ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Autko na akumulator - zmiana silnika na 150w brak sterownika
Autor Wiadomość
birc 
początkujący


Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 2
Skąd: katowice
Wysłany: Sob 04 Sie, 2018   Autko na akumulator - zmiana silnika na 150w brak sterownika

Witam posiadam silnik 12v 150w

taki :
https://allegro.pl/silnik-elektryczny-12v-150w-do-hulajnogi-skutera-i6923987077.html

chce to zainstalować w małym autku na aku żelowy (posiadam aku 12v 7ah)

lecz nie posiadam sterownika do tego silnika

Prosze o porade czy moge założyć ten silnik i ustawić sterowanie przez przekaźnik np 15ah

klikniecie gaz w autku spowoduje zwarcie przekaznika który połączy bezposrednio silnik z akumulatorem

po drodze przy akumulatorze zainstaluje bezpiecznik 15ah.

Drugie pytanie teoretycznie przy dobrym aku 7,5ah ile czasu wystarczy dziecku na zabawe autkiem ? oczywiscie mniej więcej może gra nie warta swieczki przy tak małym akumulatorze?
pozdrawiam
 
 
noel841106 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 137
Skąd: B-stok
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Przy takim sterowaniu, autko będzie strasznie szarpać przy ruszaniu, prąd będzie taki, że bezpiecznik 15A spali przy pierwszym ruszeniu i będzie non stop sklejać styki w przekaźniku. Zły pomysł.
Załóż coś takiego:
https://allegro.pl/sterownik-do-hulajnogi-elektrycznego-24v-250w-quad-i6361480475.html
 
 
birc 
początkujący


Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 2
Skąd: katowice
Wysłany: Śro 08 Sie, 2018   

pracowało to bardzo fajnie tylko problem był z baterią starczała na może 15minut tylko.

Silnik wywaliłem zostawiłem zębatke na kole.
Z silnika zębatkę nałożyłem na śrubę 8mm zablokowałem nakrętkami z 2 stron i wsadziłem do wkrętarki z olx za 30zł
wkrętarka 16v 2 biegowa zainstalowana pod samochodzikiem i teraz autko idzie jak pocisk a i bateria starczyła dzisiaj na 2 godziny jazdy zobaczymy jutro ile jeszcze pojeździ :)
i cisza ładnie cichutko jezdzi dziury krawężniki czy górki to nie problem dla niego tylko kwestia ile przekładnia z wkrętarki wytrzyma
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group