ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rad power bikes eu
Autor Wiadomość
Exar1138 
początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   Rad power bikes eu

Cześć,

Czy ktoś z was kupował lub aktualnie posiada rower z radpowers.eu?

Powiem szczerze, że cena 1400 euro z darmową wysyłką do Polski jak dla mnie robi duże wrażenie. Obejrzałem trochę recenzji tych rowerów na yt i trochę się napaliłem.


Co sądzicie o tym rowerze? Czy warto go kupić? 😀

https://radpowerbikes.eu/collections/radrhino-electric-fat-bike/products/radrhino-electric-fat-bike?variant=52737433094
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   

za 6kpln można sobie złożyć nie 250W toczydełko ale popylacza 2kW o co najmniej 2krotnie wiekszym zasiegu
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   

Za 6kpln nie warto za te kase można sobie złożyć nie 250W toczydełko ale popylacza 2kW o co najmniej 2krotnie większym zasięgu
 
 
Exar1138 
początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   

To nie jest 250W. W tym rowerze jest zamontowany przekładniowy silnik 750W bafanga.

Rower chciałem kupić dla swojej kobitki, tak więc myślę że mocy jak dla niej jest aż zanadto. Bardzo mi się podoba, że to fatbike, bo często wycieczkujemy się po lesie.

Ciężko znaleźć gotowego elektrycznego fatbike z takim wyposażeniem i dodatkami typu bagażnik, oświetlenie. Jedynie może to bateria w tym rowerze nie jest jakaś super, ale te 50km na jednym ładowaniu powinno wystarczyć.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   

faktycznie nie dopatrzyłem że ma odblokowana moc ale 25/km/h jak było tak jest , trochę dziwne że tak na beszczela i oficjalnie sprzedają konstrukcje nielegalną w świetle prawa EU , skoro uważasz że to super okazja to po co pytasz?
 
 
Exar1138 
początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 19
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   

Pytam, bo nie mam aż tak dużej wiedzy żeby podjąć ostateczna decyzje. Szukam kogoś kto mi wskaże lepsza alternatywę niż branie takiego gotowaca. Zawsze lubię posłuchać co mają do powiedzenia eksperci w tej dziedzinie.

Posiadam już jeden przerobiony rower treningowy z silnikiem 500W mxusa. I jego moc chwilowa to ponad 1kW. Spokojnie daje rade do miejskiej jazdy.

Też się zdziwiłem, że sprzedają legalnie takie rowery w krajach UE. Na stronie zaznaczają, że w niektórych krajach, żeby takim rowerem się poruszać trzeba go zarejestrować. Manetka ma blokadę guzikiem tak zeby móc ominąć przepisy UE. A te 25km/h najprawdopodobniej maja zablokowane na sterowniku/wyświetlaczu. Przycisnąć dwie strzałki po uruchomieniu wyświetlacza i blokada zdjęta :)

U nas w PL takiego w sklepie z takimi parametrami i w tej cenie nigdzie się nie dostanie. Szukałem też jakiegoś czystego fatbikea do przeróbki tak żeby zelektryfikować go na podobieństwo RPB. Straciłbym mnóstwo czasu na przeróbkę i być może cenowo zbliżłbym się do niego.

Tak więc pytam się jeszcze raz :) Czy jest lepsza alternatywa? czy rower warty jest swojej ceny? ZAPRASZAM DO DYSKUSJI :D
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2018   

Nie lepiej sobie złożyć e-bike wyszło by z większym zasięgiem i większa mocą w tych samych pieniążkach . co do nakładu pracy zależnie od zdolności manualnych, ogarnięcia kablologii, i dostępnego zaplecza technicznego można zelektryfikować rower już w przeciągu 2-3h mi zajęło to jedna sobotę , jesli nie masz ochoty sie grzebac w kablach to szukaj okazji sezon sie kończy będą przeceny na rowery wszelkiej masci w tym e-bike ,powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group