ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
3 akumulator w szeregu - spada napięcie
Autor Wiadomość
auglech 
początkujący


Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 15
Skąd: Charzykowy
  Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   3 akumulator w szeregu - spada napięcie

Zauważyłem pewną prawidłowość. Już w drugim zestawie akumulatorów 3 x 12V , trzeci akumulator w szeregu (ten od strony "+"), bardzo szybko traci swoje napięcie. Skutkiem tego nowe akumulatory zamontowane do roweru, przy podobnej efektywności wspomagania na początku pozwalały przejechać 56 km. Z każdym kolejnym ładowaniem zasięg bike'a spadał, aby po miesiącu "doszedł" do 16 km :( Po osiągnięciu tego wyniku akumulatory rozłączyłem i pomierzyłem napięcia: dwa pierwsze miały napięcie 12,7-12,8V , trzeci zaś miał tylko 10,7V. Może któryś z doświadczonych kolegów wyjaśni mi dlaczego ten spadek jest taki szybki chociaż ładuję je szeregowo dedykowaną ładowarką zaraz po zakończeniu trasy? Dodam, że pierwszy komplet zachowywał się identycznie,

IMG_9751.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 333 raz(y) 696,73 KB

IMG_9767.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 360 raz(y) 568,55 KB

 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

Czy ten trzeci jest bardziej narazony na cieplo ? Moze jest tam niepewny styk, iskrzy ?
Zamien go na 1 a 1 daj na 3 i obserwuj czy problem jest z aku czy polaczeniami.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
auglech 
początkujący


Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 15
Skąd: Charzykowy
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Czy ten trzeci jest bardziej narazony na cieplo ? Moze jest tam niepewny styk, iskrzy ?
Zamien go na 1 a 1 daj na 3 i obserwuj czy problem jest z aku czy polaczeniami.

Dziękuję za zainteresowanie. :) Akumulatory są zlutowane, więc IMO, styk jest pewny. Poprzedni zestaw też "cierpiał" na tą dolegliwość. Dwa z trzech były OK a ten 3-ci padł. Teraz naładowałem je równolegle, mają napięcie 13.23V. Po zlutowaniu postanowiłem podłączyć ładowarkę 36V. Nie wykazała ona stanu pełnego naładowania i zaczęła doładowywać (migająca pomarańczowa dioda). Poczekam aż naładuje do pełna i wtedy jeszcze raz zmierzę napięcia na poszczególnych akumulatorach. Dodam jeszcze, że wykonałem na nich 12 cykli ładowania, a przejechałem około 260 km. Na zdjęciu dedykowana ładowarka i 4 diody: 1 - zasilanie (zielona) , 2- ładowanie (pomarańcz ,wpierw ciągłe potem pulsujące) 3- stan naładowania (zielona) 4- błąd połączenia (czerwona)

IMG_9749.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 367 raz(y) 618,01 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group