28" czy jest ta sama średnica
 
 
roybatty 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 15
Skąd: afe
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

ok zmierzyłem metrówką i do wysokości ścianek ma 63,3cm, dla porównania inne koło ma ...tyle samo +/- 2mm, zatem problemem moim zdaniem zbyt duża szerokość felgi lub muszę tą oponę jakość specjalnie założyć.
opony 42-622, 700x40C
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

koniecznie musisz porównac swoja obrecz z inna standardową 28" bo wydaje mi sie że masz stary typ 28
 
 
roybatty 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 15
Skąd: afe
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

porównałem z obręczą z zethosa 2013 i średnica do ścianek jest jest taka sama - różnica 1-2mm wynika pewnie z niedokładności pomiaru. Jedyne co te obręcze różni to zethos nie jest dostosowany do hamulców szczękowych i ma o wiele mniejszą szerokość. Z tabelki schwalbego
https://www.schwalbe.com/de/reifenmasse.html
wybrać Welcher Reifen passt auf welche Felge?
wynika że 25C nie jest w pełni zgodna z oponami 1,6 cala, jednak jest tam też napisane że czasami kombinacje nie ujęte w tabelce mogą także działać itd.
Może problem polega na błędnym sposobie zakładania węższej opony na szeroką felgę, zwykłe założenie ułożenie itp. nie działa, może trzeba bardzo powoli układać oponę? Dzisiaj podejdę po raz kolejny do tematu. A szersza felga też ma swoje zalety.
 
 
roybatty 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 15
Skąd: afe
Wysłany: Pon 09 Lip, 2018   

P.S. oponę w końcu udało mi się założyć, zrobiłem tak, że lekko pompowałem, układałem zwracając uwagę z której strony schodzi z rantu aby ją nasadzić, potem znowu lekkie pompowanie i układanie i tak kilka razy i się udało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group