ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sparta ion
Autor Wiadomość
szczepan-k 
młodzik


Wiek: 46
Dołączył: 06 Sie 2017
Posty: 63
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 23 Lip, 2018   sparta ion

Witam, mam pytanie czy da się obejść jakoś czujnik nacisku w silniku sparty ion, rower ma dobrą baterie i niema żadnego błędu na wyświetlaczu, przez jakiś czas po ruszeniu sam jechał nawet bez pedałowania i w końcu przestał wspomagać, może ktoś miał z tym do czynienia i da się jakoś zrobić szkoda go trochę dla żony w sam raz do jeżdżenia.
 
 
wesmar 
stażysta
wesmar


Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 114
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2018   Re: sparta ion

szczepan-k napisał/a:
Witam, mam pytanie czy da się obejść jakoś czujnik nacisku w silniku sparty ion, rower ma dobrą baterie i niema żadnego błędu na wyświetlaczu, przez jakiś czas po ruszeniu sam jechał nawet bez pedałowania i w końcu przestał wspomagać, może ktoś miał z tym do czynienia i da się jakoś zrobić szkoda go trochę dla żony w sam raz do jeżdżenia.


Bardzo łatwo: rozbierasz połówkę od strony zębatki, odkręcasz trzy śrubki z płytki (płaski śrubokręt) wypinasz 2 łącznik bodajże XH16, odwracasz płytkę i tam gdzie masz 3 przewody od mostka wheatstone skupiasz uwagę (czerwony, zielony, żółty)! A konkretnie odlutowujesz czerwony przewód i dolutowujesz do niego malutki klasyczny /przelotowy/ rezystor 0,47 Ohm przycinając nóżki. Wszystko w koszulkę termokurczliwą, układasz ładnie bo miejsca jest i voila! A teraz uwaga, hacków sparty jest bardzo dużo, przynajmniej tych co sam znalazłem. Przed operacją naciśnij długo (nawet 15 sek) oba przyciski tj. biegów i oświetlenia celem zrównoważenia mostka. Jeżeli jeździł Ci sam miałeś wstępne naprężenia na wałku (celowo nie piszę ośce bo oś nie przenosi momentu skręcającego)
Uwaga 2. Kup w RCS elektronik (wtorek-piątek) na wolumenie jak masz kogoś z Wawki rezystory 5x0,22 5x0,39 i 5x0,47. W zależności od tego będziesz miał siłę taką jak chcesz. Ja emerytom robiłem na 0,47 Ohm'a gdzie na granicy dotyku jechał sam, ale nie wywała błędu już nie pamiętam E015 lub 16. Bardzo byli zadowoleni :)
Uwaga 3 - aby odkręcić zębatkę musisz mieć kluczyk specjalny, ja sobie go wyspawałem z 1H18... Ale to nie problem pewnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group