ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeróbka ładowarki 16S na 20S. Help
Autor Wiadomość
lydkamen 
początkujący


Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 36
Skąd: Bialystok
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   Przeróbka ładowarki 16S na 20S. Help

Jak przerobić ładowarkę taką jak w linku która jest na 16S na taką która ma 20 s. ładowarka 16S . Zwiększam ilość ogniw w aku w ebike.
_________________
Paweł
 
 
firstbike 
początkujący
firstbike


Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Kartuzy
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

jak rozbierzesz obudowę , masz potencjometr , dokładnie nie pamiętam ,ale jest gdzieś przy wtyczce kabla zasilającego
_________________
Full 8KW QS 205
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

'Dobra' rada by rozregulowac ładowarkę. ?.
Ta są 3 potencjometry i ruszenie potencjometru napiecia max, automatycznie rozstraja 2 pozostale czyli pradu max i nachylenia fazy cc/cv. Trzeba zestroic wszystkie 3 na przyrządy i ew sprawdzic potem na pakiecie przy przekraczaniu fazy cc/cv.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
lydkamen 
początkujący


Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 36
Skąd: Bialystok
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

ten filmik to tylko pokazuje jak wyregulować nap wyjścioweregulacja ładowarki
_________________
Paweł
 
 
lydkamen 
początkujący


Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 36
Skąd: Bialystok
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
'Dobra' rada by rozregulowac ładowarkę. ?.
Ta są 3 potencjometry i ruszenie potencjometru napiecia max, automatycznie rozstraja 2 pozostale czyli pradu max i nachylenia fazy cc/cv. Trzeba zestroic wszystkie 3 na przyrządy i ew sprawdzic potem na pakiecie przy przekraczaniu fazy cc/cv.





Jak to zrobić?Mam odpowiednie mierniki (procedura). Powinienem poradzić . Jestem automatykiem i kalibruję codziennie wiele rzeczy.
_________________
Paweł
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 19 Wrz, 2018   

Przede wszystkim, nie wiem czy podniesienie napięcia wyj o ponad 17V jest możliwe w tym egz. Szczegóły na nowym forum lub blogu tas-a, który przestrzegał przed takimi manipulacjami.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Ja do ładowarki magma pod wtyczkę podłączyłem przetwornicę z Alledrogo z regelacją prądu i napięcia jak chcę ładować 10s to przetwornicę odłączam jak 13s wkładam wtyczkę i ładuje 13s ładowarka normalnie się wyłącza po osiągnięciu zadanego napięcia bo wbrew pozorom nie ma tam jakiś cudów co maja kontrolować nie wiadomo co ładowarki wykrywają tylko spadek prądu zapala się zielona lampka i dalej ładują napięciowo.

Ps ładowarka wyłącza mi się również jak ustawię pakiet 13s na ładowanie do 42v czyli 4v na ogniwo bo tak z reguły ładuję nie używam żadnych BMS. Pakiet 3 letni intensywnie użytkowany również przez zimy codziennie. Iealnie równy teraz zrobiłem nowy 13s 6p też bez BMS od wiosny idealnie równy
Nie schodzę poniżej 3,4 na ogniwo po obciążeniem i nie ładuję więcej niż 4v na ogniwo chyba że gdzieś dalej jadę to zdarzyło mi się w tym roku dwa razy ale też nie ładuję więcej niż 4,15 na ogniwo. Przetwornica to idealna sprawa bo można sobie dowolnie ustawiać napięcie i prąd. Akmulatory na nowych ogniwach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group