ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Miernik RW ogniwa
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 15 Sie, 2018   Miernik RW ogniwa

Szukam porządnego testera Rezystancji wewnętrznej ogniw.
Na pewno z dobrym dociskiem.
Tester na napięcie stałe + obciążenie prądem 2-10A zrobiłem sobie na arduino aczkolwiek tascoś wspominał o pomiarze RW na częstotliwości więc taki by mnie interesował ;)

Cóż kto nie inwestuje w sprzęt i się nie rozwija, ten się cofa ;)
Ogólnie mierzę wyrywkowo swoim testerem i nie zawiódł mnie nigdy, ale jak możnaby mieć lepszy, to czemu nie.

Mój tester Załącza mosfetami kolejno policzone rezystory mierząc spadek napięcia na 5 przedziałach 2/4/6/8/10A. Każdy pomiar jest robiony w odstępie 5ms i brana jest pod uwagę średnia z pomiarów. Zakresy zmienia co 2 sekundy i na koniec dostaję na wyświetlaczu zbiór 5 pomiarów RW dla danych obciążeń. Srawdza się to dość dobrze :)

Oczywiście dokładność pomiaru zależy od docisku, dlatego docisk zrobiłem na sprężynie. Pracuje nad silnikiem i tensometrem, który dokręcałby sondę pomiarową do ogniw ze stalą siłą, ale to jeszcze chwila mi zejdzie...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

Kiedys widzialem taka maszyne w chinach. Byla wielka i sluzyla tylko do dokladnego pomiaru ogniw ale kosztowala 1500zl
 
 
marcingp5 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 49
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

coś takiego. https://youtube.com/watch?v=DXnbFJqXiYM
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

tak to dokladnie ta maszyna, widze ze juz potanialy i nawet za 500zl mozna dostac ale to 5kg grzmot
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

Przy Twojej konstrukcji faktycznie docisk jest ważny, ale jeśli będziesz miał niezależny od podłączonego obciążenia pomiar napięcia na baterii, i pomiar prądu, a nie poleganie na wyliczeniu, to nie musisz mieć super docisku. Czyli powinieneś szukać albo z dobrym dociskiem albo z dobrym projektem. ;)

P.S. O, chyba na tym filmiku widać, że jest bolec w środku, zgaduje, że on mierzy napięcie, a obciążenie idzie po zewnętrznym złączu.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

madejp napisał/a:

P.S. O, chyba na tym filmiku widać, że jest bolec w środku, zgaduje, że on mierzy napięcie, a obciążenie idzie po zewnętrznym złączu.

Pomiar impedancji metodą AC -1 kHz jest bardziej obiektywny i nie jest tak restrykcyjny jesli chodzi o styk, napiecie aku i obciazenie wysokopradowe jak pomiar tecniczny metoda DC.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group