ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bateria - czy należy sprawdzić pojemność nowych ogniw?
Autor Wiadomość
nikodemsz 
początkujący
nikodemsz


Wiek: 27
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Lip, 2018   Bateria - czy należy sprawdzić pojemność nowych ogniw?

Witam. Tak jak w temacie
Kupiłem ogniwa świeżo po rozpakietowaniu i chce z nich stworzyć akumulator 13S7P i moje pytanie jest następujące, czy przy takich ogniwach powinienem sprawdzić pojemność każdego z nich i je odpowiednio posegregować czy w przypadku użycia nowych ogni, świeżo po rozpakietowaniu nie jest to konieczne?
 
 
Lipski 
początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 40
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   

--
Ostatnio zmieniony przez Lipski Śro 11 Lip, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lipski 
początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 40
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   

W jakim celu chcesz je segregować? chcesz układać je w pakiety słabsze-mocniejsze?
Myślę, że wystarczy sprawdzić czy są sprawne i wyrównać im napięcia przed zgrzaniem. Ja tak robiłem i jak na razie pół roku nic niepokojącego z moją baterią się nie dzieje.

--edit--
no nieźle, forum ma jakiegoś bugga, zrobiłem dwuklik i post dwa razy dodany a usunąć nie mogę (bo nie można usunąć postu na który jest już odpowiedź) :)
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   

Lipski. Trzeba było usunąć ten drugi ;) (teraz przez mnie już żadnego nie usuniesz :D )
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   Re: Bateria - czy należy sprawdzić pojemność nowych ogniw?

nikodemsz napisał/a:
Witam. Tak jak w temacie
Kupiłem ogniwa świeżo po rozpakietowaniu i chce z nich stworzyć akumulator 13S7P i moje pytanie jest następujące, czy przy takich ogniwach powinienem sprawdzić pojemność każdego z nich i je odpowiednio posegregować czy w przypadku użycia nowych ogni, świeżo po rozpakietowaniu nie jest to konieczne?

Jak budowałem pierwsza bateria to tez się tak srałem z tym segregowaniem. Czasu zeszło ho ho. A tak naprawde to wystarczy naładować wszystkie i odłożyć na kilka dni i te które będą miały ponad norme uplywność napięcia to nie zgrzewaj. I tyle.
 
 
ozzy_123 
początkujący


Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 34
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 13 Lip, 2018   

Dla ogniw pochodzących z rozpakietowania sprawdziłbym przynajmniej rezystancję wewnętrzną każdego z nich i przed zgrzaniem posortował w/g uzyskanych pomiarów.

Jeśli któreś z ogniw zdecydowanie odbiega od pozostałych odrzuciłbym takowe.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Lip, 2018   

ozzy_123 napisał/a:
Dla ogniw pochodzących z rozpakietowania sprawdziłbym przynajmniej rezystancję wewnętrzną każdego z nich i przed zgrzaniem posortował w/g uzyskanych pomiarów.

Jeśli któreś z ogniw zdecydowanie odbiega od pozostałych odrzuciłbym takowe.

Potwierdzam. Nie zaszkodzi jeszcze kontrola organoleptyczna czyli sprawdzenie czy nie ma uszkodzeń, rozszczelnien na minusie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
sasha1243 
początkujący


Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 25
Skąd: Praszka
Wysłany: Śro 18 Lip, 2018   Re: Bateria - czy należy sprawdzić pojemność nowych ogniw?

nikodemsz napisał/a:
Witam. Tak jak w temacie
Kupiłem ogniwa świeżo po rozpakietowaniu i chce z nich stworzyć akumulator 13S7P i moje pytanie jest następujące, czy przy takich ogniwach powinienem sprawdzić pojemność każdego z nich i je odpowiednio posegregować czy w przypadku użycia nowych ogni, świeżo po rozpakietowaniu nie jest to konieczne?


Witam
Też buduję 1 pakiet 13s7p i zmierzyłem Opusem wszystkie ogniwa (bite 2 tygodnie) by optymalnie ułożyć cele i być pewnym że żadne nie jest trefne oraz po to by najsłabsze, najmniej pojemne nie znalazły się w jednej celi.

Taki pakiet to droga rzecz więc warto poświęcić czas by było najlepiej jak się da.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 18 Lip, 2018   

Po zmierzeniu opusem, jesli pozostawiles je w stanie max naladowania, to warto sprawdzic po kilku dniach czy trzymaja napięcie. Ogniwo ktore będzie mialo uplywnosc będzie deformowac caly segment P.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
sasha1243 
początkujący


Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 25
Skąd: Praszka
Wysłany: Śro 18 Lip, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Po zmierzeniu opusem, jesli pozostawiles je w stanie max naladowania, to warto sprawdzic po kilku dniach czy trzymaja napięcie. Ogniwo ktore będzie mialo uplywnosc będzie deformowac caly segment P.


Dzięki za radę, niestety tego nie zrobiłem a pakiet już zgrzany. Pozostaje kontrola rozjazdu cel jak rozumiem.
Mierzyłem im rezystancję wewnętrzna i pojemność - RW powyżej 70 nie było (ale to jest niemiarodajne wyniki różne - to samo ogniwo mierzone i wynik różnił się o 10 np. rw 60, drugi pomiar rw 50)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Po zgrzaniu, posrednio to tez sprawdzisz. Naladuj całośc. Jeśli będzie możliwość nie używaj kilka dni. A potem zobacz napięcia na każdym segmencie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
sasha1243 
początkujący


Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 25
Skąd: Praszka
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Więc wszystko jest OK, po zgrzaniu pakiet leżał tydzień i nie zaobserwowałem większych różnic w napięciach cel. Dzięki za rady
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group