ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower trójkołowy
Autor Wiadomość
anita 
początkujący
anita


Wiek: 65
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   Rower trójkołowy

Witam,może ktoś pomoże.Pytanie do właścicieli rowerów trójkołowych
Jaki silnik wybrać do roweru j/w
Myślę o silniku w kole-przód, dla wyeliminowania efektu "ściągania"
250W 36V
Rower przeznaczony do dojazdów na rechabilitacje i odwiedzin wnusi (ca.15 km)
Szbkość jazdy to sprawa drugorzędna.
sportem bawiłem się przez 35 lat ale choroba nakłada pewne ograniczenia (jestem po udarze mózgu)
dojechać dojadę ale czy wrócę?.Mam dość kręcenia na rowerach rechabilitacyjnych.
Proszę o radę czy moja teoria dotyczą ca koła przedniego jako napędowego(ciągnące)pokrywa się z rzeczywistością
Przy jeździe " z buta" efekt ścią gania jest odczuwalny a inwestowanie w dyferencjał to zbyt kosztowne.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Myślałeś o trajce poziomy trójkolowy rower wtedy masz napęd na jedno tylne koło inie występuje efekt ściągania
 
 
anita 
początkujący
anita


Wiek: 65
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Inc0 napisał/a:
Myślałeś o trajce poziomy trójkolowy rower wtedy masz napęd na jedno tylne koło inie występuje efekt ściągania
nie mam typowy Dawstar model Sewilla i właśnie napędowym kołem jest jedno koło tylne.Efekt ściągania jest na tyle odczuwalny że trzeba nauczyć
się jeździć, to też zdanie zdrowych którzy próbowali tym jeździć. Bez dyferencjału to logiczne,w moim napędowe prawy tył -ściąga(a raczej pcha) w lewo
TenFilm ładnie to wyjaśnia https://www.youtube.com/watch?v=fFt_kUtCE-4
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

wiem o co biega masz dwa koła z tyłu i jedno z przodu , jedno tylne jest napedowe i powoduje zciaganie . Ja mam w swoim trójkołowcu jedno z tyłu i dwa z przodu . odnosnie napedu na przód w twoim rowerze napewno przedni naped nie bedzie zciagac bedzie sie prowadziło przyzwoicie jedynie trzeba miec na uwadze specyfike przedniego napedu który przy ostrych zakretach przy mocnym otwarciu manetki nieco wprowadza nerwowosci w prowadzeniu przedniego koła
 
 
anita 
początkujący
anita


Wiek: 65
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Inc0 napisał/a:
wiem o co biega masz dwa koła z tyłu i jedno z przodu , jedno tylne jest napedowe i powoduje zciaganie . Ja mam w swoim trójkołowcu jedno z tyłu i dwa z przodu . odnosnie napedu na przód w twoim rowerze napewno przedni naped nie bedzie zciagac bedzie sie prowadziło przyzwoicie jedynie trzeba miec na uwadze specyfike przedniego napedu który przy ostrych zakretach przy mocnym otwarciu manetki nieco wprowadza nerwowosci w prowadzeniu przedniego koła

Dziękuję taka odpowiedź wyjaśnia moje wątpliwości.Szybkość roweru nie ma znaczeniadystans tak ,mam do wnusi 15km a trzeba jeszcze wrócić-to cel przeróbek. do i od lekarza to pikuś
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Aleterantywą są napędy na tył np SmartDrive.
Ps. Proponowanie trajek poziomych osobom z niesprawnością, brzmi nieco 'żartobliwie'... albo raczej bez wyobrazni,

Smart_drive_1.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 375 raz(y) 49,85 KB

Smart-naped-wozka-inwalidzkiego.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 563 raz(y) 164,57 KB

_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

Taki "smart" napęd do wózka inwalidzkiego głównie do korzystania w warunkach domowo-szpitalnych, na zewnątrz raczej się nie sprawdzi a już na pewno gdy trzeba pokonać nawet niewielkie wzniesienia. Natomiast rower trójkołowy taki jak popularny "Tolek" (koło z przodu i dwa z tyłu) jak najbardziej.Wystarczy tylko silnik (najlepiej przekładniowy) zapleść do przedniego koła i bez żadnych problemów ze "ściąganiem", jeździć.Oczywiście istnieje inny problem dotyczący transportu takiego roweru gdy ma się mieszkanie w blokach (miasto) bo chociaż niektóre trójkołowce są składane to jednak nie dotyczy to transportu a jedynie przechowywania lub przewożenia.Moc silnika 250W powinna w zupełności wystarczyć do szybkości nawet 25 km/godz. A miejsca na baterię jest sporo więc i zasięg może być duży.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 13 Paź, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Ps. Proponowanie trajek poziomych osobom z niesprawnością, brzmi nieco 'żartobliwie'... albo raczej bez wyobrazni,
hm.. prosze poogladaj sobie kilka fotek: https://photos.google.com/share/AF1QipNmw_1uufLGEsuNOzanCNLRHw7F6OOm7ZUKqClMIc6jACFJMA0n5RZhOSYPuzNzoQ?key=Mnp5UlRSRzk2RXl4T2FsSmxkLWlXd183azNCUllR
https://youtu.be/xtY-M_HY-nY
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Przyjmij IncO, że są różne odmiany "niepełnosprawności" a my nie wiemy o jaką chodzi. Beznogi Pistorius na specjalnych protezach biegał szybciej niż sprawni sprinterzy a rosyjski pilot w czasie II WŚ gdy stracił obie nogi to mając protezy nadal latał i walczył z dobrym skutkiem.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Wibi autor porusza sie juz na rowerze pionowym 3-kołowym wspomina tez o trenażer mu sie znudził wiec zakładam że motoryke ma na poziomie dobrym choć nie wiem na 100% jaki to stopień niepełnosprawności dotyka autora dlatego nie "namawiałem na " tylko zapytałem czy "myślał o" jak widać w załącznikach rower poziomy trójkołowy jest przyjazny dla osób z nawet znaczna niepełnoprawnością ( Rafał Wilk były żużlowiec sparaliżowany od pasa w dół na fotografiach osoba po wypadku komunikacyjnym jak widac straciła reke i noge dodatkowo taki typ roweru jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z wszelakimi zaburzeniami równowagi) wiec ani to nie był żart ani brak wyobraźni tylko agitacja poziomego lobby na forum e-bikerów :P
 
 
anita 
początkujący
anita


Wiek: 65
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 14 Paź, 2018   

Ddziękuję za empatię,cechę zapomnianą przez Boga i ludzi.Temat przyszłościowy.W 2013roku
udar został uznany za chorobę społeczną(nie zależy od wieku).Ja mam szczęście bo przeżyłem,prędzej czy później na to forum trafi więcej podobnych do mnie.Rower poziomy odpada
( cena i nigdy nie jeździłem takowym)Checę sie starać o dofinansowanie(PEFRON,MOPS)Rower już mam i modyfikacje do elektryka mają na celu zrobienie sprzętu rechabilitacyjno -użytkowego
Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie,odfiltruję informacje, jeszcz do niedawna jeździłem na wózku inwalidzkim.Abstrachując od tematu, zdobycie ortezy z włókna węglowego to w tym kraju
to jak trafić 6-kę w totka
Do zobaczenia w trasie,ewentualnie zlocie .
 
 
Bolt-ebike 
początkujący
Bolt ebike


Wiek: 32
Dołączył: 10 Maj 2019
Posty: 22
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 12 Maj, 2019   

Rower trójkołowy elektryczny to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych. Pomaga też przy rehabilitacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group