ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang BBSHD 750W/1000W
Autor Wiadomość
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

@johnynl
"blacha" o którą pytasz ma średnicę o ok.2mm (1mm wystaje ponad nakrętkę) większą niż nakrętka "ozdobna",na zdjęciu które zamieściłeś to ta złota. Ta złota wprawdzie nie jest od Bafanga ale ma takie same wymiary gdyż klucz (wieleząbkowy) do jej dokręcania jak "ulał" pasuje do nakrętki Bafanga.Grubość to ok.4.5-5.0 mm.
 
 
Stemic 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd: St-ce
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

Nawet jak by wystawała za bardzo to bierzesz kątówkę albo pilnik i szlifujesz od strony wahacza.
 
 
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

johnynl napisał/a:
sentinel, możesz rozwinąć myśl że będzie pionowo w dół zamontowany? Przecież rura idzie po skosie to coś tam da rady chyba przesunąć pod samą rurę czy nie?


No nie da, przynajmniej tak było w konie stinky ze obie rury nie zbiegają się idealnie w suporcie tylko przednia jest jakby wysunięta bardziej do przodu, co uniemożliwia założenie silnika do przodu ani nawet po skosie,zostaje tylko opcja pionowo w dół

Chyba ze twoja rana ma inaczej

Daj foto to ci powiem czy da rade
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

Nie wiem czy coś Ci to pomoże ale zobacz.
Kona stinky ma inaczej ramę poprowadzona z tego co widzę na necie.

20181001_172811.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 348 raz(y) 2,46 MB

 
 
Stemic 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd: St-ce
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

U ciebie nie powinno być problemów i silnik jeszcze trochę pójdzie do góry, obróci się zgodnie ze wskazówkami zegara. Jak patrzyłem w necie to mi taką kone hei hei znalazło:
_________________
CARVER DRIFT 100
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

No to nowszy model mój to z 2009 http://www.konabikeworld.com/09_heihei_en.cfm
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

@johnynlSądząc ze zdjęcia jak i linku silnik będzie w "standardowym" położeniu czyli w poziomie. Nawet na zdjęciu kol.Stemic silnik tylko lekko będzie odchylony od poziomu i tu trochę prześwit się zmniejszy ale bez przesady,da się jechać.
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro 03 Paź, 2018   

Witam, jak macie sprawdzonych sprzedawców na alli to podeslijcie linki,najlepiej takie gdzie nie będzie do zapłaty cła🤣
 
 
Stemic 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd: St-ce
Wysłany: Pią 05 Paź, 2018   

Ja tu kupowałem jakiś miesiąc temu: https://pl.aliexpress.com/item/48V750W-Bafang-8fun-BBS02B-mid-crank-drive-motor-kits-C96-lcd-display-geared-Motor-kit-eletric/32816233288.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da25c0fdgN6Ng
Wszystko było OK, wysyłka z Niemiec, zamówiłem w poniedziałek to w czwartek był już kurier.
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią 05 Paź, 2018   

Stemic napisał/a:
Ja tu kupowałem jakiś miesiąc temu: https://pl.aliexpress.com/item/48V750W-Bafang-8fun-BBS02B-mid-crank-drive-motor-kits-C96-lcd-display-geared-Motor-kit-eletric/32816233288.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da25c0fdgN6Ng
Wszystko było OK, wysyłka z Niemiec, zamówiłem w poniedziałek to w czwartek był już kurier.


Siema,brałeś 750W i zebatke 44 a wyświetlacz ma on tam ten dpc14?, jaka kasetę masz z tyłu -7? ,zebatka 44 jak wyglada linia łańcucha nie ma z tym problemu,możesz coś opisać czy nie lepiej brać 42 albo 46 czy 52 zęby,
 
 
Stemic 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd: St-ce
Wysłany: Pią 05 Paź, 2018   

Tak, kupiłem wersje 48V 750W choć przykręciłem moc maksymalną z 25A do 18A w sterowniku za pomocą kabla. Zębatkę początkowo chciałem 46 ale na szczęście były same 44 przy dostawie z Niemiec, jak się okazało przy montażu uratowało mi to dupę :D . Zębatka 44 wchodzi u mnie praktycznie na styk, jest dosłownie 1mm luzu, a ze względu na to iż posiadam mufę o szerokości 73mm to podkładek do odsunięcia korby nie mogłem za bardzo dać, nie przykręcił bym już kontry z drugiej strony za mało gwintu by zostało. Tu mam kilka zdjęć z montażu: https://stemic85.blogspot.com/2018/09/e-bike-przerobka-fulla-na-elektryka-cz2.html

Kasetę mam 8 rzędową Alivio 11-36, taką już miałem. Ze względu że nie stosowałem podkładek aby odsunąć korbę to linia łańcucha jest dobra na 5 łańcuch jest praktycznie idealnie prosto. Na 1 czyli największej zębatce jest trochę przekoszony ale nie spada więc jest chyba OK.
 
 
skylinetyniec 
początkujący


Dołączył: 07 Paź 2018
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 07 Paź, 2018   

Witam !
Chciałbym się przywitać z wszystkimi miłośnikami e bikow.
Od jakiegoś czasu śledziłem internet nt. rowerów elektrycznych i przerobienia swojego roweru GIANT XTC2
natrafiłem na Bafanga. Po zapoznaniu się z ofertą Aliexpress zamówiłem Bafang BBS02 46T i licznik C965 z czujnikami do hamulców hydraulicznych i sensorem zmiany przełożeń oraz baterią Tiger Shark 48V 17Ah mocowana do ramy w miejsce bidonu.
Zamówiony zostal także kabel do programowania .
Śledząc forum z pewnością przyda się ten kabel do zmiany różnych parametrów o których piszecie bo z pewnością trzeba będzie.
Jeśli wszystko przyjdzie postaram się złożyć ( oczywiście z pomocą brata który bardziej ogarnia temat) i dam znać o postępach .

Pozdrawiam wszystkich
_________________
Jest SUBARU jest IMPREZA
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie 07 Paź, 2018   

Siema,czyli rozumiem że 750W zamówiłes,czy 500W?
 
 
skylinetyniec 
początkujący


Dołączył: 07 Paź 2018
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pon 08 Paź, 2018   

Tak 750W . Zamowione ok 20 .09 wiec pewnie niebawem.
_________________
Jest SUBARU jest IMPREZA
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018   

skylinetyniec napisał/a:
Tak 750W . Zamowione ok 20 .09 wiec pewnie niebawem.

To daj znać jak będzie co i jak ,jakie parametry potem ustawisz jak to się zbiera,co za Kasetę z tyłu masz i jaki łańcuch,jaki prześwit Ci zostanie i takie wszystkie ciekawe i mniej ciekawe spostrzeżenia, ja też będę chyba brał 750W zamiast 1000W bo i tak nastawiam się że wkrótce będę zmieniał rower na Scott e- spark 720 no chyba że to mnie mile zaskoczy tak więc czekam razem z Tobą. 😁
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group