ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
black 8 ( full na ramie rowerowej 8 KW , QS 205 50 H )
Autor Wiadomość
firstbike 
początkujący
firstbike


Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Kartuzy
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   black 8 ( full na ramie rowerowej 8 KW , QS 205 50 H )

Witam
Jako ,że jakiś czas już tu goszczę ,a jeszcze nic w tym dziale nie wstawiałem wiec jedna z konstrukcji :
Na wstępie potroszę ogólnikowo
Rower powstał na ramie tzw. " full " od Koby
Obręcze Mach1 + Opony Continental
Napęd single speed z napinaczem łańcucha
Bateria 20s10p z ogniw Sony VTC4 - lutowana z użyciem kwasu AG jak i lutownicy 200 W z odpowiednio dużym grotem , łączenia z drutu 4mm2
Kontroler Sabvoton 72100 ustawiony 100 z baterii 200 w fazy
Silnik QS v3 205 50H 4+
Bms 100 A
Na kierownicy miejsce znalazły , selektor 3 speed , stacyjka z manetką i wyświetlaczem napięcia , manetka z płynnym hamowaniem + regen , włącznik świateł
Reasumują te wypociny techniczne , jest moc ;) waga roweru na gotowo 39 kg , zrobione 500 km i naprawdę ciężko koło przednie przy ziemi utrzymać
P.S z góry uprzedzam pytania :
dlaczego ta rama ,a nie Falconobodobna ? proste najzwyczajniej w świecie nie podobają mi się tego typu konstrukcję

Dla tych co lubią wersję obrazkową :

Rower składany od podstaw , bazą była rama " KOBA " , która przeszła parę modyfikacji , a były niezbędne by przyjąć na " klatę " tą moc, min
przeróbka wahacza , wraz z jego wzmocnieniem i jednoczesnym dodaniem blokady obrotu z płaskownika alu o grubości 10 mm :



Pozostając w sferze blokad , przy silniku zostawiłem także fabryczne blokady QS , oczywiście z jednoczesnym zaadaptowaniem do tej ramy :


[imghttps://imageshack.com/a/img924/3193/gPtaNT.jpg][/img]
Skrzynka standard z włókna z tym wyjątkiem ,że lakierowana nie oklejana


Bateria na wcisk xd , z ogniw VTC4 , Bms na pakiecie

Sterownik zamontowany pod siodełkiem na autorskim mocowaniu 3 punktowym ,okryty także własnoręcznym uszytym pokrowcem z Cordury
A całość prezentuje się tak :




Miałem obawy , czy będzie miało to rację bytu , ale jako ,że w zaparte szłem by ebike powstał na ramie stricte rowerowej , po licznych modyfikacja
udało się i nie żałuję , 8KW robi , a masa całości ok 39 tylko pomaga
 
 
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018   

Świetna maszyna , też obecnie przerabia fulla tylko ze słabszym silnikiem i również falcony mnie nie jarają , co do maszyny to wykonanie bardzo estetyczne , ta tkanina robi robotę :-) Poprawił bym jednak parę rzeczy , sabka dałbym niżej na granicy dobicia wahacza i bliżej do siodełka , dla mnie za bardzo odstaje no i ten widelec prosi o pomstę do nieba :P aż nie pasuje do tej eleganckiej konstrukcji , wrzucił bym mu jakiegoś rsa rebe dual air np , mam ją u siebie i działa elegancko albo coś o większym skoku to by go trochę podniosło i fajnie by to wyglądało , albo jakiegoś dwupułka starszego np :-) Tym bardziej że golenie 28 są mało sztywne i moment złapią luzy jeszcze na tarczach a przy tej wadze 32mm będą super.Gratuluję fajnego projektu i jakbyś mógł wrzucić fotki z oklejenia tej skrzynki tzn w jaki sposób to robiłeś i jakim klejem to będę wdzięczny bo też kiedyś coś takiego planowałem i może w tym projekcie coś takiego zrobię :-)
 
 
firstbike 
początkujący
firstbike


Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Kartuzy
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018   

Skrzynka nie oklejana , lecz lakierowana w czarną strukturę , Sterownik ustawiony na stuku wahacza tylniego ( skok 140 ) , siodełko celowo odsunięte by była możliwość regulacji wysokości
 
 
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2018   

No jak taki skok to tuzinem systuacje 🙂 ta struktura fajnie wyglada 👍 to ten widelec byś zmienił i byłoby cacy no chyba ze Ci się na nim dobrze jeździ ale wątpię bo miałem podobny i przy mojej niskiej wadze miał luzy i ogólnie nie byl sztywny.
 
 
grafffik 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 25 Sty, 2019   

hej, możesz zdradzić jaki sposób wymyśliłeś na mocowanie ramy ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group